Modası Geldi !

2022 Perma Modelleri ve Fiyatları

15.12.2021
12.940
2022 Perma Modelleri ve FiyatlarıPerma her bayanın hayatı boyunca mutlaka bir kez de olsa uygulamak istediği, kendisinde nasıl duracağı hakkında merak duygusu oluşturan bir saç modelidir. Perma saç modelleri her zaman demode olmayan ve yerini koruyan bir model. Zaman zaman da moda olan birçok ünlü kişide de gördüğümüz saç modelidir.
Kimi zaman afro su dalgası ile de karıştırılır. Sizlere daha önce Afro Su Dalgası Saç Modeli İsteyenler için detaylı bilgiler sunmuştuk. Şimdi de sizler için 2022 Perma Modelleri ve Fiyatları, yeni nesil perma nedir, perma saçı çok yıpratır mı, perma kalıcı mı, perma bakımı nasıl yapılır  hakkında bazı araştırmalar yaptık. Gelin beraber inceleyelim..

BAKINIZ: Mavi Saç Rengi Nasıl Yapılır?

su dalgası perma modelleri

su dalgası perma modelleri

Perma Nedir?
Perma nedir, nasıl yapılır diye soranlar için, saçı çeşitli kimyasallar yardımıyla değiştirerek, sıkıca bir müddet sarıldığı biçimi korumasını sağlayan bir saç şekillendirme tekniğidir.

→Perma yaptırmak isteyenler öncelikle kısa saçta perma nasıl durur veya kısa saça perma olur mu diyorsa tabiki olur ama saçınızın boyutuna göre permanın yoğunluğu ve kalınlığı belirlenmelidir. Önceliğiniz kuaförünüz ile saçınıza uygun sıklığı seçin.

Perma saç modellerinde İri perma modelleri veya kalın perma modelini bugidiniin büyüklüğü ve sarılma yoğunluğuna göre seçebilirsiniz.

perma hangi yüz tipine yakışır

perma hangi yüz tipine yakışır
→Perma kullanılan kimyasal bazı ürünler ve uzun süre bugidilere sarılı ısı ile verilen şekilden dolayı perma kalıcı oluyor. Ayrıca sarılma işlemi sonrası perma ilacı sürüldüğünden bunun etkisi de yoğun olmaktadır.

→Perma yaptırılırken sarıldıktan sonraki kısım biraz uzun sürebilir. Burada sabırlı olmalısınız. Ortalama 40 dakika kadar bekleyeceksiniz fakat saçınızın durumu ve yapısı gereği bu süre değişebilir.

→Perma modelleri tuttuktan sonra tek tek açılmaya başlar. Yıkama işlemi yapılır.

→Kurutulan saçlara köpük sürülerek sabitlenir.

perma nedir nasıl yapılır

perma nedir nasıl yapılır

Perma Türleri Nelerdir?

Perma modelleri ve isimleri aşağıdaki gibidir.

 • Klasik perma
 • Olaplex perma
 • Örgü perma
 • Dijital perma
 • Plaj dalgası perma
 • Amerikan dalgası perma
 • Modern perma
su dalgası perma modelleri
su dalgası perma modelleri

Perma Fiyatları Nelerdir?

Perma bölgeden bölgeye, saçın uzunluk, kısalık durumuna göre kuaförlerin görmesi ile değişmektedir. Perma saç modellerinde daha çok 200-750 tl arasında değişkenlik gösterir. Perma fiyatları için öncelikle güvendiğiniz kuaförlere danışmalı ve saç şekli ile saç boyunuza göre fiyat almalısınız.  Yine de, fiyatın ilk kriter olmaması gerektiğini unutmayın. Yanlış bir uygulama, saçlarınızda kalıcı hasarlara neden olarak daha yüksek rakamlar harcamanıza neden olabilir!

Bu yüzden perma fiyat kategorileri kadar perma saç modelinin size katacağı güzelliği de düşünerek bu modelleri uygulamalı ve keyif almalısınız.

dalgalı perma modelleri

dalgalı perma modelleri

Perma Ne Kadar Kalıcıdır?

Perma ilk yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl süre ile kalıcıdır. Fakat uzun süre geçtikten sonra ilk zamanki kadar hacimli durmayabilir.

perma modelleri ve isimleri

perma modelleri ve isimleri

Modern Perma Modelleri

Modern perma uygulamaları sayesinde, abartılı görünümden uzak, doğal ve dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Peki, hangi perma modelini tercih edeceksiniz? Bu noktada, karar vermeden önce kuaförünüze tam olarak nasıl bir görünüm elde etmek istediğinizle ilgili fotoğraflar götürmeniz faydalı olacaktır. Kuaförünüz, bir saç maşası kullanarak iki stil arasındaki farkı size aşağı yukarı gösterebilir. Perma yaptırmadan önce, aşağıdakilere de dikkatli olmalısınız:

 • Sık sık havuza giriyorsanız,
 • Saçlarınızda açıcı kullandıysanız, perma kimyasalların eklediği açıcılardan etkilenerek ona zarar verebilir.

Ayrıca, mevcut saç kesiminiz de permayı etkileyecektir. Saçınızda katlar varsa, biraz daha uzayana kadar bekleyin. Aksi halde, perma palyaço peruğu gibi görünebilir.

Perma modelleri için İstanbul Perma Salonlarını tercih edebilir ve deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

doğal perma modelleri

doğal perma modelleri

Perma Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Perma yapıldıktan 3 gün yıkamamak kalıcılığı için önemlidir.
 • Saçlarınızı normalde tarakla sık sık taramayın. Sadece duşta kremlerle taramanızda fayda var.
 • Saçlarınızı salık şekilde kullanmanız daha uzun süreli perma kullanmanızı sağlar.
 • Tarak için perma tarağı kullanmalısınız.
 • Köpük ile saçlarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.
2020 perma modelleri

2022 perma modelleri

Perma Saça Zarar Verir mi ?

Perma kimyasallarla ve sıkı sarıldıktan sonra uzun süreli şekil değiştirememesi nedeniyle saça birazda olsa zarar verir. Fakat saçlarınız güçlü ve bakımlı ise bu çok ta sorun olmaz. Yılda bir kez yapılabilmesi ve uzun süre sık sık tercih edilmemesi nedeniyle kısa sürede saçlarınız kendini toparlar.

Kısa saçlar perma yaptırabilir mi derseniz, cevabımız evet olacaktır. daha kalın bukleli permalar tercih etmelisiniz. Saçlarınız sarıldıktan sonra bir kaç cm daha kısalacağından bunu da hesaba katmalısınız. Çok kısa saçların perma yaptırması pekte mümkün olmayacaktır.

RESİM GALERİSİ: 2022 Perma Modelleri ve Fiyatları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu