Modası Geldi !

2022 Piercing Modelleri ve Çeşitleri

01.12.2021
1.115
2022 Piercing Modelleri ve Çeşitleri

Piercingler günümüzde moda trendleri arasında yerini aldı. Özellikle genç kesimin burun, dudak, dil, kıkırdak, kaş, göbek deliği ve meme ucu gibi çeşitli bölgelerine taktıkları takılar sayesinde farklılık ve vücutlarında kişiliğini ifade etme şeklini anımsatmaktadır.

Piercing yapmayı düşünenlerin akıllarına En az hangi piercing acıtır, Piercing kaç yaş üstü olan yaptırmalı, piercing fiyatları nelerdir?, burun piercing modelleri ve isimleri, kulak piercing modelleri ve isimleri gibi birçok soruyu da beraberinde getiriyor.

Piercing yaptırmadan önce vücudunuzda yaptırmayı düşündüğünüz bölgenin bu acıya ve kullanımına uygun olup olmadığını kontrol edin. Piercing kullanımı sırasında enfeksiyon kapma durumlarına karşılık kendinizi koruyabileceğinize emin olun.

2022 Piercing Modelleri  yine eskisi gibi daha çok kulak ve kıkırdak gibi bölgeler rövaşta, bu bölgelerin hem görsel hem de acı hissi daha kaldırılabilir olmakta.

Piercing nedir, Piercing iğnesi, Piercing küpesi, Piercing yerleri gibi birçok soruya fikir bulacağınız yazımızı sizler için oluşturduk.

Dermal piercing nasıl yapılır

Dermal piercing nasıl yapılır

Burun Piercing Modelleri

Burun piercing adı ne? buruna takılan piercing ne anlama geliyor? gibi sorularla karşılaştığımızdan eğer burun piercing düşünüyorsanız, halka ve hızma şeklinde iki çeşit burun piercing modeli vardır. Sizde ister burnunuzun ortasına iki delik arasına tam halka ister burun kenarınıza içten geçilip kullanılacak yarım halka veya burun üst kısmından delinerek daha küçük olan hızma modellerini tercih edebilirsiniz.

Piercing ne zaman yapılmalı

Piercing ne zaman yapılmalı?

Burun piercing modellerinde yarım halka modeli aşağıdaki görseldeki gibidir. 2022 Piercing Modelleri nde çok sık tercih edilir.

Burun piercing

Burun piercing

Dudak Piercing Modelleri

piercing modelleri dudak altı

piercing modelleri dudak altı

Kulak Piercing Modelleri

Kulak piercing modellerinin en popüler olan modellerden olduğunu söylemiştik.

Tragus piercingi kulağın iç kısmında kalan küçük parçaya yapılmakta sert bi yapısı olduğundan iyileşme süreci 6-8 ay arasındadır. En az hangi piercing acıtır diyorsanız tragus piercingini tavsiye etmeyiz. İğne kıkırdaktan geçtiğinden biraz daha acılı bir işlemdir.

Helix (kıkırdak) piercingi, kulağın daha üst ve dış bölgesinde kalan sık tercih edilen bölgedir. Buranın da iyileşme süreci 6-9 ay arasındadır.

Kulak memesinin alt kısmındaki yumuşak dokuya doğru yapılan piercinglerin iyileşme süreci daha az ve delinme konusunda da daha az acı hissi verir.

Piercing hangi bölgelere yapılırPiercing hangi bölgelere yapılır?

Piercing modelleri estetik açıdan hoş bir görünüm sağlar. Çeşitli piercing küpeleri sayesinde farklı bir tarz oluşturmanızda da kolaylık sağlar. Piercing yaptırdıktan sonra bakımlarını ihmal etmemeli, enfeksiyon kapmaması için, deldirdiğiniz bölgeye göre deniz suyu gibi çok ıslatmaya maruz bırakmayın. Enfeksiyon durumlarında, antibiyotik kremler kullanabilirsiniz.

Piercing bakımı nasıl yapilir

Piercing bakımı nasıl yapılır?

Göbek Piercing Modelleri

Piercing modellerinde göbek bölgeleride estetik görünümler arasında, göbek deliği, sırt, göğüs ucu gibi yumuşak derideki piercingler daha çabuk iyileşme gösterir bu süreç 6-10 hafta arasındadır. Çok fazla piercing bölgeleri ile oynamayın fakat temizliklerini günlük ihmal etmeyin.

Göbek için hafif ve tene daha uyumlu madde olan titanyum piercing tercih etmelisiniz.

Göbek piercing iyileşme süreci

Göbek piercing iyileşme süreci

Nipple(Meme ucu) Piercing Modelleri

Farklı piercing modellerinden olan meme ucu modelleri daha çok erkekler tarafından tercih edilmektedir. Yumuşak deri olduğundan iyileşme süreci uzun değildir. Fakat enfeksiyon ve iç çamaşıra maruz kalınma durumuna karşı daha dikkatli olmanız gereken bölgelerdir.

meme ucu piercingleri

meme ucu piercingleri

Helix (Kıkırdak) Piercing Modelleri

Piercing yaptırmak sağlığa zararlı mı? diye düşünüyorsanız, öncelikle bu konuda uzman olan kişiler tarafından yapılması şart bir işlemdir. Bunun sonucunda önüne geçilmezse yüksek enfeksiyon riskine maruz kalabilirsiniz. Vücudunuzun hangi bölgesine olursa delik açıldıktan sonra iyileşene kadar bu piercing küpelerinin çıkarılmaması gerekir.

Piercing deldirme fiyatları 2022

Piercing deldirme fiyatları 2022

Dil (Tongue)Piercing Modelleri

Dil piercingleri gizli fakat farklılık oluşturan daha çok takılmaması sağlandığı için top küpeler şeklinde yapılır. Bu bölgede tükürük bezlerinin sürekli çalışması durumu olduğundan enfeksiyona biraz daha açık olabilir. Fakat iylileşme süreci çok uzun değildir.

Dil (Tongue)Piercing

Dil (Tongue)Piercing

Dil piercing iyileşme süreci

Dil piercing iyileşme süreci

Kaş Piercing Modelleri

Sık sık karşılaştığımız kaş piercing modelleri de birçok yüze hitap etmekte. Sizde kendinize yakışan modeli tercih edebilirsiniz.

 

Kaş piercingi

Bunların dışında yanak piercing modellerini, deldirmeden göbek piercingi gibi farklı yöntemleri de deneyebilirsiniz. Piercing fiyatları her bölgeye ve uzmana göre değişiklik gösterdiğinden siz de kendi bulunduğunuz bölgede bulunan yerlerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

RESİM GALERİSİ:2022 Piercing Modelleri

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu