Modası Geldi !

2023 Ombre Modelleri ve Fiyatları

24.02.2023
4.947
2023 Ombre Modelleri ve Fiyatları2023 Ombre Modelleri ve Fiyatları ombre yaptırmak, son birkaç yılda hiç olmadığı kadar moda oldu! Gündelik hayatta kullanım kolaylığı, modern duruşu ve pek çok farklı saç stili ve rengine yakışıyor olması da ombrenin bu kadar popüler ve yaygın olarak tercih edilmesinin sebeplerinden biri. Sarışın, esmer, kızıl ya da kahverengi saçlı olun, saçlarınızın rengine uygun bir ombre modeli ile yeni bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yaz aylarında kullanımı oldukça rahat olan ombre modelleri, 2023 yazında da bizimle olacak.
Farklı yaş gruplarından kadınlar için de uygun bir seçenek sunan ve doğru ellerde yapıldığında çok modern ve şık görünen ombreleri biraz daha yakından incelemek isterseniz, aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize göz atabilirsiniz. Ama öncesinde, 2023 ombre modelleri ve örneklerinden bazılarını gelin birlikte inceleyelim!

Ombre Nedir? Avantajları Nelerdir?

Ombre nedir? nasıl yapılır?

İnternette ya da arkadaş sohbetlerinde adını sıkça duyduğunuz bir renklendirme işlemi var; ombre. Peki, onun ne olduğunu tam olarak biliyor musunuz? Hem, saç renklendirme dünyasında birbirine benzeyen ve tam olarak ayırt etmesi güç olduğu düşünülen sayısız uygulama var. Ombre, balyaj, röfle derken liste uzayıp gidiyor. Ombre tekniğinin bu kadar çok tercih edilmesinin pek çok nedeni var. Bunlardan biri, hemen her saç rengine ve cilt tipine yakışması, tabi başka faydaları da var!

Buğday tenli kadınlara ombre
Buğday tenli kadınlara ombre

  • Fazla bakım gerektirmez. Bu yönüyle, sürekli kuaför koltuğuna oturmaktan hoşlanmayan müşteriler için idealdir.
  • İlk kez saç boyatan bir kadın için harika bir tekniktir.
  • Ciddi ve radikal bir karar gerektirmediğinden, trendden düşmesi oldukça zordur ve her daim modern ve trend görünmenize yardımcı olur.
kumral tene ombre

kumral tene ombre

Ombre yapılırken, genellikle ilk önce temel renk yapılır. Ardından, temiz ve kuru saça ombreler atılır. Renklendirme ve ombre işlemi aynı anda da yapılabilir ancak profesyonel bir şekilde yapılmadığında, sonuç dağınık ve hoş olmayabilir. Ombrede genellikle saç açıcı kullanıldığından, açıcının saçta ne kadar bekletileceği de önemlidir. Saçınızın temel rengi, ombrelerin önüne geçmemeli.

Ombre sonrası yıpranan saç

Ombre sonrası yıpranan saç
Ombre ile renklendirme işlemi, hem doğal hem de benzersiz bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar için harika bir seçenektir. Kendi saç renginizden birkaç ton daha açık olan ombreler ile saçlarınızda havalı bir kontrast oluşturabilirsiniz. Daha cesur gölgelere ihtiyacınız varsa, mavi ya da pembe gibi renkler de iyi bir seçim olacaktır.

Kutu boyalar ile ombreyi evde yapmak da mümkündür. Dilerseniz, boya markalarının özel ombre kitlerinden de satın almayı düşünebilirsiniz. Yine de, eğer ilk kez ombre yapılacaksa bir kuaförün yapması daha az risk almanız anlamına gelir. Ombre ve balyaj zaman zaman karıştırılsa da, balyajın daha zorlu bir teknik olduğunu belirtelim. Folyolar ve daha teknik bilgiler işin içine girdiğinden, balyajı evde yapmak çok daha zorlayıcı olacaktır. Ombrede ise işiniz daha kolay olduğundan, kendinize ve el becerilerinize güveniyorsanız, ombreyi evde yapmayı da düşünebilirsiniz.

Ombre kaç ayda bir yenilenir?

Ombre kaç ayda bir yenilenir?

2023 Ombre Modelleri

Yukarıda, ombrenin ne olduğundan detaylıca bahsettik. Fazla bakım gerektirmediği, her zaman trend göründüğü ve hemen herkese yakıştığı için kolayca tercih edilebileceğinden ve risk gerektirmediğinden de bahsettik. Şimdi, artık saçlarınızda ombre zamanının geldiğini düşünüyorsanız, kuaför koltuğuna oturmadan ya da bir ombre kiti satın almadan önce, ilham alabileceğiniz ombre modellerine göz atmaya ne dersiniz? İşte, 2023 ombre modelleri!

RESİM GALERİSİ : 2023 Ombre Modelleri ve Fiyatları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM