Modası Geldi !

Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Olur?

06.10.2021
973
Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Olur?

Belli bir yaştan sonra beyaz saç kelimesini duymak bile hoşumuza gitmeyebilir veya artık beyaz saçı boyama konularını araştırmaya başlamış  ve bu duruma alışmış binlerce kişi bularak bizde hayatın olağan akışına uyum sağlamaya başlamışta olabiliriz.

Erkekler için pekte sorun olmayan hatta erkekleri daha karizmatik gösterdiği düşünüldüğünden hiç boyatılmasada, durum kadınlar için aynı olmayabilir. Eskiden 40 lı yaşlarda görülmesi düşünülen beyaz saçlar, şimdilerde bazı sebeplerden 30 lu yaşlarda hatta daha erken bile görülmeye başlandı.

Beyaz saç nasıl boyanır?

Beyaz saç nasıl boyanır?

Sizde Beyaz saçlar nasıl yok edilir?, Hangi marka boya beyazları kapatır?, Saç boyası kaç yıkamada akar?, En iyi beyaz kapatan saç boyası hangisi, Beyaz saça hangi şampuan kullanılır? ve Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Olur? gibi soru işaretleri ile boğuşuyorsanız. Yazımız ile bazı fikirler edinebilirsiniz.

(BKNZ: Genç Gösteren Saç Stilleri Nelerdir?)

Saçta beyaz kapama teknikleri

Saçta beyaz kapama teknikleri

Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Gider?

Beyaz saçlı kadınlar hangi renge boyatmalı diye düşününce ilk akla sanki siyah renk ile herşeyin kapanacağı hayal edilir. Fakat artık saç stillerinde bazı röfle modelleri ve renkleri ile kusursuzca beyazları yok edebilirsiniz.

Eğer yaşınız çok gençse aklınıza beyaz saç kendi rengine döner mi? sorusu gelebilir. Bu biraz kolay bir durum olmasa da bazı dermatologlar ile görüşülerek denenebilir.

Beyaz saç hangi boya ile kapatılır

Beyaz saç hangi boya ile kapatılır

Beyaz saça röfle nasıl yapılır

Beyaz saça röfle nasıl yapılır

Beyazları kapatan pigmentler daha çok beyazın geçişlerinin olduğu grilerdir. Beyaz saçlara hangi renk boya gider? Saçlarınızı tamamen griye boyayın diyemeyiz buna alışık olmayabilirsiniz ama sizler için siyah gri ombre modelleri harika olacaktır.

İlginizi Çekebilir :Kısa Saçlılar İçin Saç Modelleri

Beyazlayan saçlara çözüm

Beyazlayan saçlara çözüm

Beyaz Saçlar Nasıl Yok Edilir?

En iyi beyaz kapatan saç boyası diye birçok araştırma yapmış olabilirsiniz. Beyaz saçları kapatmada en iyi durum size yakışan ve beyaz saçın rengini kırabilecek veya saç içerisinde çokta kendini belli etmeyecek ombrelerdir.

Beyaz saça en uygun saç renklerinde sarı saç renkleri, siyah tonlar, kızıl kestane, kızıl kahve, gri ombreler ve şarap kızılı gibi birçok ton uymaktadır. Beyazlayan saçlara çözüm olarak daha çok ombre ve röfleleri yakıştırdığımızı söylemek gerekir.

Beyaz saçlar kadınlar hangi renge boyamalı

Beyaz saçlar kadınlar hangi renge boyamalı

Kısa süreli çözüm için ise dip boyası ve beyaz saç kapatıcı şampuanlar kullanabilirsiniz. Bu şampuanların etkili olup olmadığı konusunda bazı yorumlar bulunsa da, sürekli çıkan beyaz saçlar için etkili ise pratik bir çözüm uygulanabilir.

(BKNZ: Beyaz Tenlilere Hangi Renk Saç Boyası Yakışır?)

Beyaz saça sarı boya

Beyaz saça sarı boya

Beyza Saça Hangi Şampuan Kullanılır?

Beyaz saç için pratik çözümlerde kullanılan ve hızlı cevap veren beyaz saça şampuan isimlerinden bazılarını sizler için araştırdık. Beyaz saça hangi şampuan kullanılır;

  • De Nature 200ml Beyaz Saç Giderici Şampuan. …
  • Prozinc Normal ve Yağlı Saçlar Için 300 ml Şampuan. …
  • Loreal Silver Gri ve Beyaz Saçlar İçin Parlaklık Veren 1500 ml Şampuan. …
  • Davines Alchemic Silver 250 ml Beyaz ve Gri Saçlar İçin Şampuan. …
  • Loreal Silver Gri ve Beyaz Saçlara Özel 100 ml Şampuan.

Ayrıca beyaz saça şampuan nasıl uygulanır sizlere yardımcı olması için video ile de izleyebilirsiniz.

Beyaz saçları kapatmak için doğal yöntemler konusunda saçlarınıza kına yakarak daha az zarar verebilirsiniz.

RESİM GALERİSİ: Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Olur?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu