Modası Geldi !

Boğazlı Elbiseye Uygun Saç Modelleri

21.12.2021
1.413
Boğazlı Elbiseye Uygun Saç Modelleri

Kış aylarında sık kullandığımız Boğazlı Elbiseler soğuk ayların en ideal kurtarıcı şık kıyafetlerindendir. Fakat bu kıyafetlere göre saç modeli bulmak da çok önemlidir. Hangi elbiseye hangi saç modeli yapacağınız elbisenin güzelliğini daha fazla ortaya koyacaktır.

Boğazlı yaka elbiseye saç modeli

Boğazlı yaka elbiseye saç modeli

Kış aylarında saç modeli yapmak zor gelebilir. Boğazlı Elbiseye Uygun Saç Modellerini sizler için hazırladık. Gelin beraber inceleyelim..

BAKINIZ: Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

düğünlük saç modelleri

Düğünlük saç modelleri

Boğazlı Elbiseye Hangi Saç Modelleri

Soğuk havalarda birçoğumuz balıkçı yaka kazaklar ve balıkçı yaka elbiseler giymekten mutluluk duyarız. Yüz şeklimize göre saç modelleri gibi kıyafete göre saç modelleri de önemlidir.

Balıkçı yaka elbiseler size biraz daha havalı imaj verecektir. Ayrıca boğazlı yaka elbiselerin avantajlarından biri de sizi olduğundan uzun gösterebilir.

Boğazlı elbiseye saç modellerinde biraz daha yüzünüzün açık olacağı ve boyun bölgenizi çok kapatmayacak modeller seçmelisiniz.

Bunlar, yandan düşük saç topuzu, dağınık topuz saç modeli veya salaş topuz saç modeli, balıksırtı örgü saç modeli, yarım topuz modeli veya kısa saç modelleri olabilir.

BAKINIZ:2022 Kış Eldiven Modelleri Bayan-Erkek

Boğazlı elbiseye uygun saç şekilleri

Boğazlı elbiseye uygun saç şekilleri

Dağınık saç topuzu, hem estetik hemde hoş görünüm sunar. Bu saç modelini düğünlük saç modeli olarak da kullanabilirsiniz. Sırtı açık elbiseye saç modelinde de enseden toplanmış dağınık saç topuzu uygulanabilir.

omzu açık elbiseye nasıl saç yapılır

omzu açık elbiseye nasıl saç yapılır

Maşalı Saç Modelleri

Boğazlı elbiseye saç modelinde özellikle tek renk bi elbise seçtiyseniz saçlarınızın rolü büyüktür. Saçlarınıza hem hacim katmanız hemde yüzünüze canlılık vermesi için maşalı saç modelleri öncelikli sıralarda yer alır.

Maşalı saç modellerini her tür elbise modellerinde kullanmanız mümkün. İsterseniz tamamen maşa yapıp hafif topluyabilir, isterseniz önden çıkardığınız saç tutamlarını maşalayabilirsiniz.

Ayrıca maşalı saç modellerini boyalı saçlara da çok yakıştırıyoruz, bu kıvrımlar boyalı saçlara ışıltı şeklini veriyor. Ombreli saç modelleri, röfle saç modelleri veya renkli saç modelleri buna dahil.

boğazlı elbiseye uygun saç modelleri

boğazlı elbiseye uygun saç modelleri

Salık Saç Modelleri

Birçok saç modeli var ama bazı kadınların vazgeçilmezi sade salık saç modelleridir. Saçlarınız toplandığında küçük ve hacimsiz kalıyorsa, şekil vermekte güçlük çekiyorsanız veya topladığınızda size güven vermiyorsa, salık saç modelleri sizler için rahatlatıcıdır.

Salık saç modellerinde kırık fön modelini, yandan ayrık saç modelini veya düz saç modelini tercih edebilirsiniz. Boğazlı yaka elbise modellerini günlük kombinlerde kullanmanız daha doğru oalcaktır.

hangi elbiseyle hangi saç modeli

Hangi elbiseyle hangi saç modeli

Salık saçlarda önden aldığınız iki tutamı arkada tutturarak oluşturduğunuz saç modellerini uygulamak isterseniz mutlaka saçınızın üst kısmını hafif kabartın. Buğulu bir makyaj ile bu saç modeli ile de çok duru gözükeceksiniz.

Salık saç modeli

Salık saç modeli

At Kuyruğu Saç Modelleri

Özel gün elbiseye uygun saç modellerinde,  yakası kapalı abiyeye saç modellerinde ilk akla gelen at kuyruğu saç modelidir. Yüz hatlarını belli edip, tepeden sıkı topladığınız at kuyruğu ile gözlerinize de hafif çekik gösterebilirsiniz.

Bu saç modeli magazinde de özel davetlerde de, ünlülerin konuk olduğu birçok programda da gözümüze çarpar. Özellikle uzun saçlara sahipseniz ve kış aylarında boğazlı yaka bir kıyafet tercihiniz varsa bu modeli mutlaka uygulamalısınız.

At kuyruğu modellerinde makyaj önemlidir. Elmacık kemiklerinizi hafif parlatın ve gideceğiniz ortama göre koyu veya sade bir makyaj tercih edin.

at uyruğu hangi elbiseye yakışır

At kuyruğu hangi elbiseye yakışır

Unutmayın ki, saç modelinizi belirleyen önemli faktörler öncelikle saçınızın boyutu, daha sonra ise kıyafetinizin şeklidir. Sizde gideceğiniz mekana göre giyinmeli ve saç modeli tercih etmelisiniz. Güzellik modadan beslenir 🙂

RESİM GALERİSİ : Boğazlı Elbiseye Uygun Saç Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu