Modası Geldi !

Dalgalı Kısa Saç Modelleri 2023 Sezonu

04.10.2022
1.442
Dalgalı Kısa Saç Modelleri 2023 SezonuDalgalı Kısa Saç Modelleri sizlerle.. Yepyeni bir görünüm elde etmenin kolay bir yolunu arıyorsanız, dalgalı kısa saç modelleri mükemmel bir seçimdir! Bu saç modelleriyle kısa sürede gösterişli ve derli toplu görünebileceksiniz.
Birçok insan dalgalı kısa saç modellerinin bakımının zor olduğunu düşünür, ancak aslında çok basittirler. İhtiyacınız olan tek şey biraz ürün ve sabahları biraz şekillendirme zamanı. Hepsi bu kadar! Şimdi daha detaylı bilgiler vereceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZIMIZ: Sonbahar Kış Saç Modelleri +6 Tarz Model

Bob saç modeli dalgalı bob kesim

Bob saç modeli dalgalı bob kesim

Kısa Saçlar Kimlere Yakışır?
Kısa dalgalı saçlar, şekillendirmek ve bakımını yapmak için saatler harcamak zorunda kalmadan uzun saç görünümü elde etmenin harika bir yoludur. İşin püf noktası, yüz şekliniz için doğru kesimi seçmek, çok ağır veya çok hafif olmamasını sağlamak ve tekstüre edici ürünlerle şekillendirerek biraz hareket katmaktır.

Uzun bir yüz şekline sahipseniz, önden daha uzun ve arkadan daha kısa olmak üzere tek uzunlukta kısa bir saç kesimi seçin. Daha kısa görünmesi için yüzünüzün etrafına birkaç kat da ekleyebilirsiniz, ancak bunları çok dalgalı veya keskin yapmamaya dikkat edin.

Dalgalı kısa saç modelleri kadın

Dalgalı kısa saç modelleri kadın

Oval bir yüz şekline sahipseniz, tepesinde biraz hacim olan (kakül gibi) veya her yerinde bolca doku bulunan kısa bir saç kesimi seçin. Bu, daha yumuşak çene hattınızı ve elmacık kemiklerinizi etraflarındaki daha keskin çizgilerle dengelemeye yardımcı olacaktır.
Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, kökten uca kadar bol dokulu kısa bir saç kesimi seçin. Bu, saç tellerinizin sadece uçlarında değil, düz saçlarda olduğu gibi 90 derecelik açılarla birbirleriyle buluştukları yerlerde daha fazla boyut oluşturarak dikkati çenenize doğru çekmek yerine gözlerinize doğru çekmeye yardımcı olacaktır.

Saç kesimi ne kadar 2023

Saç kesimi ne kadar 2023

Kısa Dalgalı Örgü Saç

Bu stilin yapımı kolaydır ve her uzunluktaki saçta harika görünür. Ayrıca, saçlarını ördüklerinde ince telli saçlarının dağılmasıyla sorun yaşayanlar için de mükemmeldir.

Bu görünümü elde etmek için tek yapmanız gereken saçınızı ıslatmak ve geniş dişli bir tarakla açmak. Ardından saçınızın üst kısmını üç bölüme ayırın: her iki tarafta birer tane ve ortada bir tane. Ardından, saçınızın her bir bölümünü alın ve örgünüzün uçlarına ulaşana kadar örün. Ardından her bir örgüyü elastik bir bantla bağlayın ya da iddialı hissediyorsanız hepsini büyük bir örgü halinde bir araya getirin!

Kısa saçlar için örgü modelleri

Kısa saçlar için örgü modelleri

Kısa Dalgalı Yarım Topuz

Bu görünüm, kısa dalgalı saçlarını göstermek isteyen ancak yine de basit tutmak isteyen herkes için mükemmeldir. Aynı zamanda eski at kuyruğundan sıkılan ve yeni bir şeyler isteyen insanlar için de harika!
Önce saçınızı ortadan ayırın. Ardından, her iki tarafı alın ve kendi etrafında döndürün. “Şekil 8” şekli gibi görünmesi için oluşturduğunuz ilmeğin içinden çekin. Toka veya saç bağı ile sabitleyin.

Topuz saç modeli

Topuz saç modeli

Kısa Dalgalı Yarım Atkuyruğu

Yarım at kuyruğu, saçınızı yüzünüzden uzak tutarken şık görünmeye devam etmenin harika bir yoludur.

Bu görünümü oluşturmak için saçınızı yüksek bir at kuyruğu şeklinde geriye doğru çekerek başlayın. Ardından at kuyruğunu iki bölüme ayırın ve her bölümü kendi etrafında döndürün. Toka veya saç bağı ile sabitleyin.

Bunu tam bir at kuyruğu ile de yapmayı deneyebilirsiniz, ancak çok sıkı çekmediğinizden emin olun – alttan bükülmeleri hala görebilmeniz için yeterince gevşek olmasını isteyeceksiniz.

Kısa katlı dalgalı saç modeli

Kısa katlı dalgalı saç modeli

Kısa Dalgalı Kıvırcık Saç Modelleri

Kısa dalgalı kıvırcık saç modelleri, çok uzun olmaları konusunda endişelenmenize gerek kalmadan güzel buklelerinizi göstermenin harika bir yoludur. Bu saç modelleri, saçlarını sadece ev dışında kullanmak isteyen ancak şekillendirmek için çok fazla zaman harcamak istemeyen kişiler için de harikadır.

Kısa dalgalı kıvırcık saç modelleri kahküllü ya da kahkülsüz olarak kullanılabilir. Kakülünüz varsa, yüze düşecek şekilde kesilmelidir. Kakülünüz yoksa, saç çizginizdeki herhangi bir düzensizliği gizlemeye yardımcı olacağı için onları stile göre kesmek iyi bir fikirdir.

Eğer kısa dalgalı kıvırcık saçlarınız varsa, o zaman saçlarınızı yandan ayırarak düz bir şekilde kullanmayı denemelisiniz. Bu görünüm çok şık ve sofistike, ancak yine de çoğu durum için yeterince rahat. Ayrıca saç spreyi veya jöle ile aşağı doğru şekillendirmeden önce hafifçe alay ederek başınızın tepesine biraz hacim ekleyebilirsiniz.

Katlı kısa saç modelleri

Katlı kısa saç modelleri

Kısa Dalgalı Saç Maşa Modelleri

Kısa dalgalı saç maşa modelleri kadınlar arasında çok popülerdir. Bakımları kolaydır ve neredeyse her kıyafetle giyilebilirler. Ayrıca, kısa dalgalı saç maşaları çok dayanıklıdır. Değiştirilmelerine gerek kalmadan birkaç yıl dayanırlar.

Kısa dalgalı saç maşası seçerken yapmanız gereken ilk şey, her gün saçınıza ne kadar zaman ayırmak istediğinizi belirlemektir. Yoğun bir programınız varsa ve sabahları hazırlanmak için sadece birkaç dakikanız varsa, diğerlerine göre daha az bakım gereksinimi olan bir model seçmeniz muhtemelen en iyisi olacaktır, ancak elinizde daha fazla zamanınız varsa, daha sofistike ve lüks görünümlü bir stil isteyenler için, bu süre zarfında ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak (haftada bir kez gibi) her gün veya hatta haftada bir kez yıkamak gibi daha az bakım gerektiren birçok farklı seçenek mevcuttur.

Kısa katlı dalgalı saç modeli

Kısa katlı dalgalı saç modeli

Dalgalı Bob Kesim ve Bob Saç Modeli

Kadınlar için kısa saç çok yönlü olabilir ve onu şekillendirmenin birçok yolu vardır. En popüler kısa saç modellerinden biri dalgalı bobdur. Bu görünüm, görünümünü değiştirmek isteyen veya sadece yeni bir şey denemek isteyen kadınlar için harikadır.

Dalgalı bob görünümünü elde etmek için saçınızı bir salonda profesyonel bir stiliste kestirmeniz gerekecektir. Saçınızı kestirdikten sonra tek yapmanız gereken yıkamak ve doğal bir şekilde kurumaya bırakmaktır. Daha fazla hacim istiyorsanız, düşük ayarda bir fön makinesi kullanın. Saçınızı şekillendirmeye yardımcı olması için köpük veya jöle de kullanabilir, gerekirse saç maşası da kullanabilirsiniz.

Dalgalı bob saçlara nasıl yapılır

Dalgalı bob saçlara nasıl yapılır

Kısa Dalgalı Saçlara Aksesuarlarda harika durmaktadır fakat çok abartı ve saçınızı geri plana atacak kadar gösterişli olmamasına dikkat etmelisiniz.

Dalgalı saçlara hangi saç kesimi uygun? Bob kesim, pixie saç kesim modeli, önü uzun arkası daha kısa kesimler, küt saç kesimi yakışmaktadır.

EN ÇOK OKUNANLAR:

RESİM GALERİSİ : 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu