Modası Geldi !

En Güzel Abajur Modelleri

15.10.2020
674
En Güzel Abajur Modelleri

En Güzel Abajur Modelleri; Abajur kullanımı her geçen ev modası sezonunda etkisi artırarak dekorasyondaki yerini sağlamlaştırmaktadır. Geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan abajurların aydınlatmadaki etkisi tartışılmazdır. 2021 abajur modelleri ortaya koyduğu tarzları sayesinde hem aydınlatmada hem de dekorasyonda şık ortamlar vaat etmektedir.

En Güzel Abajur Modelleri

Yeni sezon abajur modelleri seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılardan biri kullanacağınız mekâna uygun abajuru seçmektir. Bu seçimde odada bulunan genel aydınlatmanın nitelikleri önemlidir.

abajur çeşitleri

En güzel abajur modelleri içinde benim dikkatimi çeken en önemli ürünlerden biri de tripod ahşap ayaklardan oluşturulmuş farklı renklerdeki bez şapkalar ile tasarlanmış neoklasik türlerdir. Bu türlerin çoğu salon, oturma odası ve çalışma masalarında masa ya da sehpa üzerlerinde şık bir görünüm ile pratik bir kullanım sağlamaktadır.

Bu tip bir abajur almayı düşünüyorsanız abajurun çatlama yapmayan fırınlanmış masif bir ağaçtan üretilmiş ahşap bölümlere sahip olmasına dikkat edin. Abajurun şapka tabir edilen bölümünün kaliteli kumaştan üretilmiş olması da oldukça önemlidir. Kumaştaki desenlerin aydınlatma vasıtasıyla duvara ve tavana yansıyacak olması sebebiyle seçeceğiniz ürünü denemenizde fayda var.

Modern salonlara uygun yeni sezon abajur modelleri seçmek istiyorsanız dokunmatik ve top kısmının cam olduğu modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modellerde kullanılan mat ya da parlak nikel kaplamaların salon içindeki mobilyalarınızın tarzına uygun olduğunu söyleyelim. Ayrıca dokunmatik olması kullanımını oldukça pratik hale de getirmektedir. Işığın şiddetini kademeli olarak dokunarak ayarlayabileceğiniz modellerle bulunduğunuz mekânlara farklılık katacaksınız.

Bu senenin abajur modelleri

Metalin yoğunlukla kullanıldığı mekânlarda kullanmak için tercih edeceğiniz farklı yeni sezon abajur modelleri arasında nikel kaplamalı ürünlerin çok değişik çeşitleri de bulunmaktadır. Bu ürünlerin dikkat çekenlerinden biri de köşeli ve farklı geometrik çeşitliliğe sahip abajur modelidir. Bu abajur modelinde geleneksel tarzın dışında dikdörtgen şekilli şapka bulunmaktadır.

Abajur  Beğenirken Nelere Dikkat Etmeli?

Evin içindeki tüm abajurların birbiriyle uyumunu gözetiyor fakat odalardaki dekorasyon niteliklerinin farklı olması sizi düşündürüyorsa size bir önerim var. Yeni abajur modelleri içerisinde aynı desende fakat farklı renkteki ürünler yardımcınız olacaktır. Desenlerinin aynı olması sayesinde hem abajurlar arasındaki uyumu yakalayacaksınız hem de oda içindeki mobilyaların rengine uygun abajur seçimi ile oda dekorasyonunu tamamlayan bir ürünü kullanmış olacaksınız.

klasik abajur modelleri ve fiyatları

Abajurlar nihayetinde aydınlatma araçlarıdır. Bu sebeple içinde kullanılan lambanın özelliklerinden elektrik düzeneğine kadar abajurun en ince ayrıntısına kadar kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik ile üretilmiş olmasına özen göstermeliyiz.

Sadece dekoratif niteliklerine bakarak alınan abajur modellerinin bir süre sonra gerçek işlevi olan aydınlatmayı tam olarak sağlamaması canınızı sıkacaktır. Ayrıca ışığın şiddetinin ayarlanabiliyor olması da kullanım konforu ve göz sağlı açısından önemlidir. Tercih edeceğiniz abajur modellerinde bu özelliklerin olması ürünü daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Galeri: En Güzel Abajur Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu