Modası Geldi !

Erkek Saç Numaraları ve Kısa Saç Modelleri

Erkek Saç Numaraları ve Kısa Saç Modelleri

Erkekler, kadınlar kadar kuaförde zaman harcamaz gibi düşünülse de, kısa kesim saç modellerinde hızlı bir uzama söz konusu olduğundan, erkeklerde sık sık berber veya kuaförlerde kendilerine uygun saç kesimini yaptırırlar. Kısa saç kesimlerini kendi saç makinaları ile evde saç kesimi de yapanlar çoğunlukta..

Sizler için erkek saçı nasıl kesilir, traş numaraları, erkek saç numaraları, saç kazıtma modelleri gibi konularda fikir olması için araştırma yaptık. Sizlerde kendinize yakışan modeli seçin ve uygulayın.

BAKINIZ: Boğazlı Kazak Üstüne Ne Giyilir Erkek

Ense traşı kaç numara olur

Ense traşı kaç numara olur

Erkek Saç Numaraları-Erkek Saç Traşı Numaraları

Kısa saç sevenler veya mevsimine göre kısa saç kesimi yaptıran erkekler için aşağıda görselde ve detaylarında saç kesimi numaraları verdik.  Saç kesimi için kullanılan makinanın aparatı 1 ve 8 numara arasındadır. 0 Numara en kısa saç modelidir  ve aparat takılmadan kesilir. 8 Numara en uzun numaradır. Makinadan makinaya numara derecesi farkeder. Yani bazı makinalarda 8 e kadar numara bulunmayabilir.

Erkek saç kesim numaraları

Erkek saç kesim numaraları

0 (Sıfır) Numara Saç Modeli Tıraş Kesim Örneği

0 numara saç kesimi adı üstüne saç kesim boyutu olmayan, saç makinasının en düşük numarası ile tamamen kesilmiş ve belli bir şekil verilmemiş saç modelidir.

0 Numara saç kesimi

O Numara saç kesimi

1 Numara Saç Modeli Tıraş Kesim Örneği

1 numara saç modelinde saç uzunluğu 3 mm dir. Hafif sakallada kullanılabilir. Fakat saç modeli vermek için yine uygun uzunluğu yoktur.

1 Numara saç kesimi

1 Numara saç kesimi

2 Numara Saç Modeli Tıraş Kesim Örneği

2 Numara saç modeli 6 mm’dir. Yanlardan hafif model verilebilir. Ense traşı ona uygun olmalıdır.

Saç numaraları neye göre belirlenir

Saç numaraları neye göre belirlenir

3 Numara Saç Modeli Tıraş Kesim Örneği

3 Numara saç kesiminde 9 mm uzunluğundan saçlarınız olur. Önler biraz daha uzamışsa düzgün bir model verilmelidir.  9 mm kaç numara olur diyenler tam da 3 numara saç şekline denk gelir.

3 Numara saç kesimi

3 Numara saç kesimi

4 Numara Saç Modeli Tıraş Kesim Örneği

4 Numara saç kesiminde 12 mm olarak saçınızın boyutu belirlenir. Eğer sakallarınızda hemen hemen bu uzunluktaysa saçlarınızın tamamı 4 numara saç olarak kalabilir.

4 Numara saç kesimi modelleri

4 Numara saç kesimi modelleri

5 Numara Saç Modeli Tıraş Kesim Örneği

5 numara saç kesimi 15 mm ve haliyle biraz daha uzamış saçlarınız olur. Hatta düz saçlıysanız diken diken yukarı doğru uzamış saçlarla karşı karşıyasınız demektir. 5 numara saç kazıtma modeli diye tercih eden birçok erkek var. Eğer tamamen kısa sevmiyorsanız bu model saç kazıtma için idealdir.

5 Numara saç kesimi modelleri

5 Numara saç kesimi modelleri

6 Numara Saç Modeli Tıraş Kesim Örneği

6 numara saç kesiminde 18 mm saç uzunluğu olur. Subay traşı kısa saç modeli erkeklerde bu isimle anılmaktadır.

6 Numara saç kesimi modelleri

6 Numara saç kesimi modelleri

7 Numara Saç Modeli Tıraş Kesim Örneği

7 numara saç kesimi 22 mm’dir. Birçok erkeğin kullandığı modellerdendir. Yanların mutlaka kısa kesilmesi gerekir. Aksi takdirde çok kaba bir kafa şeklini alabilirsiniz. Artık saçlar biraz daha uzadığından makina dışında makas kesimi olarak da adlandırılır.

7 Numara saç kesimi modelleri

7 Numara saç kesimi modelleri

8 Numara Saç Modeli Tıraş Kesim Örneği

8 numara saç 25 mm dir. Gayet uzamış hatta önlerine şekiller bile vermeye başlamışsınızdır. Genç erkeklerin sık tercih ettiği saçları daha gür gösteren modeldir.

8 Numara saç kesimi

8 Numara saç kesimi

Erkeklerde Kısa Saç En Çok Kimlere Yakışır?

Her erkek hayatında bir kere de olsa kısa saç kesimi uygulamıştır. Saç kesimin hemen hemen her erkeğe yakışmaktadır. Fakat çok kısa saç modellerinde yüz şeklinize göre saç modellerini tercih etmelisiniz. Eğer alnınızın açık görünmesini istemiyorsanız önleri uzun yanlar ve arkalar kısa saç modelini, Eğer saç diplerinizden memnunsanız 1 numara saç modelini dahi seçebilirsiniz.

Traş makinası ile saç kesimi

Traş makinası ile saç kesimi

RESİM GALERİSİ : Erkek Saç Numaraları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu