Modası Geldi !

Esmerlere Yakışan Ombre Modelleri

02.11.2022
5.483
Esmerlere Yakışan Ombre ModelleriEsmerlere Yakışan Ombre Modelleri.. Esmer kadınlar için ombre uygulamaları oldukça yaygın, çok şık ve modaya da uygun. Koyu tenli kadınların yüzlerini parlak göstermek için harika bir seçim!
Kahverengi tonları, hemen her cilt tonu ile birlikte kullanmak için idealdir. Hem ombre modeli için doğru renge karar vermek hem de sonrasında saçlara stil vermek için doğru yolu seçmek söz konusu olduğunda ise kişisel tercihlerinize bağlı olacaktır. En azından, saçlarınızı birkaç ton daha açık bir görünüme kavuşturmak için saçlarınızı biraz renklendirmeye hazır olun. İlk kez bir ombre kullanacaksanız, saçınızın büyük bir bölümünü boyatmayın. Daha sonra sarı saçlarla cilt tonunuz arasında bir kontrast yaratabilmek için, öncelikle sadece saç uçlarınıza ombre yaptırmayı deneyebilirsiniz. Her türlü ombre saç modeli için, saçınızın kısa ya da uzun olmasına bakılmaksızın, en güvenli ve en iyi seçenek doğal dalgalı saçlardır. Dalgalı saçlar, saç modelinin dokusunu daha iyi bir şekilde ortaya çıkarır ve harika görünmelerini sağlar. Ayrıca, her durum için de uygun bir saç modelidir.

Esmere Yakışan Saç Modelleri

Bu yazıda, esmer kadınlar için en ideal ombre saç modellerinin hangileri olduğuna göz atacağız. Kuaför koltuğuna oturmadan önce yeni görünümünüz hakkında ilham alın!

1.Ballı Ombre Modelleri

Ballı ombre modelleri
Bu rengin tam olarak nasıl bir ton olduğunu anlamak için Rihanna’nın saçlarına bakabilirsiniz. Ballı ombre hayranı olan Rihanna, bu rengi yıllardır kullanmayı seviyor. Rihanna, ballı ombre modelinin esmer kadınlarda nasıl göründüğünün harika bir örneği olabilir. Bu renk, tüm yüz şekillerine uyum sağlıyor. Saçlarınız uzunsa, bu tonlarda bir ombre saç diplerinden ortalama 10 cm aşağısından başlatın. Böylece, daha doğal görünen ve güzel bir orta koyu ballı ombre modeli elde edeceksiniz.

2. Kızıl Ombre Modelleri

Kızıl ombre modelleri

Esmer kadınlar, koyu renkli cilt tonlarına çok iyi uyan bakırımsı ya da bordo ombreler ile harika görünüyor. Böyle bir ombre uygulaması, kısa saçlı kadınlara özellikle çok yakışıyor. Kare ya da oval bir yüz şekline sahipseniz, bu rengi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kısa saçlıysanız, kızıl ombre uygulaması yüksekten başlamalıdır. Kırmızıların çok kalın ya da çok parlak olması gerekmez. Böyle bir saç renginde, biraz daha saç kesimi değişikliğine gitmek isterseniz, kısa bob saç kesimlerine yönelebilirsiniz.

3. Metalik Ombre Modelleri

Metalik ombre modelleri
Esmerlere yakışan ombre modelleri denince akla gelen renklerden biri de metalik ombre modelleri oluyor. Koyu renkli bir cilt tonunuz olsa bile, özellikle de iyi makyaj becerileriniz varsa, böyle bir saç rengi güzelliğinizi vurgulamaya yardımcı olacaktır. Oval ya da yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, esmer teniniz için metalik renkler harika olabilir. Esmer kadınlarda metalik ombreler, saçların tamamına uygulanmalı ve düzenli bir renklendirme yapılmalıdır.

4. Siyah Saçlar İçin Lacivert Ombre Modelleri

Lacivert ombre modelleri

Esmer tenli ve siyah saçlı bir kadınsanız, sizin için harika bir önerimiz var; lacivert ombre modelleri. Esmer tenli kadınlar için klasik ve bir o kadar da çarpıcı bir seçenek sunan lacivert ombre, özellikle de kalp ve oval yüz şekline sahip kadınlara çok yakışıyor. Bob saç modeline ya da omuz uzunluğunun hemen altında bir saç uzunluğuna sahipseniz, ombrenizi saçlarınızı düzleştirerek de kullanabilirsiniz.

5. Çilekli Sarı Ombre Modelleri

Çilekli sarı ombre modelleri

Adı kulağa nefis geliyor değil mi? Şu sıralar sosyal medyada çok popüler olan ve özellikle de esmer kadınlar tarafından sıkça tercih edilen bu uygulama, esmerlere yakışan ombre modelleri listesinin başında geliyor. Yuvarlak ve kare yüz şekline sahip kadınlara yakışan bu renk, hem sıcak hem de serin cilt tonlarına çok yakışıyor.

Yukarıda, esmerlere yakışan ombre modellerinden bahsettik. Gelin, bir de galeriye bir göz atalım!
İLGİLİ YAZILAR:

RESİM GALERİSİ : 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu