Modası Geldi !

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri

18.02.2020
61
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri

Bazı renklerin esmer cilt tonunuza yakışmayacağını düşündüğünüz için, saçlarınızı boyatırken o renkleri denemeye ılımlı yaklaşmıyorsanız, bir kez daha düşünmenizi öneririz. Esmer bir ten, aslında pastel renkler, gripler, platin renkler ve bal rengi de dahil olmak üzere aslında pek çok farklı saç rengini kucaklayabilir.

Esmer tenli kadınlar, genellikle saç rengi seçiminde doğal bir sıcaklığı tercih etme eğiliminde olurlar. Böylece, daha çok sıcak renkleri ve kumral paletleri tercih ederler. Bu da, cilt tonu ile kontrast oluşturmaya ve boyut kazandırmaya yardımcı olabilir. Ancak, Rihanna, Viola Davis gibi pek çok ismi düşündüğünüzde, her birinin esmer tenli olmalarına rağmen en açık saç renklerini cesurca kullandıklarını görebilirsiniz. Özellikle Rihanna, bu renkleri denemiş kadınların harika bir örneğidir. Güzellik uzmanları ve usta kuaförlere göre, bunu siz de yapabilirsiniz!

Esmer ten renginize en uygun saç renginizi belirlemek için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenmek isterseniz, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

Adım 1: Soğuk ya da sıcak cilt alt tonuna sahip olup olmadığınızı belirleyin

Esmer ten renginize göre hangi saç renginin iyi olup olmadığını bulmanın ilk adımı olarak, sıcak ya da soğuk bir cilt altı tonuna sahip olup olmadığınızı belirlemektir. Soğuk bir cilt altı tonunuz varsa;

  • Mavi, mor-kırmızı, menekşe tabanlı saç uygulamaları,
  • Platin sarı,
  • Koyu kahve,
  • Koyu, mor kırmızı tonları

Eğer soğuk bir cilt altı tonunuz varsa ve esmerseniz; altın sarısı, bakır tonları, karamel ve bal renklerinden kaçınmalısınız. Bununla birlikte sıcak bir cilt altı tonunuz varsa;

  • Altın gölgeler,
  • sarı ya da turuncu temelli saç renkleri,
  • Hafif, karamel tonları,
  • Şampanya sarısı,
  • Bal renkleri
  • Ballı platin

Bununla birlikte küllü sarı tonları, mavi ya da yeşil tabanlı saç renkleri ve siyah tonları, sıcak cilt altı tonuna sahip olan esmer kadınlar için iyi bir seçim olmayacaktır.

Her kadın farklıdır, bu nedenle “esmerlere yakışan saç renkleri” diye bir genelleme yapmak yerine, öncelikle cilt altı renginizi bulmanız önemlidir.

Adım 2: Ne Kadar Zaman ve Para Ayırabilirsiniz?

Size yakışabilecek saç renkleri ve tonlarını belirledikten sonra, şimdi karar vermeniz gereken bir nokta daha var, bu rengi kullanmaya başladıktan sonra saçınız için ne kadar zaman ve para harcayabilirsiniz?

Sarı saç tonları kullanıyorsanız, kaliteli ürünlere yatırım yapmanız, saç renginizi ve kalitenizi korumanıza yardımcı olur. Bununla birlikte, koyu saç renginiz varsa ve sarıya dönmek istiyorsanız, bu aylık olarak rötuş gerektireceğinden, biraz maliyetli olabilir. Ayrıca, sarışın olanlar için sülfatsız şampuan ve saç kremlerine yatırım yapmak da gerekir. Tüm bunlar, hem zaman hem de maliyet demektir. Sık sık kuaför ziyareti yapmaya ve saç ürünlerine bu kadar bütçe ayırmaya gönlünüz yoksa, daha farklı renklere yönelmenizi öneririz.

Adım 3: Yaş Kriteri Önemli Olabilir

Bazı renkler, her yaştan kadına yakışan, uygun renkler olsa da, platin sarı gibi cesur renkler yaş ilerledikçe kullanımı zor görünmeye başlayabilir. Cilt tonunuz sıcak ya da soğuk olsa da, yaşlandıkça sarı bir saç rengi ile daha yaşlı görünmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, makyajsız olduğunuzda da hasta gibi görünebilirsiniz. Bu noktada, saç rengi seçimi daha bireysel olacaktır. Yine de, kuaför koltuğuna oturmadan önce size fikir verecek önerilere ihtiyacınız varsa, esmerlere yakışan saç renkleri galerimize de göz atmanızı öneririz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞