Modası Geldi !

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

05.05.2020
1.239
Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Evde saç boyamanın püf noktlarına gelelim malum, bir süredir kuaförlerden uzaktayız. Durum böyle olunca, pek çok kadının dip boyası geldi, saçları uzadı. Bakımsız görünmek istemeyen kadınlar için de iş başa düştü. Yaz sıcakları gelirken, saçlarınızın renginde biraz değişiklik yapmaya karar verdiyseniz, bunu evde kendi başınıza yapmayı deneyebilirsiniz. Evde saç boyamanın püf noktları ile ilgili bir rehbere ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz.

Saç uzmanlarının da belirttiği gibi, bazı ev tipi saç boya kitleri kullanıcı dostu olsa da; bazıları istenmeyen bir renk tonu ya da saçlarda kuruluk gibi problemler ile karşılaşmanıza neden olabilir. Evde saç boyama işleminde başınız ağrımadan ustalaşmak isterseniz, sizler için hazırladığımız ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

1.Hazırlıklara 1 Hafta Önce Başlayın

evde saç boyama

Saçlarınızın boyaya dayanması gereken bir döneme hazırlanıyorsanız. Bu nedenle, hazırlıklara birkaç gün önceden başlamalı ve saçlarınıza maske ile bakım yaparak desteklemelisiniz.

Boyama işlemi sırasında, saçlarınızın mümkün olduğunca sağlıklı olmasını sağlamak için, bir bakım tedavisi ya da bir protein tedavisi deneyebilirsiniz.

Bu, yalnızca saçlarınızın renginin daha parlak olmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda saç kalitesini de arttırır.

2. Doğru Rengi Seçin

evde nasıl saç boyanır

Makyaj gibi, saç rengi de cildi tamamlayıcı faktörlerden biridir. Genel olarak konuşacak olursak; saç rengi sıcak, soğuk ya da nötr olarak sınıflandırır ve evde saç boyama işleminde hayatta kalabilmek için hayati bir önem taşır.

Sıcak renkler, altın alt tonlara sahiptir.

Nötr tonlar, doğal saç renginize benzer, ancak daha canlıdır.

Soğuk tonları tercih edecekseniz, evde elde etmesi zor olabilir. Ve yanlış uygulama yaparsanız, saçlarınızda grilik olabilir.

En iyi sonuçlar için bir uzman tavsiyesi isteyebilirsiniz.

3. Evi Hazırlayın

evde saç boyamanın püf noktaları

Banyo zemininde büyük bir saç boyası lekesinden kötü bir şey yoktur. Temizlenmesi ve çıkarılması çok zor olabilir. Saçlarınıza boya sürmeye başlamadan önce, çalışma alanınızı hazırladığınızdan emin olun. Boyama işleminin yapılacağı alana eski bir çarşaf ya da havlu gibi koruyucu bir şeyler sermeniz gerekir.

4. Saçları Boyama

Saç derisinden 3-5 cm uzaktan başlamak daha iyidir. Böylece, iki farklı renk tonu ile karşılaşmazsınız. Her şey bittiğinde, en iyi sonuç için boyayı saç diplerine de uygulayın.

5. Evde Saç Boyası Sonrası Bakımı

saç boyamanın püf noktaları

Boya işlemi bittikten sonra, çoğu kadın kafa derisinin bakımını gözden kaçırır. Saç rengini uyguladıktan sonra, saçların kurumasını önlemek için düzenli olarak saçlarınıza bakım yapmayı ve duşta saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM