Modası Geldi !

Evde Saç Boyarken Nelere İhtiyaç Duyulur?

20.01.2023
102
Evde Saç Boyarken Nelere İhtiyaç Duyulur?Saç Boyamanın Temelleri: Evde Saç Boyarken Nelere İhtiyaç Duyulur?

Bakımlı ve hoş bir görünümün en önemli unsurlarından biri canlı, sağlıklı ve cilt tonuyla uyumlu renge sahip saçlardır. Birçok kişi gerek saçının renginde değişiklik yapmak gerek saçlarındaki beyazları kapatıp eski saç rengini geri kazanmak için saç boyalarından faydalanır. Saçların rengi kişinin yüz ifadesi üzerinde doğrudan etkili olduğundan kişisel beğenilerin yanı sıra bu faktör de göz önünde bulundurulmalı, saç boyaları renkleri arasından kişi özelinde seçim yapılmalıdır.
Saçların ev ortamında konforlu bir şekilde boyanması, doğru malzemelerin temini ile mümkündür. Gratis evinizin konforu içinde istediğiniz renk saçlara sahip olmanızı sağlayacak saç boyaları ve yardımcı ürünleri sizlerin beğenisine sunar. Farklı markalar tarafından üretilen saç boyaları ve saç boyama aksesuarları arasından ihtiyacınıza uygun ürünleri Gratis’te bulabilirsiniz. Siz de hayalinizdeki saçlara kavuşmak için ilk adımı atın ve Gratis’i ziyaret edin.

Set Boyalar ve Yarı Set Boyalar İle Hayalinizdeki Saçlara Kavuşmak Mümkün

Set boyaların içerisinde, tercih edilen marka özelinde farklılık gösterebilmekle birlikte saç boyası dışında saç boyama sürecinde ihtiyaç duyulan temel malzemeler yer alır. Bu temel malzemelerden biri olan oksidasyon kremi saç boyasının seyreltilmesine yardımcı olur. Ayrıca setin içerisinde genellikle saçlar boyanıp durulandıktan sonra kullanılacak bakım kremiyle uygulama sırasında ellerin lekelenmesini önlemek için eldiven bulunur. İhtiyaçların tam olarak karşılanabilmesi için seçim sırasında setlerin içeriklerinin incelenmesi ihmal edilmemelidir.

Yarı set boyaların içerisinde ise yalnızca saç boyası ve oksidasyon kremi bulunur. Saçlarını düzenli olarak evde boyayan ve evde saç boyarken ihtiyaç duyulan saç boyama aksesuarlarına sahip olan kişiler için yarı set boyaları tercih etmek daha ekonomik bir çözüm olabilir.

Saç Boyama Sırasında Konforunuzu Yardımcı Aksesuarlar İle Artırın
Saç boyama denilince akla ilk gelen doğal olarak saç boyaları olsa da evde saç boyarken boya karıştırma kabı, saç boyama fırçası, saç boyama önlüğü ve eldiven gibi yardımcı aksesuarların kullanılmasına ihtiyaç vardır. Evde saç boyama işleminin konforlu bir süreç olması ve en iyi sonuçların alınması için yardımcı aksesuarlardan faydalanmak önemlidir.

Saç boyama malzemeleri

Saç boyama malzemeleri

Saç Boyama Fırçası ve Eldiveni

Evde saç boyarken en çok kullanılan malzemeler arasında ilk sırada saç boyama fırçası ve eldiveni gelir. Hazırlanan boya karışımının saçlara en iyi şekilde uygulanması için saç boyama fırçası kullanılmalıdır. Boya fırçası sayesinde boyanın saçlara homojen bir şekilde uygulanması elde edilecek sonucu doğrudan etkiler. Boyadan yüksek verim elde edilmesini sağlayan boya fırçaları aynı zamanda farklı renk boyaların birbirine karışmasını da önler.

 
Uygulama sırasında ellerin ve tırnakların boyanmasını önleme görevi ise eldivenlere düşer. Bununla birlikte saç boyanırken kullanılacak eldiven bu amaca yönelik olarak üretilmiş olmalıdır. Saçlara çok kolay bir şekilde yapışan lateks eldivenlerin kullanılması hâlinde saçların çekilmesi ve kopması gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

Saç Boyası Çıkarma Mendili

Saç boyama sırasında en çok karşılaşılan sorunların başında saç boyasının neden olduğu lekeler gelir. Saç boyalarının etkili ve güçlü boya içeriklerinden oluşan formülleri vardır. Bu nedenle cilde temas ettiği anda ciltte renk değişimi görülür. Saç boyama işlemi sırasında genellikle alın, şakak ve kulak bölgesine saç boyası sıçrar.

Saç boyası çıkarma mendilleri ise boya sıçraması sonucu ortaya çıkan istenmeyen görünümün giderilmesi amacıyla özel olarak üretilmişlerdir. Saç boyasının ciltte herhangi bir zarara neden olmadan son derece nazik ve etkili bir şekilde çıkarılması bu mendillerin kullanımıyla mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu