Modası Geldi !

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri

12.09.2022
1.357
Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri ni seçerken, evinizdeki aydınlatmayı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, odaya çok fazla doğal ışık geliyorsa, yapay kaynaklardan çok fazla ışık gerekmeyebilir. Ancak çok fazla doğal ışık yoksa, evi parlak ve canlı gösteren bazı boya renklerini düşünmek isteyebilirsiniz.

Ev boyama renk seçimi

Ev boyama renk seçimi

Evi aydınlık göstermek için boyalar, perdeler ve bazı mobilyalardan faydalanabilirsiniz. Sizlere bu yazımız ile Evi aydınlık gösterecek boya renklerini paylaşacağız..

İlginizi Çekebilir : Krem Rengi Koltuk Takımına Fon Perde

kum beji evi aydınlık gösteren boya renkleri

kum beji evi aydınlık gösteren boya renkleri

Evi Boyarken Hangi Renkleri Tercih Etmeliyiz?

Boya renkleri bir evin nasıl göründüğünü belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Doğru boya rengi bir evin sıcak, davetkar ve rahat görünmesini sağlarken, yanlış renk ise karanlık, kasvetli ve iç karartıcı görünmesine neden olabilir.

Peki hangi boya renklerinin evinizi aydınlık göstereceğini insana huzur veren renklerin neler olduğunu nasıl bilebilirsiniz?

İşte evinizde aydınlık bir görünüm elde etmenin en sevdiğimiz yollarından bazıları:

-Parlak beyazlar: Beyaz, evinizdeki herhangi bir odayı anında yenileyebilecek son derece çok yönlü bir renktir. Beyaz aynı zamanda gözleri de yormaz çünkü ışığı siyah veya mavi gibi koyu renklere absorbe etmek yerine odanın her yerine yansıtır; bu da daha fazla aydınlatma gerektirmeden odada daha fazla kullanılabilir alan yarattığı anlamına gelir!

Hangi renk boya evi geniş gösterir?

Hangi renk boya evi geniş gösterir?

-Açık maviler: Mavi tonlar kaygıyı yatıştırma ve sinirleri yatıştırma özellikleriyle bilinir; bu da bazı insanların zamanlarının çoğunu geçirdiği salonlar için mükemmeldirler.

-Sarı: Sarı uzun zamandır mutluluk ve sıcaklıkla ilişkilendirildiğinden, bu rengin genellikle insanların evde en çok zaman geçirdikleri yatak odaları ve mutfaklar için seçilmesi şaşırtıcı değildir. Bu renk oturma odalarında da iyi sonuç verir çünkü odaları olduğundan daha büyük hissettirir!

Hangi renk boya evi geniş gösterir? sorusuna da sarı rengi düşünebilirsiniz. Sarı, turuncu gibi canlılığını ve derinliğini koruyan renklerden korkmayın.

-Turuncu: Turuncu, vurgu rengi olarak veya odanızın ana tonu olarak kullanılabilecek eğlenceli bir seçimdir. Aşırı güçlü olmadan parlaktır, bu nedenle eğlenceli ama çok cesur olmayan bir şey arıyorsanız harika bir seçimdir.

Evi ferah gösteren duvar boyaları

Evi ferah gösteren duvar boyaları

Gri: Bu renk en çok boyanan duvar renklerinin arasına girmiş durumda. Ayrıca hemen hemen her mobilya ile uyum sağlar. Beyazın geçişleri olan açık griler Aydınlık ev dekorasyonunda çok sık tercih edilir.

-Kum beji: Kum beji en çok tutulan duvar boya renklerindendir fakat bu bej renginin karışımı hazırlanırken birçok kişide farklı renkler ortaya çıkartılabiliyor. Eğer kum beji tercihinde bulunuyorsanız her evde aynı durmayacağını bilmeniz gerekir. Mutlaka koyu durmayan bir bej karışımı hazırlatmalısınız.

evi aydınlık gösteren boya rengi 2022

evi aydınlık gösteren boya rengi 2022

Güneş Görmeyen Eve Hangi Renk Boya Gider?

Öncelikle, eski bir evde yaşıyorsanız, duvarlar için açık renkli bir boya seçtiğinizden emin olun. Bu, ışığı yansıtmaya ve odayı aydınlatmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca siyah veya lacivert gibi koyu renklerden de kaçınmalısınız. Bu renkler ışığı emebilir ve bir odayı olduğundan daha küçük veya karanlık hissettirebilir.

Karanlık bir odayı aydınlatmanın harika bir yolu, açık renkli mobilyalar ve lambalar ve halılar gibi aksesuarlar kullanmaktır. Hatta Evi aydınlık gösteren parke renklerini de düşünmelisiniz. Bunlar da mermer desenine benzeyen parkeler, açık tahta rengi parkeler olabilir. Mutlaka sarının koyu tonlarından uzak durmalısınız.

Ayrıca, mekana biraz derinlik ve ilgi katacak cesur renklere veya desenlere sahip bazı sanat eserleri de ekleyebilirsiniz. Son olarak, odaya daha fazla doğal ışık yansıtmaları için dışarıya güzel manzaralı aynalar veya pencereler eklemeyi düşünün!

Evi aydınlık gösteren perdeler de mobilyadan sonra ilk  dikkat etmeniz gereken şeylerden biridir.

Eviniz fazla güneş ışığı almıyorsa, evinizin dış cephesi için toprak tonu kullanmanız önerilir. Bu, hem ısının hem de ışığın evinize girmesini engellemeye yardımcı olacaktır. Bu amaç için en iyi renkler kahverengiler, yeşiller ve bronzlardır.

İlginizi çekebilecek bir yazı : Yatak başlığı arkası duvar kağıdı

Hangi Renk Boya Evi Geniş Gösterir?

Birçok insan evlerini boyamaktan hoşlanmaz çünkü bunun çok fazla iş olduğunu ve çok uzun sürdüğünü düşünürler. Ancak evinize en çok hangi renklerin yakışacağını bilirseniz süreci biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri, Aydınlık ev boya renkleri ve Evi ferah ve geniş gösteren boya renklerinden bazıları:

  • Beyaz
  • Gri
  • Sarı
  • Pembe
  • Mavi
  • Yeşilin açık tonları
Evi aydınlık göstermek için boya

Evi aydınlık göstermek için boya

Evi aydınlık göstermenin yolları:

Hepimiz biliyoruz ki bir ev birkaç farklı teknik kullanılarak aydınlık ve güneşli görünebilir. Ancak bazıları diğerlerinden daha etkilidir. İşte evinizi aydınlık ve güneşli göstermenin en iyi beş yolu:

Evi aydınlık gösterecek boya renkleri

Evi aydınlık gösterecek boya renkleri

1. Duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde açık renkler kullanın

2. Beyaz veya açık renkli mobilyalar kullanın

3. Köşelere ve pencere kenarlarına aynalar ekleyin

4. Doğal ışığın evinize girebilmesi için gün boyunca perdeleri açın

5. Mobilya için cam veya şeffaf malzemeler kullanın.

Evi aydınlık gösteren boya rengi ve odayı geniş gösteren boya renkleri konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Sizde içinize sinen ferah bir renk veya canlılıktan hoşlanıyorsanız, aydınlatıcı renk cümbüşlerinden faydalanın.

İlgili Yazılar:

RESİM GALERİSİ :

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.