Modası Geldi !

Evigen Ampul Yüze Sürülür Mü?

28.02.2020
222
Evigen Ampul Yüze Sürülür Mü?

Vitamin ve mineralleri vücuda almanın en iyi yolu besinler olsa da, E vitaminini dışarıdan yeterli miktarda almak, her zaman mümkün olmayabilir. Bu durumda, dışarıdan E vitamini takviyesi almak pek çok açıdan faydalı olabilir. Pek çok ilaç firmasının piyasaya sunduğu E vitamini ampul ve takviyeleri, E vitamininin onarıcı ve güçlendirici etkisi ile cilt ve saç kalitesinin artmasını sağlar.

Bazen maskelere katarak, bazen saç ve cilt bakım yağlarına bakarak, bazen de topikal olarak uygulanabilmektedir. E vitamini takviyesi denince akla ilk gelenlerden biri ise Evigen ampuldür. Şu sıralar, siz de hızlı uzatmaya çalıştığınız saçlarınız ya da cilt problemleriniz için Evigen ampul kullanmayı düşünüyorsanız, sizler için detaylı bir rehber hazırladığımız bu yazımıza göz atmanızı öneririz!

Evigen Ampul Nedir?

Evigen ampul

İki milimetrelik 5 ampulün yer aldığı bir kutu içerisinde bulunan ve eczanelerde satılan Evigen ampul, E vitamini takviyesine ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kullanabileceğiniz bir destektir. Antioksidan içeriği ile pek çok açıdan yarar sağlayan bu küçük tüpler, bazen E vitamini eksikliğinde de çeşitli yollarla alınabilir. Genellikle tıbbi amaçlarla kullanılsa da, cilt bakımı ve saç sağlığı gibi alanlarda da kozmetik amaçlı olarak kullanılabilir. E vitamininin besleyici, nem sağlayıcı ve hücre onarıcı, yenileyici özelliklerinden faydalanabileceğiniz Evigen ampulü, bir uzmana danışarak cilt ve saç bakım rutininizde de belirli aralıklarla kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda, cilt ve saç kalitesini arttırmak mümkündür.

Evigen Ampul Yüze Sürülür Mü? Cilde Faydaları

Evigen ampul ile ilgili merak edilen konulardan biri de yüze sürülüp sürülemeyeceği… E vitamininin faydalarından yararlanabileceğiniz bu ampulleri doğrudan cilde uygulama ile ilgili belirtilen herhangi bir sorun yoktur. Bununla birlikte, burun içi ve göz içine temas ettirmekten kaçınılmalıdır. Göz çevresi bakımı için uygulanacaksa; parmak uçlarına çok az miktarda alınarak göz çevresine yedirilebilir. Peki, Evigen ampulün cilde faydaları nelerdir?

  • Cildin nem seviyesini arttırır,
  • Hücre onarıcı ve yenileyici özelliği ile akne ve leke tedavisinde kullanılabilir,
  • Mat cilt görünümünü düzenli kullanımda ortadan kaldırır,
  • Göz altı morlukları ve ince kırışıklıklarda faydalı olabilir

Evigen ampulün belirtilen bu yararlarından faydalanabilmeniz için, düzenli olarak haftada 1-2 kez kullanmanız önerilmektedir.

Evigen Ampul Saça Nasıl Kullanılır? Hızlı Saç Uzatır Mı?

Evigen ampul saça nasıl kullanılır?

Bu küçük tüpler, cilt sağlığı için olduğu kadar, saç sağlığı ve güzelliği için de faydalı olabilir. Evigen ampulü saç bakım rutininize dahil etmek ve E vitamini ile saç sağlığı, güzelliği ve kalitenizi arttırmak isterseniz, onu ev yapımı saç maskelerinizin ya da şampuan ve saç kremlerinizin içine katarak kullanabilirsiniz.

Örneğin, Pazar günlerini saç bakımınıza ayırıyorsanız ve pazar akşamları kafanızda bir saç maskesi ile uyuyorsanız, hazırladığınız bakım yağının içeriğini güçlendirmek için, içerisine bir adet de Evigen ampul dahil edebilirsiniz. Zeytinyağı ve shea yağı gibi güçlü içeriklerle buluştuğunda, saç sağlığı ve güzelliğiniz üzerindeki etkisi de daha fazla olacaktır.

Evigen Ampul Kaş İçin Nasıl Kullanılır?

Saç ve cilt için bu kadar besleyici olduğu söylenen Evigen ampul, aynı etkileri kaş ve kirpik bakımında da sağlayabilir. Kaş ve kirpik serumu kullanıyorsanız, içerisine bir adet ampul ekleyebilirsiniz. Ya da dilerseniz, bu yağı badem yağı gibi bir yağ ile karıştırarak da bir kulak temizleme çubuğu yardımıyla kaşlarınıza ve eski bir maskara fırçası ile kirpiklerinize uygulayarak onları güçlendirebilirsiniz. Tabi, burada düzenli ve istikrarlı davranmanın çok önemli olduğunu da unutmayın!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu