Modası Geldi !

Gelin Ayakkabı Modelleri

18.11.2020
149
Gelin Ayakkabı Modelleri

Gelin Ayakkabı Modelleri; gelin ayakkabısı her genç kızın gelinlik modeli seçiminden sonra en özenli seçtiği düğün kombin parçasıdır. Gelin saçından gelin buketine, saç modelinden bileğindeki küçük bir bilekliğe kadar her ayrıntı üzerinde durulmalı ve kusursuz olmak için çalışılmalıdır.

Gelinliğin tarzına uygun bir ayakkabı olmazsa olmaz. Bu ayakkabıya uyan bir gelin buketi de aynı önemi taşımaktadır. Düğünde her şey ayrı ayrı önemlidir fakat her şey birbiriyle uyumluyken güzeldir. Gelinler için ayakkabı çeşitleri en az gelinlik çeşidi kadar fazla ve kafa karıştırıcıdır. Bu noktada sizlere yardımcı olmak adına bir inceleme yaptık. İşte detaylar…

Gelin Ayakkabı Modelleri

Gelin ayakkabı çeşitleri arasında en popüler olan hiç kuşkusuz dantelli olanlardır. Dantel hem bayanların severek kullandığı hem de düğünlerin olmazsa olmazlarıdır. Bu yüzden çokça tercih edilir fakat önemli olan gelinliğinizin nasıl olduğudur.

Dantelli Gelin ayakkabıları

Gelinliğiniz sade ve dantel motifleriyle süslü ise ayakkabı seçiminizi de dantel detaylı bir model üzerine yapabilirsiniz. Fiyonk, inci ya da tül gibi detaylarla taçlandırılmış bir ayakkabıyla da gelinliğin sadeliğini bir miktar azaltabilirsiniz. Vintage gibi şık düğünlerde bu ayakkabı modelleri tercih edilebilir.

En Güzel Gelin Ayakkabısı Modelleri

Ben sadeliği sevmem her ayrıntım şık ve gösterişli olacak diyen bir gelin adayıysanız kesinlikle taşlı, parıltılı ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Eteğinizi her kaldırdığınızda göze çarparak dikkat çeken ışıl ışıl ve taşlı bir gelin ayakkabısı ile kusursuz görünebilirsiniz.

Fakat gösteriş için olmasını istediğiniz seçeneğinizi ayakkabıdan yana yapacaksanız gelinliğinizin daha sade ve minimal olmasına dikkat etmelisiniz. Hem ayakkabıda hem de gelinlikte bulunan taş detayları, gösterişten uzaklaşarak abartılı bir görüntü oluşturur.

Renkli Gelin Ayakkabıları

Diğer yandan bu iki seçenekten çok ayrı olarak renkli gelin ayakkabıları da son dönemlerin seçenekleri arasına girmiştir.

Mekanın süslenmesinde kullanılan renk ile ya da gelin buketinizde kullanılan renkler ile uyumlu bir gelin ayakkabısı, gelinler için ayakkabı çeşitleri arasında eğlenceli bir konsept isteyen gelin adayları için güzel bir seçenektir.

Renkli Gelin ayakkabıları

Bunun yanı sıra bütün bunlardan hariç parlak renkli bir ayakkabı tercih edebilir damadın kravatı ya da papyonunu bu renkten seçerek bir uyum sağlayabilirsiniz.

Klasik Gelin Ayakkabıları

Seçimlerinizi klasik tarzdan yana yapmak istiyorsanız pudra renkli, sade ve sivri burunlu bir gelin ayakkabısı tercih edebilirsiniz.

Krem rengi, kırık beyaz ya da pudra klasik gelin ayakkabısı renklerindendir. Bu renklerin tercih edilmesinin sebebi de beyaz rengine en çok yakışan renkler olmasındadır.

Hafif ışıltılar da bulunabilen bu ayakkabılar sade ve bir o kadar zarif görünmek için en ideal modeller arasında yer almaktadır.

Gelinler için ayakkabı çeşitleri arasından model seçerken bir diğer önemli konu ayaklarınızın rahat olmasıdır.

Rahat Gelin Ayakkabısı

Düğün gününüzde rahat hareket etmek ve gönlünüze göre eğlenmek istiyorsanız ayakkabı seçiminizi babet veya spor ayakkabıdan yana yapabilirsiniz.

Düztabanlı oluşlarıyla adımlarınızı kolay ve rahat atabileceğiniz babet veya spor ayakkabı modelini, topuklu modeller gibi taşlı ve dantelli detaylara sahip modellerden seçebilirsiniz.

Rahat Gelin ayakkabıları

Topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız fakat kır düğünü yapacaksanız ve çim ya da toprak zeminde rahat etmek için dolgu topuk ayakkabı modellerinden seçebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi gelin ayakkabısı seçerken dikkat gelinliğinize ve mekana uygun bir seçim yaparak hem şık hem sorunsuz bir düğün geçirirsiniz.

Aşağıdaki galeriyi inceleyerek yeni sezon gelin ayakkabıları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri: Gelin Ayakkabıları 2021

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu