Modası Geldi !

Genç Gösteren Saç Stilleri

Genç Gösteren Saç Stilleri

Genç Gösteren Saç Stilleri; Saçlarınız sizin güzelliğinizi doğrudan etkileyecek olan parçanızdır. Saç kesimi, rengi, modeli ayrı ayrı önem taşımaktadır. Yaptığınız saç kesim, renk ve modeldeki yanlışlar ile daha yaşlı görünebilirsiniz. Saçlarınız sizi genç göstermesini istiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz;

Düz Kesim Saç Modelinden Vazgeçin: Saç kesimi sizi fresh, genç bir görünüme ulaştırmada önemli bir etkiye sahiptir. Dümdüz kesilmiş olan saçlar sizin yaşlı görünmenize sebep olacaktır. Ancak saçlarınıza katlı kesim uygulamanız ile daha havalı ve fresh görünmüş olacaksınız.

Genç Gösteren Saç Stilleri

Aşırı Saç Şekillendirici Kullanımı: Kaş yapayım derken göz çıkarmamalısınız. Saç şekillendiriciler ile saçlarınızı güzelleştirmeye çalıştığınızı biliyoruz. Ancak saç şekillendiricilerin aşırı derecede kullanılması ile saç üst düzeyde ısıya maruz kalmaktadır.

genç gösteren kısa saç modelleri ve saç renkleri

Aşırı saç şekillendirici kullanımından uzak kalmalısınız. Ancak saç şekillendirici kullandığınız zamanda saçlarınızı ısıdan korumak için koruyucu sprey kullanmanızda fayda vardır.

Sarı Saç Yaşlı Mı Gösterir?

Sapsarı Saçlardan uzak durun;  Özellikle beyaz tenli bayanların sarı saçlara karşı özel bir ilgisi bulunmaktadır. Ancak sapsarı saçlar sizi yaşlı gösterecek bir etkiye sahiptir. Sapsarı saçların kullanılmasından ziyade daha koyu renkteki saçlar sizi daha genç ve fresh gösterecektir. Ayrıca sarı saç kullanmak istiyorsanız bile tercih edeceğiniz sarının tonu ve sarının aralarına atacağınız gölgeler sayesinde daha güzel ve genç bir görünüme kavuşacaksınız.

Açık Renk Saç Kullanın

Çok Koyu Saçlar: Çok koyu saçlar ise özellikle 30 yaş üstü kadınlar tarafından tercih edilmemelidir. Çünkü koyu saçlar cilt kusurlarını çok daha kolay ortaya çıkarmaktadır. Yüzde kırışıklıklar artmakta, çizgiler çıkmaktadır.

Kumral saç

Çok koyu saçlarsa bunların iyice ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Eğer ki saçlarınız kendiliğinden koyuysa biraz açtırmanızı öneririz. 30 yaş üstünde daha ara renkler tercih etmeniz en ideal olanıdır.

Dalgalı Saç Kullanın

Dümdüz Saçlar: Saçlarınızı dümdüz yapmanız da sizi yaşlı gösterecek olan bir etmendir. Saçlarınızı dümdüz yapmak yerine bir maşa ya da fırça yardımıyla hareketlendirmeniz daha güzel olacaktır. Hem saçlarınız daha hoş görünecek hem de siz daha alımlı görüneceksiniz.

Kaküllü Saç Kesimi

Küt kahküller: Küt kahküller özellikle genç kızlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Ancak küt kahküller yüzü kapatarak, gözlerin küçük görünmesine sebep olur. Bu da sizin yaşlı bir görüntüde olmanıza sebep olacaktır. Kahkül kullanmak istiyorsanız küt kahkül tercihi yerine kısa kahkül tercihi yapmalısınız.

Galeri: Genç Gösteren Saçlar

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu