Modası Geldi !

Gri Koltuk Takımı Kombinleri Yeni Tarzlarıyla

08.10.2021
2.485
Gri Koltuk Takımı Kombinleri Yeni Tarzlarıyla2021-2022 yılının dekorasyonda en çok kullanılan renklerinden biri olan gri koltuk takımlarını, ister oturma gruplarında isterseniz de salon takımlarında rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Her renk tonuna uyum sağlayabilen gri koltuk takımı kombinlerininde Gri koltuk takımına nasıl halı olur?, Gri koltuklara ne renk sandalye gider?, Gri koltuk takımı ne renk perde seçilmeli? gibi sorulara cevap bulduysanız harika kombinler oluşturabilirsiniz.
Sizler için bazı koltuk berjer renk uyumu, koltuk perde renk uyumu ve koltuğa göre kırlent modellerine görseller hazırladık. Beraber inceleyelim.

(BKNZ: Gri İle Uyumlu Renkler)

Açık gri koltuk takımı modelleri

Açık gri koltuk takımı modelleri

Gri Koltuk Takımı Hangi Renkle Kombinlenir?
Gri rengin seçilmesi için birçok sebep vardır. Bunların bazısı, hemen hemen her renge geçişlerde uyum sağlamasıdır. Ayrıca her türlü iç mekan stillerinde kullanılırlar.

Gri rengin kiri ve tozu da fazla belli etmemesi de kullanımını kolaylaştırmakta. Gri kanepeden, gri halılara veya gri aksesuarlara kadar mekanınıza modern bir hava katabilirsiniz.

Koyu gri koltuk takımı veya açık gri koltuk takımı kombinleri ile renk uyumları da farklılık gösterebiliyor.

Gri koltuk takımına nasıl halı olur

Gri koltuk takımına nasıl halı olur
Gri koltuk takımı hangi renkle kombinlenir sorusuna cevap olarak, gri mavi uyumu, gri pembe uyumu ve yeni tarzlarda sık kullanılan koyu gri turuncu uyumu kullanılabilir. Ayrıca zümrüt yeşili ve koyu gri de artk çok tercihler arasında. Koyu gri koltuk takımına berjer seçiminde farklılığa gidebilirsiniz. Bu odanıza renk ve farklılık katar.

Gri tonlara hangi renk gider?

Gri tonlara hangi renk gider?

Kombinlemek istediğiniz oda oturma odası ise ve renklerin canlılığı hoşunuza gidiyorsa turuncu rengi detaylar da dahi olsa kullanmanızı tavsiye ederiz.

Gri oturma odası dekorasyonu

Gri oturma odası dekorasyonu

Gri Mavi Koltuk Kombinleri

Salon dekorasyonlarında süper ikili olan, mavi ve gri iyi bir kombinasyondur. Gri koltuklara renk tercihinde maviyi veya perdelerde daha çok mavinin koyu tonu olan laciverti seçebilirsiniz. Evinize şık ve cesur zariflik katacağını unutmayın.

gri koltuk uyumlu renkler

gri koltuk uyumlu renkler
Gri koltuk takımına mavi konstratlarını kullandıysanız grometrik desenlerde kırlentler ve beyaz halı ile renk uyumu saplayabilirsiniz.

Gri salon takımı

Gri salon takımı

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Perde Seçilmeli

Gri koltuklara uyan fon renklerinde eğer koltuk takımınız iki renkte ise öncelikle gri perde, özellikle oda boyunca tutarlılığı korumak istiyorsanız eiyi bir seçenektir. Tek renk sevmeyenler için gir geçişi olan desenler veya ikiye bölünmüş iki renkten oluşan fonlar olabilir. 

Perdeleriniz etrafınızdaki mobilyalar arasında bir benzerlik oluşturmalı ve bu dengeyi onlar sağlamalı. Aynı zamanda sadeliği ve sakinleştiriciliği olmalı.

Gri koltuk takımı ne renk perde seçilmeli

Gri koltuk takımı ne renk perde seçilmeli

Koltuk takımların bazı klişeleşmiş renkler vardır. Bunlardan biri haline gelen gri koltuğa mavi perde veya lacivert perde bunlardan biri. Sizlerde mavi, turkuaz ve antrasit renklerini fon perde olarak tercih edebilirsiniz.

Eğer odanız çok fazla renk içeriyorsa klasik beyaz perdeler de yeterli olmaktadır. Odanızın karmaşasına bir sakinlik faydalı olacaktır.

Gri koltuk takımına fon perde

Gri koltuk takımına fon perde

Gri Koltuk Takımına Uyumlu Renkler

Bazı renkler grinin canlılığını soldurmaz hatta onun rengine renk katar. Bunlardan biri krem rengidir. Gri ve krem ile kombinlenmiş odada sofistke bir hava sızar. Sizede fikir olması için bazı gri koltuk takımına uyan renkleri söyleyelim. Bunlar;

  • Krem
  • Mavi
  • Zümrüt yeşili
  • Mint yeşili
  • Beyaz
  • Sarı
  • Somon
  • Pudra pembesi
  • Turuncu
  • Bordodur.
Gri tonlara hangi renk gider?

Gri tonlara hangi renk gider?

Gri koltuk takımı kombinlerinde sarının birleşimi ile hemen bir canlılık oluşur. Sarının içinde parlayan ve kendini gösteren cazibesi gri koltuklarınızı daha çekici hale getirir.

Gri kanepenin uzerine ne renk kirlent olur?

Gri kanepenin üzerine ne renk kırlent olur?

Açık gri koltuklara berjer uyumunda pudra pembesini demeden geçmeyelim. Açık gri koltuklarınızda pudra pembesi pastel tonların ve yumuşak, sıcak bir odanın oluşumunu sağlar.

Gri koltuklara ne renk sandalye gider?

Gri koltuklara ne renk sandalye gider?

RESİM GALERİSİ : Gri Koltuk Takımı Kombinleri

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu