Modası Geldi !

İlk Buluşmada Ne Giyilir? 5 İpucu Sizlerle

02.10.2022
329
İlk Buluşmada Ne Giyilir? 5 İpucu Sizlerleİlk Buluşmada Ne Giyilir? İlk buluşma hayatınızda başınıza gelebilecek en heyecan verici şeylerden biridir. Aynı zamanda en sinir bozucu şeylerden biridir, çünkü iyi bir izlenim bırakmak ve eğlenmek istersiniz. Ve eğer siz de bizim gibiyseniz, kendinizi ilk buluşmada ne giyeceğinizi düşünerek çok zaman geçirirken bulursunuz!
Yeni biriyle dışarı çıktığınızda kendinizden emin ve rahat hissetmenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, harika görünmeniz ve kendinizi harika hissetmeniz için ilk buluşmada ne giymeniz gerektiğine dair bu kılavuzu bir araya getirdik.

Kışın ilk buluşmada ne giyilir, Yazın ilk buluşmada ne giyilir, İlk buluşmada ne renk giyilir kadın modelleri gibi konuları okumaya hazır mısınız?

İlgili Yazılar: Yıpranmış Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri

 İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz

İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz

İlk buluşmada ne giyilir

İlk buluşmada ne giyeceğinizi bilmek zor olabilir. Çok zorlamadan iyi görünmek istersiniz, ancak aynı zamanda çok açık veya çok özensiz bir şeyle görünmediğinizden de emin olmak istersiniz. İşte bir sonraki ilk randevunuzda ne giyeceğinizi bulmanız için bazı ipuçları:

İlk buluşma için stil önerileri

İlk buluşma için stil önerileri

Kendinizi rahat hissettiğinizden emin olun.

Bir erkekle ilk buluşmada ne giyilir? Randevunuzda iyi bir ilk izlenim bırakmak istersiniz, ancak garip veya daraltıcı bir şey giymemeniz de önemlidir. Bununla birlikte, çok açık bir şey de giymeyin.

 • Temiz ve ütülenmiş bir şeyler giyin.
Seçtiğiniz kıyafetin temiz ve ütülü (ya da en azından yıkanmış) olması önemlidir. Buruşuk bir gömlek veya elbise, kendinizi veya başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü önemsemediğiniz mesajını verebilir ve bu, birinin pantolonuna girmeye çalışan biri için iyi bir işaret değildir!

Şık ve rahat kıyafetler

Şık ve rahat kıyafetler

Biraz şık bir şeyler giyin.

Ilk buluşmada Crop giyilir mi? Genel bir kural olarak, en iyi özelliklerinizi ortaya çıkaracak bir şeyler giymek istersiniz. Güzel bacaklarınız varsa, onları harika bir şortla gösterin; kollarınız sıkıysa, kısa kollu bir gömlek giyin; yüzünüz güzel ve simetrikse (neden olmasın ki?), onu büyük bir paltonun altına saklamayın.

İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz. Ancak bu sadece sizi fiziksel olarak düzleştiren kıyafetler giymekten daha fazlasıdır – aynı zamanda duruma uygun giyinme meselesi de vardır. Başka bir deyişle: randevunuzun ne tür bir havaya sahip olduğunu düşünün ve profillerinde veya resimlerinde ilk buluşma yeri olarak ne tür bir yer seçmiş olabileceklerine dair size ipucu verecek herhangi bir şey olup olmadığına bakın. Yürüyüş yapmayı seviyor gibi mi görünüyorlar? Belki haki pantolon ve sağlam botlar giyebilirsiniz, böylece sizi gün batımında Central Park’taki en sevdiği patikada yürüyüşe çıkardığında, randevusunun dizlerinin her yerinde çim lekeleriyle ne kadar sevimli göründüğüne dikkati dağılmaz.

İlk buluşma kombini elbise

İlk buluşma kombini elbise

Mekanı göz önünde bulundurun.

İlk buluşma için stil önerileri.. Ne giyeceğinizden emin değilseniz, büyük geceden önce randevunuza danışmak iyi bir fikirdir. Onları arayıp smokin giymeyi planlayıp planlamadıklarını veya randevular için uygun kıyafet olarak hayal ettiğiniz saçma şeyi sormayın (sordukları bu değilse). Bunun yerine, buluşacağınız bölgede ilk buluşma kıyafetleri için herhangi bir özel öneri olup olmadığını soran bir e-posta veya mesaj gönderin – bu, randevunuzun kendi kıyafet tercihleri hakkında çok ileri gitmeden bilgi vermesini sağlar.
Bu çok fazla iş gibi görünüyorsa, neyin uygun olduğu konusunda endişelenmemeyi deneyin ve kendinizi en rahat hissettiğiniz şeyle devam edin!

İlk buluşmada şık kombin

İlk buluşmada şık kombin

Çok dar kıyafetlerden veya çok fazla dekolteden uzak durun.

 • Tayt, tozluk ve kot pantolon giymekten kaçının.
 • Voltajınızı kontrol altında tutun: kıvrımlarınızı ortaya çıkaran veya iç çamaşırı giymemiş gibi görünmenize neden olan dar kıyafetlerden kaçının. Çok kısa etekleri de tercih etmeyin!
 • Çok fazla göğüs dekoltesi göstermeyin. İlk randevuda biraz ten göstermek cazip gelebilir ancak ilk izlenimin çok önemli olduğunu ve ikinci randevunun olup olmayacağını etkileyebileceğini unutmayın.

Çok kısa eteklerden veya elbiselerden uzak durun.

Kısa bir etek veya elbise içinde rahat değilseniz, giymeyin. Açık bir şey giymek istiyorsanız, flörtünüzün stilin kasıtlı olduğunu ve garip bir kaza olmadığını bildiğinden emin olun. Talihsiz bir desen seçimi olan bir elbise yüzünden ortada kalmak istemezsiniz!

İlk buluşmada ne giyilmeli

İlk buluşmada ne giyilmeli

Aksesuarları minimumda tutun.

Aksesuarları minimumda tutun. Onun sizi fark etmesini istiyorsunuz, takılarınızı değil.

 • Çok fazla aksesuar takmayın: Bir kolye, bilezik, saat ve küpe yeterlidir. Bundan daha fazlasına sahipseniz, buluşmaya gitmeden önce bunlardan birini çıkarmayı düşünün (ve çantanızda saklayın).
 • Çok fazla takı takmayın: Basit tutun – tek bir gösterişli parça yeterli olacaktır! Unutmayın, başka bir kadının parmağında gördüğünde hoşuna gitse bile, yemekte bardaklara ve tabaklara çarptıktan bir veya iki saat sonra onları rahatsız edici bulabilir. Yemekten önce yüzüklerinizi çıkardığınızdan emin olun, böylece yüzük ve yüzük parmağı arasına yiyecek sıkışmaz; aynı şey yemek sırasında bir şeye takılabilecek bilezikler için de geçerlidir.
 • Çok fazla makyaj yapmayın: Gerekirse daha fazlasını uygulamak için bu akşam daha sonra bolca vaktiniz olacak – ancak şimdilik doğal bir görünüm elde etmeye çalışın! Dudaklara bulaşmış ruj veya gözlerden aşağı akan göz kalemi gibi herhangi bir şey yerinde değilse, aksi takdirde harika bir ilk izlenim olabilecek şeyin dikkatini dağıtacaktır 😉
İlk buluşmada ne giysem

İlk buluşmada ne giysem

Hava durumuna uygun giyinin!

Bu, uyulması en kolay kuraldır. Aynı zamanda randevunuzdaki kişinin ona ve zamanına saygı duyduğunuzu bilmesini sağlamanın da iyi bir yoludur. Yağmur yağıyor olsaydı, flörtünüz kot pantolonla gelseydi hoşunuza gider miydi? Elbette hayır – bu, sizin adınıza çaba göstermeyi önemsemediklerini gösterir.

Bu yapılması kolay bir hatadır çünkü genellikle bir etkinlik için fazla veya az giyinmekten endişe duyarız, ancak hava durumuna göre giyindiğiniz sürece, bunun bir sorun olmayacağına söz veriyorum! Örneğin: dışarısı soğuksa ve kar yağıyorsa (ya da sadece serinse), eteğinizin altına tozluk ya da tayt giyin ki bahar tekrar geldiğinde, insanlar uzun zamandır istedikleri ama giymekten çekindikleri güzel açık renkli skater eteği gördüklerinde kalçalarındaki fazla kiloları fark etmesinler!

Hava durumuna uygun kombin

Hava durumuna uygun kombin

Makyaj ve parfüm konusunda dikkatli olun.

 • Özellikle sıcak bir günse ve tüm gün dışarıda olacaksanız, makyaj minimal düzeyde olmalıdır. Doğal görünmek istersiniz, iki saat içinde beşinci kez yataktan kalkmış biri gibi değil.
 • Parfüm kullanımı ilk buluşmada da önemlidir – flörtünüzün daha sizinle tanışmadan kokunuzdan bunalmasını istemezsiniz! Çok fazla parfüm kullanmak cazip gelebilir, ancak bana güvenin – en fazla bir veya iki sprey kullanın, özellikle de etrafınızdaki her şeyi koklamanın daha zor olduğu serin mevsimlerde. Eğer size hangi kokuyu kokladıklarını sorarlarsa ve bunun yakındaki yemek gibi başka bir şey değil de sizin parfümünüz ya da kolonyanız olduğu ortaya çıkarsa karşıdaki kişinin hoşuna gitmezse canınız sıkılabilir.
İlk buluşmada makyaj

İlk buluşmada makyaj

İlk buluşmada çok fazla aksesuar takmayın veya çok kısa etek giymeyin.

İlk buluşmada ne giymeniz (ve giymemeniz) gerektiğine dair bazı hızlı ipuçlarının zamanı geldi.

İlk buluşmada şık kombin

İlk buluşmada şık kombin

 • Çok fazla göğüs dekoltesinden kaçının. Çok sürtük gibi görünmek istemezsiniz ve yine de çok fazla teninizi göstermeden güzel vücudunuzu sergileyebilirsiniz.
 • Çok kısa etekler giymeyin.
 • Beyaz masa örtüleri olan lüks bir restoranda akşam yemeği yemeyi planlıyorsanız veya akşamın ilerleyen saatlerinde sizi dansa götürmeyi planlıyorsa, kolye, bilezik veya yüzük gibi çok fazla aksesuar takmayın – bu, konuşma sırasında dikkat dağıtıcı olabilir ve dikkatini SİZE odaklamasını zorlaştırabilir!
İlk buluşmada ne giyilir

İlk buluşmada ne giyilir

Özetleyecek olursak:

 • Kendinizi rahat ve özgüvenli hissettirecek şekilde giyinin.
 • Buluşacağınız mekana uygun şık bir kıyafet seçin.
 • Çok kısa eteklerden veya elbiselerden, dar kıyafetlerden veya ceketlerin altından görünen göğüs dekoltelerinden kaçının.
 • Buluşma sırasında üşümemek veya sıcaklamamak için hava durumunu göz önünde bulundurun!
 • Kıyafetinizde biraz canlılık gerektiren bir şey olmadığı sürece (küpe gibi) aksesuarları minimumda tutun. Odak noktanız her zaman aşırı ya da eksik giyinmeden bir arada görünmek olmalıdır.

RESİM GALERİSİ :

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu