Modası Geldi !

İşte Giyilecek Rahat Ayakkabı

04.11.2020
44
İşte Giyilecek Rahat Ayakkabı

İşte giyilecek rahat ayakkabı kombinleri hakkında detaylı bilgi için gözümüzün detaylarını inceleyebilirsiniz. Gün boyunca ayakta kalan veya  iş hayatı nedeniyle sabahtan akşama kadar ayakkabısını çıkarmayan kişiler işte giyilen rahat ayakkabı modelleri hakkında araştırma yapmaktadır.

Rahat olmayan ayakkabı modelleri ortopedik sorunlar ile birlikte kan dolaşımını etkileyerek bazı sıkıntılara neden olmaktadır. Bu nedenle işte giyilen rahat ayakkabılar önem arz etmektedir.

İşte Giyilecek Rahat Ayakkabı

Çalışanların altı ile sekiz saat arası ayakta kalmasıyla vücudun alt kısımlarında ödem meydana gelmektedir. Çalışmanın etkisi ile ayaklarda hissedilen yorgunluk ise rahat olmayan ayakkabıların kan dolaşımını kısıtlamasından kaynaklanmaktadır.

İş ayakkabıları

O halde iş ayakkabısının nasıl seçmeliyiz? İş ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmeliyiz gibi soruların cevaplarını birlikte görelim.

İş ayakkabısı olarak kullanılmaması gereken ayakkabılar arasında kösele ayakkabılar bulunmaktadır. Eğer köşeli ayakkabı kullanıyorsanız bunları iş için giymemelisiniz.

Birçok işyeri kösele ayakkabı zorunlu tutmaktadır. Böyle durumlarda ise ortopedik tabanlı kösele ayakkabılar tercih etmenizde yarar var.

İş ayakkabısı tercih ederken görsellikten ziyade rahatla önem vermelisiniz. Atalarımız” dost başa düşman ayağa bakar deyimi de kapıda” ancak uzun saatler boyunca ayaktaki kalan kişilerin ilk düşünmesi gereken sağlık olmalıdır.

Yumuşak tabanlı ve hava alan ayakkabı modelleri arasından seçimler yapmalısınız. Bu ayakkabılar ayak terlemesi durumunda hava sirkülasyonu yapacağı için mantar oluşumunu önleyecektir.

İş ayakkabıları kadın

İş ayakkabısı seçerken bir numara büyük ayakkabı almaya özen gösterin. Bunun nedenini ise söyle açıklayabiliriz. Uzun süre ayakta kaldığınızda ayaklarınız şişecek, tam ayak numarasına sahip bir ayakkabı kullanımında ayakkabı ayağınızı aşırı derecede sıkacak ve sizi inanılmaz derecede rahatsız edecektir.

Suni suni deri ayakkabı modellerinden uzak durmalısınız.

Topuklu ayakkabı seven biriyseniz ayakkabı topunuzun boyu 5 santime geçmemelidir. Kafayı yükseldikçe duruş bozukluğuna, sırt, kalça ve bacak ağrılarına ne olacaktır.

İş ayakkabısı olarak en az iki çiftiniz olmalı ve aynı ayakkabı modelini iki günden fazla giymemelisiniz.

Aşağıda işe ayakkabı modelleri arasından seçerek derlediğimiz görselleri inceleyerek tarzınıza uygun ayakkabı modelini bulabilirsiniz.

Foto Galeri: İş Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu