Modası Geldi !

Kahverengi Göze Hangi Renk Lens Yakışır?

06.05.2021
19.964
Kahverengi Göze Hangi Renk Lens Yakışır?Kontakt lensler, görünümünüze yenilik eklemenin ekonomik, pratik ve etkili bir yoludur. Son derece canlı bir renk dönüşümü, hafif bir renk değişimi ya da bakışlarında daha fazla derinlik arayan kadınlar için, stilinize, göz renginize ve yapınıza uyabilecek çok çeşitli renkli lenslerden yardım alabilirsiniz.
Günlük, tek kullanımlık ya da aylık lens seçenekleri arasından, size uygun bir marka ve ürün seçtikten sonra, şimdi renk seçimine geçebilirsiniz. Kontakt lensler, pek çok farklı göz rengi için farklı renk seçenekleri sunuyor. Her göz rengine ve yapısına uygun farklı renkler arasından; mavi, yeşil, ela, kahverengi gözlü kadınlar için farklı lens renklerini tercih etmelerini öneriyoruz.

Peki, kahverengi göze hangi renk lens yakışır? Cevaba geçmeden önce, seçtiğiniz rengin açık ya da koyu renkli göz rengine sahip olmanıza bağlı olarak değişeceğini hatırlamanız önemli olduğunu unutmayın!

En Doğru Renk Hangisi?

Kahverengi göze uygun lens renkleri
Renkli kontakt lenslerin en büyük avantajlarından biri, size her zaman hayal ettiğiniz göz rengine sahip olma fırsatı vermesidir. Dünya nüfusunun büyük bir bölümünün kahverengi gözlü olduğu düşünüldüğünde, piyasadaki çoğu renkli lensin kahverengi gözlü kadınlara uyacak şekilde tasarlandığından emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, renkli lenslerin hepsinin gözlerinizin doğal rengine uymayacağını da unutmayın. Bir çift menekşe renkli lens, size her zaman Liz Taylor gibi görünme olanağı vermeyebilir. Doğal göz renginiz kahverengi ya da daha koyuysa, doğru adımları takip ederek size en uygun lens seçimini yapabilirsiniz.

Kahverengi Gözler İçin Lens Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru lens rengini seçmek, doğru kıyafeti ya da aksesuarı seçmek gibidir. Açık renkli gözler için renkli lensleri seçmek aslında oldukça kolaydır. İnce ve hoş bir görünüm elde etmek istiyorsanız, sessiz ama etkili bir renk artışı sağlayacak lenslere yönelebilirsiniz.

-Gri Lensler

Kahverengi göze gri lens
Kahverengi gözleriniz varsa, tercih edebileceğiniz lens rengi seçeneklerinden biri gridir. Görünüşünüzde köklü bir değişiklik yapmak istemiyorsanız ama biraz canlandırmak istiyorsanız, gri sizin için harika bir seçim olabilir. Gri lensler, tüm cilt tonları ve saç renkleri ile de uyumludur.

-Mavi Lensler

Kahverengi göze mavi lens

Kahverengi göze mavi lens

Kahverengi göz rengi ile dünyaya geldiyseniz ama her zaman mavi bir çift gözün hayalini kurduysanız, şanslısınız demektir. Mavi, kahverengi gözlü kadınlar için en iyi renkli lens seçeneklerinden biridir. Ortaya çıkacak görünümün ne kadar doğal olacağı ise; doğal göz pınarının ne kadar koyu renkli olduğuna ve lenslerin ne kadar opak olduğuna bağlı olacaktır. Kahverengi Göze Hangi Renk Lens Yakışır? Koyu kahve ya da siyah doğal göz rengine sahipseniz, lens seçiminde mavinin açık tonlarına gidebilirsiniz. Daha açık kahve tonlarında ise, parlak mavi lensleri tavsiye ederiz.

-Yeşil Lensler

Kahverengi göze yeşil lens

Kahverengi göze yeşil lens
Gizemli, çekici bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kahverengi gözlü kadınlar için en iyi seçeneklerden biri yeşil renkli lenslerdir. Yeşil lenslerle ilgili bir avantaj da, kahverengi gözlerde kullanıldığında oldukça doğal görünmeleridir. Çoğu yeşil lens, yumuşak bir geçiş sağlamak için üzerinde sarı ve bej geçişlere sahiptir.

En Doğru Renkli Lens Tipi Hangisi

Gri, mavi ya da yeşil renkli lens dışında bir göz rengi elde etmek isterseniz ne yapacaksınız? Bu noktada, opak renkli lensleri tercih edebilirsiniz. Opak renkli lensler, kahverengi gözlü olanlar için en iyi seçeneklerden biridir. Ortalama 3 ya da daha fazla tonu bir arada bulunduran bu lensler, doğal göz renginizin alttan görünmesini engelleyeceğinden, daha doğal bir görünüm yaratır. Biraz daha ileri gitmek isterseniz, mor gibi daha iddialı renklere de yönelebilirsiniz. Bu da çok eğlenceli olacaktır!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu