Modası Geldi !

Kahverengi Göze Yakışan Saç Rengi

23.10.2020
201
Kahverengi Göze Yakışan Saç Rengi

Ten ve göz rengine göre saç rengi seçimi ile göz renkleri daha dikkat çekici ve daha etkileyici olmaktadır. Kahverengi gözlülere hangi renk saç gider sorusunun cevabı da oldukça önemlidir. Ülkemizde kahverengi göz oranı oldukça fazladır. Bu da kahverengi göze yakışan saç renginin önemini bir kat daha artırmaktadır.

Nasıl ki yüz şekline uygun saç modelleri varsa mutlaka göz renginin güzelliğini ve belirginliğini ortaya çıkaran saç renkleri de vardır. Peki, kahverengi gözlere yakışan saç renkleri nelerdir?

Kahverengi Göze Yakışan Saç Rengi

Kahverengi göze yakışan saç rengini belirlemeden önce ten renginizi bilmelisiniz. Çünkü sıcak ten rengine sahip olan kişiler ile soğuk ten rengine sahip olan kişilerin saç renkleri farklılık gösterecektir.

Kahverengi Göze Yakışan Saç Rengi

Kahverengi gözler ile birlikte sıcak tene sahipseniz karamel, bal rengi saçlar size çok yakışacak ve olduğunuzdan daha alımlı gösterecektir. Karamel ve bal saç renkleri kahverengi gözlerinizi öne çıkararak daha dikkat çekici bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Kestane, kızıl kumral saç renkleri de kahverengi gözlü sıcak tenlilere yakışacaktır. Kızıl, karamel ve kumral saçlar göz rengini daha koyu gösterirken ten rengini de daha açık bir hale getirecektir.

Soğuk ten rengine sahip kahverengi gözler için saç rengi olarak ise yine karamel ve bal rengi öneriyoruz. Pembe tonlara sahip iseniz bu renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hafif bir makyajla tamamlayacağınız bal saç rengi ve karamel saç rengi ve yumuşak romantik bir hava katacaktır.

Soğuk ten rengine sahip kahverengi gözlüler için kül sarısı ve açık kahve saç renkleri de dikkat çekici görünüm sunmaktadır. Koyu renk saçlara sahipseniz seçmiş olduğunuz renklerde gölgeler atarak saça ışıltı katabilirsiniz.

Kahverengi Göze Yakışan karamel saç

Kahverengi Göze Yakışan Saç Rengi; Saç rengi doğruluğu gözlerinizin güzelliği ne ortaya çıkarırken ten renginiz ile uyumlu makyaj yapmayı da unutmamalısınız. Bu sayede hem daha dikkat çekici hem de olduğunuzdan çok daha genç göreceğinize emin olabilirsiniz.

Aşağıda kahverengi göze yakışan saç renklerinden seçtiğimiz resim galerisini daha fazla ayrıntı için sizlere sunuyoruz.

Galeri: Kahverengi Gözlere Hangi Saç Rengi Yakışır?

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu