Modası Geldi !

Kahverengi Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası Gider?

16.10.2021
4.994
Kahverengi Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası Gider?Kahverengi kanepeler, oturma grupları veya salon takımları özellikle küçük çocuklu evlerde koyu tonları daha çok tercih edilir. Pratik ve kir götüren renk olarak bilinen kahverengi bazen sıkıcı ve sıradan gelebilir. Bu takımları nötr şekilde döşemektense en tarz ve ışığı alıcı parlaklıkta kombinlemek kahverengi koltuk takımlarınıza enerji katacaktır. Bunu Kahverengi Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası Gider? ile de Kahverengi koltuk nasıl renklendirilir? soruları gibi soruların yanıtlarını bularak başlayabilirsiniz. Hadi beraber inceleyelim o zaman..
(Bknz: Kahverengiye Uyumlu Renkler)

Kahverengi eşyalara hangi renk boya gider?

Kahverengi eşyalara hangi renk boya gider?

Koyu Kahverengi Mobilyaya Hangi Renk Duvar Boyası Gider?

Bir mobilyayı aydınlatmak odanın en çok alanına sahip duvarlardan başlayarak olur. Duvar rengi evinizin havasını tamamen değiştirebilir.
Kahverengi koltuklara ne renk duvar boyası diyorsanız canlılık sevenler ve odanızın enerjisini  yükseltmekten hoşlananlar için kahverengi koltuklara uyumlu renkler;

→ zeytin yeşili,

→Buz mavisi

→Açık toprak rengi
→Mürdüm

→Hardal sarısı harika bir tasarım oluşturabilir.

Daha nötr ve sadelik sevenlere tavsiyemiz, kahverenginin açık tonları olan Sütlü kahve koltuk takımı dekorasyonu seçmeleri olacaktır. Bu kahve tonuna ton sür ton çok yakışacağından duvarları kahverenginin bir ton açığına vey abir ton koyusuna boyayabilirsiniz. Kahverengi koltuklara ne renk duvar boyası gider? sorusunda açık kahverengi koltuk takımları için;

→Açık gri

→Taş rengi

→Kum Beji
→Krem

→Lacivert

→Gri renk tonlarıdır.

İlginizi Çekebilecek Yazımız: Krem Rengi Koltuk Takımına Uygun Halı

kahverengi koltuklara ne renk duvar boyası

kahverengi koltuklara ne renk duvar boyası

Duvar renginin açık renkte olması mobilyanızı daha ön planda tutar bu yüzden duvarları biraz daha açık renk boya kullandığınızda aksesuarlarla odanıza renk katabilirsiniz.

Kahverengi koltuk takımı dekorasyonu

Kahverengi koltuk takımı dekorasyonu

Ayrıca boya yerine kendiliğinden desenli duvar kağıtları da kullanabilirsiniz.

Kahverengi koltuklara hangi renk fon perde gider?

Kahverengi koltuklara hangi renk fon perde gider?

Açık Kahverengi Koltuğa Hangi Renk Halı

Kahverengi yani ahşap mobilya takımları ile uyum sağlayan renkler daha çok sıcak tonlardır. Sonbaharın renk tonları, koyu kırmızı, hardal sarısı gibi renkler ile sıcaklıkları vurgulayın.

Koltuk takımınız çikolata kahve kadar koyu ise beyaz ve krem geçişlerle mobilyanızı vurgulayabilirsiniz.

Kahverengi koltuğa uygun halı seçiminde, ister tek renk beyaz tonlarında kendiliğinden desenli halılar ile sade şıklık oluşturabilir ve renkli yastıklarla odanıza hareket katabilirsiniz. İsterseniz de geometrik desenleri bulunan içerisinde yine kahverengi tonlarını barındıran renkleri seçebilirsiniz. İki seçimde uygun halı seçimidir fakat siz kendi zevkinize göre tercihinizi yapabilirsiniz.

Sütlü kahve rengi mobilya

Sütlü kahve rengi mobilya

Kahverengi Koltuklara Ne Renk Duvar Boya Önerileri

Kahverengi Koltuklara Ne Renk Duvar Boya Önerileri

Kahverengi Koltuklara Hangi Renk Fon Perde Gider?

Her odanın duvar rengi, yastık seçimi, halı uyumu derken birde fon perde ile odayı taçlandırması durumu var. Kahverengi koltuk takımınız açık kahverengi ise kiremit rengi, yeşil tonları ve mavinin tonları fon perde olarak uyum sağlayacaktır. Günümüzde iki renkle bölünmüş geçişli perde modellerinin de olduğu düşünülünce bu perde geçiş renklerinde ton sür ton da kullanabilirsiniz.

kahverengi koltuk takımına uygun fon perde

kahverengi koltuk takımına uygun fon perde

Kahverengi Koltuk Takımı Dekorasyonu

Kavrengi ile uyumlu renkler sayesinde odanızdaki ahşap görünümün eski model olarak görünmesini engelleyebilirsiniz. Bunu kahverengi mavi uyumu gibi bir renkle yapabilirsiniz. Kimi Kahverengi koltuk takımları nostalji koksa da, günümüzde spor salon takımları ile kahverengine de canlılık geldi.

Koyu kahverengi koltuk takımına bir duvarı lacivert duvar boyası ile boyanmış, lacivert yastıklarla süslenmiş hoş ve estetik hava katan bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Kahverengi turuncu uyumunuda her zaman tercih edebilir. Enerjinizi yüksekte tutabilirsiniz. Bundan sonra kahverengi koltuk takımlarını kiri belli etmez, uzun süre kullanılır ve çocuklu evlere uygundur diye tercih etmeyin. Tasarımı ile evinizi güzelleştirmek sizin elinizde.

Kahverengi koltuk takımı kombinleri

Kahverengi koltuk takımı kombinleri

İlginizi Çekebilecek Bir Diğer Yazımız: Gri Koltuk Takımı Kombinleri Yeni Tarzlarıyla

RESİM GALERİSİ: Kahverengi Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası Gider?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM