Modası Geldi !

Kargo Pantolon Üstüne Ne Giyilir?

26.03.2021
36
Kargo Pantolon Üstüne Ne Giyilir?

Artık spor giyim kadar resmi giyim tarzına da kullanılmaya başlanan kargo tipi pantolonlar için en sık karşılaşılan sorunlardan biri kombin sorunudur. Bu nedenle kargo pantolon üstüne ne giyilir, nasıl kombin edilmelidir, gibi soruları bu makalemizde detaylı olarak incelemeye çalışacağız.

Kargo pantolonların üzerine giyilebilecek detayları vermeden önce, kombini hangi tarzda ve nerede kullanılabileceğini analiz etmemiz gerekir.

kargo pantolon üstüne giyilecekler

Kargo Pantolon Kombinleri

Günlük Giyim Tarzında Kargo Pantolon Üstüne Ne Giyilir?

Burada günlük giyim tarzından kasıt; daha çok sportif giyim tarzı, sokak giyim tarzını tasvir etmekteyiz. Yaz veya kış aylarında üst giyim farklılık göstermektedir.  Ancak daha çok dar ve kısa üstler kargo pantolon kombinlerinde tercih edilmektedir.

Spor Giyimde Kargo Pantolon Üstüne Ne Giyebilirim?

Genellikle spor giyimlerde kargo tipi pantolonlar üzeride aşağıdaki giyim ürünleri kombinlenmektedir.

  • Tişört,
  • Kot Ceket,
  • Deri ceket,
  • Trençkot,
  • Kış ayları için boğazlı kazak

Spor giyim tarzında kullanılabilecek giyim detaylarında en fazla dikkat edilen husus kargo pantolonun bel bölgesinin üst giyimin üzerinde bırakılmasıdır.  Yani üst giyim de kullanılacak parça ne olursa olsun pantolonun içine sokulur. Böylelikle kargo pantolonda yüksek bel detayı daha ön plana çıkartılmak istenir.

Klasik Giyimde Kargo Pantolon Üzerine Ne Giyilir?

Artık kargo tipi pantolonlar spor hayatta veya günlük yaşam tarzında kullanıldığı kadar klasik giyim tarzında da  kullanılmaya başlandı. Ancak kargo pantolonu fazla spor gösteren büyük cep detayları çoğunlukla klasik giyimde bayanları korkutmakta ve daha çok havuç pantolon kombinlerine yönelmesine neden olmaktadır. Ancak yine de bir davete ve resmi bir törene katılacaksanız aşağıdaki fikirler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

kargo pantolon

Kargo Pantolon ve Bluz Kombini

Resmi giyim tarzında kargo pantolon ile istisnasız en fazla kullanılan üstler arasında bluzlar gelir. Genel olarak pantolon siyah renkli tercih edildiği için bluzlarda beyaz veya açık mavi kullanılır. Bu renkler resmi giyim tarzlarında en sık kullanılan renklerdir.

Kargo Pantolon ve Gömlek Kombini

Klasik giyim tarzında kargo pantolon ile kombin edilen bluzdan sonra ikinci sırada gelen kombin ürünü gömlektir. Aynı şekilde beyaz, mavi veya soft renklerde gömlekler sıklıkla tercih edilmektedir.

Kargo tipi pantolonda; gerek bluz, gerekse gömlek kombinlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus pantolonun bel ve kemer bölgesinin ön planda olabilmesi için üst kısmın etek kısmının pantolon içine sokulmasıdır. Pantolon üzerine bırakılmış üst etek detayları genellikle pantolonun görünümünü değiştirecektir.

Kargo Pantolon Gömlek Kombini

Tesettür Giyimde Kargo Pantolon Üzerine Ne Giyilir?

Tesettür giyimde kargo pantolon ile en fazla kombine edilen detayın tunik olduğunu görmekteyiz. Tunikler kargo pantolonun dizüstü veya hemen dizlerin altında olacak şekilde kombin edilir. Bluzlar genellikle de ayakkabı ile uyumlu olacak şekilde kombin edilir.

Kargo pantolon genellikle spor giyimde tercih edilmektedir. Bunun nedeni günlük giyim tarzında hareket imkânına çok fazla kısıtlamaması, kombin de çok zorluk yaşatmaması ve en önemlisi de gerçekten de çok rahat olmasıdır. Eğer rahat bir giyim tarzı arıyorsanız tercihinizi kargo pantolon seçiminde yapmakta doğru bir karar vermiş olacaksınız.

Makalemizde genel hatları ile kargo pantolonun üstüne ne giyilir konusunda bilgiler vermeye çalıştık. daha fazla detaylı bilgi için yorum bölümünden sorularınızı sorabilir, sitemizi takip edilebilir ve aşağıdaki resim galerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

FOTOĞRAF GALERİSİ: 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu