Modası Geldi !

Katlı Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

02.03.2020
1.336
Katlı Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Katlı saç kesimi, tüm zamanların en vazgeçilmez saç kesimlerinden biridir. Günlük hayatta kullanımı bazen zor gibi görünse de, doğru eller tarafından uygulandığında katlı saç kesimi harikalar yaratabilir. Özellikle de, uzun saçlarınızı çok fazla kısaltmak zorunda kalmadan hareket kazandırmak isterseniz, farklı saç kat kesimi uygulamalarından yardım alabilirsiniz. Belirgin katlar mı yoksa daha yumuşak geçişleri mi tercih ediyorsunuz?

Bu sorunun cevabına karar verdikten sonra, artık size uyabilecek katlı saç kesim modellerine bakmaya başlayabilirsiniz. Belirgin katlar biraz keskin bir görünüm yaratabileceğinden, özellikle de modern bir stile sahip olan bir kadın için çok uygun bir seçenek olmayabilir.

Hafif, yumuşak geçişli katlar bu noktada kullanımı daha kolay olacak ve daha modern görünmenizi sağlayacaktır. Şıklığı garantileyen katlı saç kesim önerileri arasında kaybolduysanız, yeni sezonda ve sonraki yıllarda da, her zaman size şık ve modern bir görünüm sağlayacak katlı saç kesim modellerinden oluşan galerimize göz atabilirsiniz. Ama öncesinde, gelin bazı örneklere birlikte bir göz atalım!

Katlı Saç Modelleri

Katlı saç kestirmek, genellikle cesaret isteyen bir karardır. Simetrik bir saç kesimi genellikle modern bir görünümü garantilerken, katlı saç kesimi biraz da riskli bir seçim olabilir. İşte, bu noktada kuaförünüze ne kadar güvendiğiniz son derece önemlidir.

Öncelikle, katlı saç kesimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, makas izinin belirgin olmamasıdır. Makas izini belli eden katlı saçlar, hoş olmayan bir görünüm yaratabilir. Bu aşamada, yumuşak geçişli katlı saçları tercih etmenizi öneriyoruz. Katların çok belirgin olmadığı, ön tutamlarda daha belirgin olduğu ve arkalarda hafif katların olduğu bir saç kesimi, her zaman daha modern görünecektir.

Tabi, nasıl bir katlı saç modeli tercih edeceğiniz, saçınızın uzunluğuna göre de değişecektir. Kısa saçlı bir kadın için, belirgin katlar havalı ve hoş bir görünüm yaratabilir. Asimetrik kesim görünümü ile de modern bir duruş sağlayabilir. Ancak, söz konusu uzun saçlar olduğunda katlı saç modelleri arasından seçim yaparken daha dikkatli davranmanız gerekecektir. Gelin isterseniz, kısa ve uzun katlı saç modellerine birlikte bir göz atalım…

Kısa Katlı Saç Modelleri

Kısa saçlarınız varsa ve onları biraz hareketlendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız, saçlarınıza kat attırmayı düşünebilirsiniz. Her biri aynı boyda olan tutamlar ile simetrik görünümden sıkıldıysanız, omuz hizasında ya da daha kısa olan saçlarınız için katlı saç kesimlerinden yardım alabilirsiniz.

Kısa katlı saç stilleri

Kısa saçlarınız varsa, onları hareketlendirmenin yolu katlı saç kesiminden geçiyor. Daha dalgalı bir saç görünümü ile kolay ve pratik bir kullanım elde etmek isterseniz, yukarıdaki gibi bir model size uygun bir seçenek olabilir.

Kısa saçlı kadınlar için katlı saç modelleri

Daha belirgin katlara mı ihtiyacınız var? O halde yukarıdaki gibi her döneme uyan bir katlı saç kesiminden yardım alabilirsiniz.

Uzun Katlı Saç Modelleri

Katlı saç kesimi söz konusu olduğunda, kısa saçlı kadınların genellikle daha az risk alması gerekir. Ancak, uzun saçlar söz konusu olduğunda saçlarınızı kime kestireceğiniz iki kat önem kazanır. Asimetrik duruşu ile şık bir katlı saç kesimi, uzun saçlarınızda harikalar yaratabilir.

Uzun saç için katlı saç modelleri

Uzun saçlarınıza iyi gelecek bir kat atılmasına ihtiyacınız varsa, yukarıdaki gibi arkaları yumuşak bir şekilde giderek uzayan bir katlı saç modelinden yardım alabilirsiniz. Kısa ve uzun saçlı kadınlar için katlı saç modelleri örneklerimiz bu kadarla sınırlı değil. Daha fazlası için galerimize de göz atmanızı öneririz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu