Modası Geldi !

Katlı Saç Modelleri

Katlı Saç Modelleri

Katlı saç modelleri; kadınlar için en kıymetli aksesuar olan saçları için yapamayacakları şey yoktur. Kadınlar en kıymetlisi olan saçları içinde katlı saç modelleri önümüzdeki sene oldukça çok görüleceğe benziyor.

Katlı saç modelliyıllardır kullanılmasına rağmen hala çok fazla ilgi gören ve hemen hemen her senen yeni şekilleri ile daha da güzelleşen modeller olmaktadır. Katlı saç kesimi en çok yüz şekline uygun kesildiği zaman ve doğru kesim olduğu zaman kurtarıcı bir kesim olmaktadır.

Katlı Saç Modelleri

Katlı Saçı Hangi Yüz Tipine Yakışır? Katı saç kesimi uzun yıllardır moda olmasının sebebi kurtarıcı bir kesim olmasıdır. Hem kıvırcık hem de düz olarak kullanılması mümkün olan bu kesimin en çok kullananlar kemikli ve geniş yüze sahip bayanlar oluyor.

Katlı saç kesimi

Nedeni ise bu kesim saçlar yüzü daha da yumuşatarak keskin hatları kapatması olmasıdır. Bunun dışında uzun katlı kesimi en çok kilolu bayanlarda işe yarıyor. Kilolarından dolayı yüzlerini daha narin gösteren saç kesimi, 2021 katlı saç modelleri olarak ilk sırayı almış durumda olmaktadır.

Uzun seven fakat saçlarının uçları ölmüş bayanlarında en çok kullandığı bu kesim boy konusunda en çok avantaj sağlayan kesim olmaktadır. Kısa ve uzun modeller olarak iki şekli olduğu gibi başka kesimleri de mevcut olmaktadır.

Katlı Saç Kesimleri

Katlı kesim saç olarak birçok çeşit ve tasarım bulmanız mümkün olmaktadır. Uzun katlı kesimler özellikle ince saçları daha dolgun gösterirken kısa katlı kesimlerde de aynısını söyleyebiliriz.

Kısa Katlı saç modeli

Bunu dışında kalın saçlı bayanları gür saç görüntüsünden kurtaran bu kesim arkaya veya yanlara kat verdirerek daha hacimli saçlar elde etmenizi sağlar.

Saç tasarımları konusunda birçok bayanının en çok tercih ettiği katlı kesim şekli çok avantajlı olmaktadır. Sadece yanlara kat verdirerek yüz hatlarını inceltmeye yarayan bu kesim arkaya kat verdirerek saça hacim sağlıyor.

Katlı saç kesim modeli birçok ünlü tarafından çok fazla tercih ediyor. Katlı saçları birçok saç modeli ile kullanabileceğiniz gibi dalgalı ve düz olarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede hem şık hem de doğal görüntüleri bu saç kesimleri ile elde etmeniz mümkün olmaktadır.

Galeri: Katlı Saçlar

 

 

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu