Modası Geldi !

Keçeleşmiş Saç Nasıl Açılır? Çözüm Sunuyoruz!

05.05.2021
4.335
Keçeleşmiş Saç Nasıl Açılır? Çözüm Sunuyoruz!

Sağlıklı, güzel ve parlak saçlara sahip olmanın iyi bir bakım gerektirdiği bilinen bir gerçek. Ancak, hepimizin bildiği üzere, uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmakla ilgili en sinir bozucu şeylerden biri, sürekli saç düğümleri ve keçeleşmelerle uğraşmak zorunda kalmaktır. Ve bu, zaman alıcı olmanın dışında, aynı zamanda oldukça acı verici ve zararlı olabilir. Keçeleşmiş, karışmış ve kördüğüm olmuş saçlarla başınız dertteyse; “keçeleşmiş saç nasıl açılır?” sorunuzun cevabı ve düğümleri en aza indirmeye yönelik ipuçları için bu yazıyı okumaya devam edin!

Saçlarım Neden Dolanıyor?

Saçlarınızın sürekli keçelenmesinin ve kördüğüm olmasının farklı nedenleri olabilir. Saçınızın yapısı, ne sıklıkla taradığınız, rüzgara ve ısıya maruz kalmanız ya da saçlarınızın sağlığını kaybetmesi, matlaşmasına ve keçelenmesine neden olabilir. Aşağıdaki faktörler, saçlarınızın karışmasına neden oluyor olabilir:

  • Çok kuru saçlar,
  • Boyalı ve hasar görmüş saçlar,
  • Gün boyu saçları taramamak,
  • Saçlar toplu uyumak,
  • Kıvırcık saçlara sahip olmak

Farklı fikirler için Doğal Saç Bakımı Yöntemleri yazımızı da incelemelisiniz…

Saçların Dolanması Nasıl Engellenir?

Yukarıda belirtilen kategorilerden birine dahilseniz, saçlarınızın karışmasını engellemek için ekstra çaba sarf etmeniz gerekebilir. Keçelenmiş ve kördüğüm olmuş saçlardan sonsuza kadar mümkün olmasa da, saçlarınızın karışmasından kaynaklı hasarı minimuma indirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Keçeleşmiş Saç Nasıl Açılır? yazısında, o önerileri sizinle de paylaştık…

  • Saç Kremi Kullanın

Dolanan saçlar için bakım önerileri

Dolanan saçlar için bakım önerileri

Özellikle de yukarıdaki kategorilerden birine giriyorsanız, asla ama asla saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Şampuan ile saçlarınızı temizledikten sonra, saçları tekrar eski haline getirmek ve daha az karışmasını sağlamak için saç kremi adımını uygulayın.

Asla, asla saç kremi atlamayın. Şampuandan sonra saçınıza bakım yapmak nemi tekrar eski haline getirerek daha pürüzsüz ve daha az karışmasını sağlar. Saç kremini sürdükten sonra, saçlarınızı hemen yıkamayın ve birkaç dakika saçlarınızdayken zaman geçirin.

  • Saç Tipinize Uygun Bir Saç Maskesi

Kördüğüm olan saçlar nasıl düzelir?

Kördüğüm olan saçlar nasıl düzelir?

Saç maskesi hazırlamak ya da uygulamakla vakit geçirmeyi seven biri değilseniz bile, bu konuyu yeniden gözden geçirmenin zamanı geldi! Haftada bir kez saç tipinize uygun bir saç maskesi kullanmak, yalnızca 30 dakikalık bir maske uygulamasının bile saçlarınızın eski sağlığına kavuşmasında önemli bir katkı sağlar. Saç maskesi; saçın nemini arttırmaya, daha parlak, daha ipeksi ve genel olarak daha sağlıklı görünmesini sağladığından, saçınızın dolanmasına engel olacaktır. Doğal ve etkili bir saç bakım maskesi hazırlamak isterseniz; organik zeytinyağı ile organik Hindistan cevizi yağını karıştırarak gece boyunca saçınızda bekletebilirsiniz.

  • Doğru Tarak Seçimi

Saçların dolanması nasıl engellenir?

Saçların dolanması nasıl engellenir?

Doğru tarağı kullanmak, en az diğer maddeler kadar önemlidir. Bir saç fırçası saçları taramak adına daha cazip görünse de, geniş dişli bir tarak saç sağlığı ve kalitesi açısından çok daha yararlıdır. Geniş dişli bir tarak, saçlardaki düğüm oluşumunu azaltmasının dışında, saçlarda hasar oluşmasını önlemenize de yardımcı olur.

  • Saçlarınızı Soğuk Su İle Durulayın

Keçelenen saçlar nasıl açılır

Keçelenen saçlar nasıl açılır

Soğuk kış günlerinde soğuk suya değme fikri kulağa biraz ürkütücü gelse de, sıcak bir duşun ardından saçlarınız kabarabilir ve matlaşabilir. Duştan çıkmadan önce, son adım olarak saçlarınızı soğuk su ile durulamak, daha pürüzsüz bir şekilde kurulamalarına ve dolaşmalarına engel olur.

  • Yüksek Isı Veren Ürünlerin Kullanımını Azaltın

Keçeleşmiş saç nasıl açılır?

Bu, vazgeçmesi oldukça zor bir adım gibi görünse de; saçlarınızı sürekli olarak kurutmak, düzleştirmek ya da buklelendirmek, saçlarınızın çok yüksek ısılara maruz kalmanıza neden olur. Sonucunda da saçlarınız daha kuru ve daha donuk olur. Isı veren ürünlerin kullanımını azaltmakta zorlanıyorsanız, en azından kullandığınız ısıyı daha düşük bir seviyeye çekerek başlayabilirsiniz.

İNCELEYİNİZ: Saç Düzleştirici Tarak Kullanımı Ve Seçimi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM