Modası Geldi !

Kıkırdak Küpe Nasıl Takılır? Kıkırdak Küpe Modelleri

01.09.2022
1.846
Kıkırdak Küpe Nasıl Takılır? Kıkırdak Küpe ModelleriKıkırdak Küpe Nasıl Takılır? Kıkırdak piercingler tarzınızı ve bireyselliğinizi göstermenin harika bir yoludur. Doğru takıları taktığınızda bu piercingler harika görünür, ancak nasıl takacağınızı bilmiyorsanız takması ve yerinde tutması zor olabilir.
Kıkırdağınızı deldirmeyi düşünüyorsanız, bunu kalifiye bir piercing uzmanına yaptırdığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. İyi iyileşmesi ve sağlıklı kalması için piercinginize nasıl bakacağınız konusunda size tavsiyelerde bulunabileceklerdir. Ayrıca, iyileşirken takıyı yerinde tutmak için herhangi bir ipucu olup olmadığını da sormalısınız.

Sizlere daha detaylı bilgi ve sorularınızın cevaplarınızı almanız için bazı ipuçları sunduk.

İlginizi Çekebilecek Yazımız: 2022 Piercing Modelleri ve Çeşitleri

Arkası duz piercing nasıl takılır
Arkası duz piercing nasıl takılır

Kıkırdak Küpesine Ne Denir?

Kıkırdak küpe adı ne? Kıkırdak piercing, kulak memesinden yapılan bir kulak piercingine verilen isimdir. Kulağınızın kıkırdağından geçen bir piercingi de ifade edebilir. Kıkırdak piercing aynı zamanda helix, tragus veya anti-tragus piercing olarak da bilinir.

Helix küpe ne zaman değiştirilir?

Helix küpe ne zaman değiştirilir?

Kıkırdak küpe, Kıkırdak piercingler popülerdir çünkü iyileşmeleri kolaydır ve kulak memelerine göre daha düşük reddedilme riskine sahiptirler. Ayrıca, çoğu küpe deliğinin zaman içinde yaptığı gibi gerilmezler. Kıkırdak piercingleri genellikle çok küçük boyuttadır ve elmas gözyaşı damlaları, çıtçıtlar, düz barbell’ler ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı şekil ve stilde gelirler!
Kıkırdak küpe nereye takılır? Kulağınızın herhangi bir kısmına takılabilirler: üst veya alt lob, üst veya alt tragus veya anti-tragus (iç veya dış kenar).

Kıkırdak acıyor mu? Evet, acıyor. Ancak ağrı genellikle şiddetli değildir ve sadece birkaç saat sürer. İşlemin gerçekleştirilmesi yaklaşık 10 dakika sürer.

Kıkırdak acıyor mu?

Kıkırdak acıyor mu?

En az hangi piercing acıtır? Helix çok acır mı? gibi birçok soru alırız.  Kıkırdak piercingler normal piercingler kadar acıtmaz çünkü vücudun orada sinir uçları yoktur – bu yüzden bir tane yaptırdığınızda, her şeyden çok bir çimdik gibi hissedersiniz!

Kıkırdak piercingler aynı zamanda helix piercing, tragus piercing ve anti-tragus piercing olarak da adlandırılır. Bunlara helix piercing denir çünkü kulağın dış kenarını, başınızla birleştiği yere yakın bir yerden delerler. Tragus piercingleri, kulak kanalınızın hemen üzerinde, yüzünüzle birleştiği yerde bulunan küçük bir deri parçası olan tragusu deler. Anti-tragus piercingler doğrudan bu deri kapağını deler.

Kulak Deldirdikten sonra kaç gün sonra küpe değiştirilir?

Kulak Deldirdikten sonra kaç gün sonra küpe değiştirilir?

Kıkırdak Küpe Nasıl Takılır?
Kıkırdak küpe takmanın ilk adımı kulaklarınız için uygun boyutu bulmaktır. Kulak memenizin boyutuna bakmalı ve buna göre seçim yapmalısınız. Küçük veya ince kulak memelerine sahipseniz, çıtçıt veya sarkıt gibi daha küçük kıkırdak küpeleri tercih edin. Kalın veya büyük kulaklara sahipseniz, görünümü dengelemek için halka ve avize gibi daha büyük kıkırdak stilleri seçin.

Kulak kıkırdak iyileşmesine ne iyi gelir?

Kulak kıkırdak iyileşmesine ne iyi gelir?

Kıkırdak küpeler görünümünüze biraz hava katmak için harika bir yoldur. Herkes için olmasa da, kulağı delik olan herkes tarafından takılabilir. Ayrıca takması da oldukça kolaydır ve size nasıl takacağınızı göstereceğiz.

1: Kıkırdak Küpenizi Seçin

Kıkırdak küpeler pek çok farklı stil ve boyuta sahiptir, bu nedenle herkes için bir şeyler vardır! Çıtçıtlardan sarkıtlara, halkalardan spirallere ve bunların arasındaki her şeyi seçebilirsiniz. Küpenin uzunluğunun yüz şeklinize uygun olduğundan emin olun; daha uzun bir çift oval şekilli bir yüzde en iyi görünürken, daha kısa olanlar daha yuvarlak bir yüz şeklinde daha iyi görünecektir.

Piercing küpe nasıl açılır?

Piercing küpe nasıl açılır?

 2: Piercingli Kulak Memenizi Temizleyin

Delikli kulaklarınıza yeni bir takı takmadan önce temiz olduklarından emin olun! Dezenfekte etmek için alkol veya hidrojen peroksit kullanın ve ardından sabun ve suyla yıkayın. Piercingleriniz ne kadar temiz olursa, kıkırdak küpe (veya başka herhangi bir tür) takarken enfeksiyon veya tahriş olma olasılığınız o kadar düşük olur.

Piercing küpe nasıl takılır

Piercing küpe nasıl takılır

Kıkırdak Küpesi Kaç Günde İyileşir?

Kıkırdak piercingler diğer piercing türlerine göre daha hızlı iyileşir çünkü enfeksiyona daha az eğilimlidirler. Ancak bu, sürecin tamamen ağrısız veya kolay olduğu anlamına gelmez!

Aslında, kıkırdak piercinginizin tamamen iyileşmesi Kıkırdak piercing ne kadar sürede iyileşir? 2-4 hafta arasında sürebilir. Bu, bu süre zarfında yeni piercinginizi her gün takmayı planlıyorsanız, vücudunuz kendini onarmak için çok çalışırken hiçbir mikropun orada büyüme şansı bulmaması için her zaman temiz ve dezenfekte edilmiş halde tuttuğunuzdan emin olun.

Sıkıştırmalı kıkırdak küpe nasıl takılır

Sıkıştırmalı kıkırdak küpe nasıl takılır

Kulak kıkırdak iyileşmesine ne iyi gelir?

İlk olarak, kulaklarınızı kuru tutmaya çalışın. Kulaklarınızı kuru tutmanızı zorlaştıran bir yaralanmanız varsa, gazlı bez veya diğer emici malzemelere ek olarak antibiyotik merhem kullanın. Bu, yaralı bölgede enfeksiyon oluşmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

İkinci olarak, kulak yaralanmanız için doğru türde bandaj kullandığınızdan emin olun. Gazlı bez veya diğer emici malzemeler kullanıyorsanız, bunları kulak kıkırdağı yaralanmanızın üzerine koymadan önce steril ve temiz olduklarından emin olun. Bu, enfeksiyonu önlemeye yardımcı olurken aynı zamanda nemi yara bölgesinden mümkün olduğunca uzak tutmaya yardımcı olur, böylece aşırı neme maruz kalma nedeniyle enfekte olmadan veya iltihaplanmadan düzgün bir şekilde iyileşebilir (açık bir yaranın etrafında bakteri büyüdüğünde olan şey budur).

Üçüncü olarak, yaralanmadan 24 saat sonra ağrı devam ederse aspirin veya ibuprofen gibi reçetesiz satılan bir ağrı kesici almayı düşünün, çünkü bu hala içeride bir miktar iyileşmenin devam ettiği anlamına gelebilir (bu da vücudunuzun bu kısmının iyileşmesinin normalden daha uzun sürebileceği anlamına gelir)

Tragus küpesi nasıl takılır

Tragus küpesi nasıl takılır

Tragus Küpesi Nasıl Takılır?

Tragus, (kulağınızın üst kısmındaki küçük deri kapağı) kulağınızın alt kısmındaki küçük çıkıntıdır. Kulak memenizin üzerinde bir V şekli oluşturan bu küçük kıkırdak parçasıdır ve genellikle tek bir delikle delinir.

Kıkırdak Küpe Nasıl Takılır? Piercinginizi iş veya okul gibi açık bir ortamda takacaksanız, seçtiğiniz takının çok ağır olmayan bir malzemeden yapıldığından ve yakın çekim bir fotoğraf için eğildiğinizde veya eğildiğinizde düşmeyeceğinden emin olmanız önemlidir. Ayrıca takıların hafif ve rahat olmasını istersiniz, böylece uzun süre sorunsuz bir şekilde takabilirsiniz.

  • 1. Tragus küpenin kulak memenizin ortasında olduğundan ve çok sıkı ya da çok gevşek olmadığından emin olun. Düşmemesi veya diğer takılara takılmaması için yeterince sıkı olmasını, ancak başınızı hareket ettiremeyeceğiniz kadar da sıkı olmamasını istersiniz.
  • 2. Mükemmel eşleşmeyi bulun! Kolye ucu takıyorsanız, önce onu takmayı deneyin, ardından tragus yüzüğünüzü kolye ucunuzla aynı hizada olacak şekilde ayarlayın; bu, dışarı çıkmaya hazırlanırken size biraz zaman kazandıracaktır!
  • 3. Toplum içine çıkacaksanız biraz makyaj yapın – insanların bütün gece kulaklarınıza bakmasını istemezsiniz! Ve unutmayın: eğer kayarsa, sadece geri takın!

Helix Küpe Nasıl Takılır?

Helezonik küpe takmanın en iyi yolu, güvenli bir arkası olan bir saplama veya post kullanmaktır. Ayrıca, takıp çıkarmayı kolaylaştıran vidalı arkalıkları olan saplamalar da alabilirsiniz. Helezon küpeleri de diğer küpeler gibi takabilirsiniz; tercihinize bağlı olarak her iki kulağınız da delinmiş olabilir ya da sadece bir kulağınız delinebilir.

Sıkıştırmalı Kıkırdak Küpe Ne Demek?

Sıkıştırma kıkırdak küpeler, normalde takı taktığınız alt kısma değil, kulak memenizin üst kısmına (başınıza en yakın kısım) takılmak üzere tasarlanmıştır. Kulak memenizin önündeki bir delikten geçen ve daha sonra piercing deliğinizin dışına oturan daha küçük bir yüzüğe veya başka bir takı parçasına takılan küçük bir direkleri vardır. Bu direkler genellikle cerrahi çelik veya titanyumdan yapılır, böylece diğer bazı malzemelerin hassas cilt bölgelerine çok sık veya çok sıkı takılması durumunda yapabileceği gibi zamanla cildinizi tahriş etmezler.

İnsanlar neden sıkıştırma küpe takar?

Deliksiz kıkırdak küpe nasıl takılır? Bir kişinin sıkıştırma küpe takmak istemesinin birçok nedeni vardır. Bunlar şunları içerir:

-Yüzünüzde güzel dururlar ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlarlar

-Giymesi rahattır ve bakımı kolaydır

-Sıkıldığınızda veya farklı bir görünüm istediğinizde kolayca değiştirilebilirler.

İLGİLİ YAZILAR: 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu