Modası Geldi !

Kızıl Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

20.02.2020
199
Kızıl Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bir dahaki sefere saçlarınızı boyamaya karar verdiğinizde biraz tasarruf etmek istiyorsanız, saçlarınızı evde boyamak ekonomik bir çözüm olabilir. Bununla birlikte, kozmetik marketlerde saç boyası reyonuna göz atarken, istediğiniz saç rengini bulmak her zaman kolay değildir. Belki de, şimdikinden daha koyu gölgelere sahip olmak istiyor olabilirsiniz. Belki de, kırmızı bir tonu kahverengi tonlarla karıştırarak, tam olarak istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Hem, kuaförler de her zaman saç renklerini karıştırırlar, öyle değil mi? Peki, o zaman neden saçlarınızı evde boyamayı denemiyorsunuz?

Evde Saç Boyarken Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Saçlarınızda kızıl gölgelere yer vermek istiyorsanız, bunu yaparken cildinizle aynı alt tonlara sahip tonları tercih etmelisiniz. Cilt alt tonlarınızı tamamlayan bir saç rengi seçerek, teninizin soluk görünmesini engelleyebilirsiniz.

Açık bir cilt tonuna sahip seniz; açık kızıl, çilek kızılı, parlak bakır ya da gerçek kızıl tonlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca, esmer tenlerde kestane kahve tonları ve bakır-sarı tonları da iyi bir seçim olacaktır. İki sıcak ya da iki soğuk rengi karıştırmak isterseniz, kahverengi tonları seçebilirsiniz.

Evde Saç Boyamaya Hazırlık?

Bir saç boyası kutusunun içinde, boyayı saçınızda bekletip duruladıktan sonra uygulayacağınız bakım kremi, boyama işlemi sırasında kullanacağınız eldivenler, plastik bir şişe ve bir de tüpte saç boyası yer almaktadır. Farklı renkleri karıştıracaksanız ve boya kutusunun içindeki boya tüp formundaysa, plastik bir şişeye ihtiyacınız olacaktır. Eldivenlerinizi taktıktan sonra, bir kasenin içerisinde ya da tüpte boyaları karıştırabilirsiniz. Artık, karıştırdığınız saç renklerini uygulamak için kutunun üzerindeki talimatları takip edebilirsiniz.

Hangi Kırmızı Tonunu Seçeceksiniz?

Yukarıda, evde saç boyama işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizden bahsettik. Kararınız hala kızıl ve kahve tonlarını bir arada kullanmak yönündeyse, şimdi hangi kırmızı tonunu seçeceğinizi belirlemelisiniz. Saçınızda mevcut bir kızıl ya da kırmızı tonlarında boya olup olmadığı, hangi tonları seçeceğinizi etkileyebilir. Saçınızda gölge yaratacak tonları belirlerken, aşağıdaki kırmızı ve kızıl tonları arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Çilek kırmızısı
  • Parlak bakır
  • Klasik kızıl
  • Koyu kızıl
  • Kumral
  • Kızıl kadife
  • Yakut kırmızısı

Yukarıdaki kırmızı tonları arasından seçim yaptıysanız, şimdi saçlarınızda kahverenginin ön plana çıkmasını isteyip istemediğinize karar verin. Kızıl saçları boyamak zor olabileceği için, saçlarınızda istediğiniz rengi elde etmek için iki kez boyamanız gerekebilir. Ancak, kahverenginin öne çıkmasında bir sakınca yoksa, sadece tek seferlik bir uygulama da yeterli olabilir.

Kızıl Kahve Saç Boyası Numaraları

Kızıl kahve saç boyası

Kızıl ve kahve tonlarını bir arada kullanmaya karar verdiyseniz, boya markalarının aşağıdaki kızıl-kahve boyalarını tercih edebilirsiniz:

  • Palette göz alıcı renkler serisi 6-88 kızıl saç boyası
  • Loreal Paris excellence 6.66 yoğun kızıl saç boyası
  • Garnier olia amonyaksız 4.6 yoğun kızıl saç boyası

Bunların dışında, farklı markaların yoğun kızıl ya da kızıl-kahve renklerini de araştırabilirsiniz.

Kızıl Karışımı Saç Renkleri

Saç alt tonunuz kahverengi ya da siyah tonlarda ise, kızıl karışımı saç renklerini evde etmeniz daha kolaydır. Kumral ve daha sarı tonlarda ise, hayal ettiğiniz saç rengini elde etmek için bir kez daha boyama işlemi gerçekleştirmeniz gerekebilir. Kızıl karışımı saç renkleri için size ilham verecek boya işlemlerine ihtiyacınız varsa, aşağıda sizler için hazırladığımız kızıl alt tonlu, kahverengi gölgeler içeren örneklere göz atabilirsiniz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞