Modası Geldi !

Küllü Kahve Saç Rengi Hakkında Detaylar

11.10.2022
146
Küllü Kahve Saç Rengi Hakkında DetaylarKüllü kahve saç rengi, saçınıza biraz derinlik ve boyut katmak istiyorsanız harika bir seçimdir. Bu, birçok cilt tonunda iyi görünebilen soğuk, nötr bir tondur. Küllü kahverengi saç rengi, eğlenceli röfleler eklemek veya kahverenginin daha derin tonlarıyla koyulaşmak için size mükemmel bir temel sağlayacaktır.
Sizler için Küllü kahve rengi hakkında bilmeniz gerekenleri hazırladık.

İlginizi Çekebilir: Küllü Sarı ve Platin Karışımı Saç Modelleri

Küllü kahve saç rengi boyası

Küllü kahve saç rengi boyası

Küllü Kahve Saç Rengi Nasıl Bir Renk?
Küllü kahve hangi renk? Kahverenginin çeşitli tonlarıyla elde edilebilen soğuk, nötr bir tondur. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu görünümün kökü kahverengidir. Koyu sarıya benzer, ancak daha fazla derinlik ve boyuta sahiptir-özellikle güneşte (veya parlak ışıklar altında).

En temel düzeyde, küllü kahverengi saçlar, neredeyse sarı olana kadar saçlarınıza kahverenginin daha açık tonlarının eklenmesiyle oluşturulur. Küllü kahverengi ile saf sarı veya platin sarısı arasındaki fark nedir? Derinlik! Saf sarı düz ve tek boyutlu görünürken, küllü bir ton, parlak ve zengin renkli görünmesini sağlayan ince sıcak tonlara sahiptir.

Küllü kahve saç renkleri

Küllü kahve saç renkleri

Koyu tenli veya zeytin alt tonlarına sahipseniz, bu renk kombinasyonu sizin için uygun olabilir: çok sert olmadan veya özelliklerinizden uzaklaşmadan her iki cilt tipinde de doğal görünecektir. Ancak, koyu tenli değil de soluk tenli biriyseniz, bu trendi tercih etmemenizi öneririm; daha koyu tonlar genellikle açık ten tonlarında iyi sonuç vermediğinden, “küllü” rengin herkese eşit derecede yakışacağının garantisi yoktur ve yeni bir şey seçerken her zaman risk vardır!

Küllü kahve saç rengi
Küllü kahve saç rengi

Küllü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Genel bir kural olarak, küllü kahverengi saç rengi soğuk, nötr bir gölgedir. Koyu renk saçlarının ve cilt tonlarının görünümünü çok dramatik bir yöne gitmeden yumuşatmak isteyenler için iyi sonuç verir. Kaküllü küllü kahve, çok fazla değişiklik yapmak istemeyenler için de ideal bir seçenek olabilir; sarıya veya siyaha dönmek kadar sert değildir ancak yine de aynaya baktığınızda fark edeceğiniz kadar farklıdır.

Küllü kahve ombre ile Küllü kahverengi saç rengi, ten renginizdeki koyu tonları dengelemenin bir yolunu bulmaya çalışıyorsanız da harika bir seçenektir. Koyu renk gözleriniz ve koyu renk saçlarınız varsa, ancak bazı röfleler ekleyerek yüzünüzü aydınlatmak istiyorsanız, küllü bir ton, cilt tonunuza karşı çok keskin görünmemelerini sağlamaya yardımcı olabilir.

Sarışın veya esmer tonlarına bir alternatif arıyorsanız, küllü kahverengi harika bir seçenektir çünkü çok koyu veya çok açık olmadan diğer renklerden daha fazla boyut sunar.

Gri yansımalı küllü kahve

Gri yansımalı küllü kahve

Küllü Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Evde küllü kahve nasıl elde edilir? Yukarıda da belirtildiği gibi, küllü kahverengi saç rengi açık ve koyu kahverenginin bir karışımıdır. Siyah veya koyu kahverengi saçlarınız varsa, doğru kahverengi tonunu seçmek zor olabilir.
Bu güzel stil tüm cilt tonlarıyla iyi uyum sağlayacaktır. Farklı bir şey isteyen ancak çok koyu olmak istemeyen kişiler için siyaha harika bir alternatiftir.

Açık küllü kahve saç rengi, Kumral kahve saç rengi, Gri yansımalı küllü kahve gibi diğer tüm renklerde olduğu gibi, bu görünümü elde etmek için de birçok teknik vardır. Bu saç modeli için saçınızı evde boyayabilir veya profesyonel bir kuaföre gidebilirsiniz.

Koyu küllü kahve saç rengi

Koyu küllü kahve saç rengi

Küllü Kahve Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Öncelikle, kül renginin bakım ve onarım için kendine özgü bir dizi gereksinimi olduğunu belirtmek önemlidir. Küllü kahverengi saç rengi, grimsi alt tonları nedeniyle çabuk solma eğiliminde olduğundan diğer renklere göre daha fazla dikkat gerektirir. Bu hassas saç tellerine zarar vermemek için saçınızı fırçalarken veya tararken ekstra adımlar attığınızdan emin olmanız gerekir.

Küllü kahverengi saçlarınızın salon ziyaretleri arasında taze görünmesini sağlamak için, UV filtreli şampuan ve saç kremi (Olia gibi) gibi renk koruyucu ürünler kullanmanızı öneririz. Ayrıca daha fazla hacim ve doku için arada bir kuru şampuan kullanmayı denemelisiniz.

Koyu küllü kahve

Koyu küllü kahve

Boyalı saçlar için bakım da her yıkamadan sonra saç kremi kullanın; bu, saç tellerinize nemi geri kazandırmaya yardımcı olur, böylece zamanla kurumaz veya kırılmazlar!

Küllü kahverengi saçlara bakım yapmanın en iyi yolu saçı sağlıklı ve nemli tutmaktır. Bu ipuçlarını takip etmelisiniz:

1. Sülfat içermeyen şampuanlar ve saç kremleri kullanın

2. Soğuk su ile durulayın

3. Haftada bir veya iki kez derin saç kremi kullanın

4. Gerekirse kuru bir şampuan kullanın

Küllü kahve hangi renk

Küllü kahve hangi renk

Küllü Kahve Saç Renkleri Ve Numaraları

  • L’Oréal Paris Casting Créme Gloss 515 Buzlu Çikolata saç rengi
  • Garnier Color Naturals 5.15 Kışkırtıcı Kahve rengi
  • L’Oréal Paris Excellence Cool Créme 5.11 Ekstra Açık Küllü Kahve rengi
  • Garnier Çarpıcı Renkler 4.15 Buzlu Kestane
  • 515 Buzlu Çikolata, 5102 Cool Mocha, 4102 Cool Kestane

İLGİLİ YAZILAR:

RESİM GALERİSİ :

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu