Modası Geldi !

Mavi Saç Rengi Nasıl Yapılır?

10.12.2021
1.747
Mavi Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Saç renklerine yeni tarz getiren mavi saç boyaları ve mavi saç modelleri gençlerin keyifli ve fantazi tarzını dolaylı yoldan yansıtmaktadır. Mavi Saç Rengi Nasıl Yapılır? Evde mavi saç boyası yapılır mı? diye düşünmeyin mavi saç rengini tutturmak göründüğü kadar zor değil. İhtiyacınız olan iyi bir mavi renk boya ve iyi bir kuaför bulmak.

Günümüzde sadece kadınlar değil mavi saç rengi erkek modelleri de trend olmaya başladı. Sizlerle Mavi saç rengi nasıl tutar, Mavi saç rengi nasıl kapatılır, Saç boyası saçta uzun süre kalırsa ne olur, Renkli saç boyası kaç dakika bekletilir gibi soruların cevabını bulmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilecek Yazımız: Siyah Saça Ombre Modelleri İsteyenler İçin

mavi saç rengini nasıl tuttururum

mavi saç rengini nasıl tuttururum

Mavi Renk Saç Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok kişinin cesaret edemediği ama beğendiği saç modelleri arasında olan mavi saçlar, renkli saç boyamanın başında gelmeye başladı. Farklılığı ve göz kamaştırıcılığı sayesinde bütün dikkatleri üzerine çekebiliyor. Mavi renk saç boyasında birkaç renk tonu vardır. Bunlardan bazıları, gece mavisi saç rengi, turkuaz mavisi saç rengi, açık mavi saç rengi ve ombre mavi saç rengi modelleridir.

Mavi saç rengini nasıl tuttururum? diyenler, saçlarınızı öncelikle açma işlemine tabi tutmanız şart.. Boyanın istenilen rengi tutturması için zemininin açık tonda olması lazım.

Siyah saça mavi boya tutarmı? derseniz, tabiki istediğiniz mavi tonu burada önemlidir. Fakat zemin bu kadar koyu iken mavinin kendini göstermesi pek te mümkün değil bu yüzden biraz açma işlemi şart.

Mavi boya kaç yıkamada akar? Mavi saç renginin tam tutması için 2 veya 3 kere de boyama yapılması en sağlıklısıdır. Mavi boyanın akmasını biraz durdurmak istiyorsanız, sık sık saçlarınızı yıkamayın ve çok sıcak suda duş almayın. Suyun ılık olmasına dikkat edin.

Küllü mavi saç rengi, açık mavi saç rengi istiyorsanız, saç renginizi açtıktan sonra saçlarınız platin sarısına yakın renkte olmalıdır. Bu şekilde iken istediğiniz mavi tonu uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı dip taraftan uç tarafa doğru boyayın.

mavi saç boyası kaç dakika bekletilir

mavi saç boyası kaç dakika bekletilir

Evde Saç Maviye Nasıl Boyanır?

Evde saç boyama hem daha masrafsız hem de mavi renk gibi sık boyanılması gereken bir renk için kolaylık sağlar. Önemli olan istediğiniz mavi tonu bulmak ve iyi bir mavi saç boyası elde etmek. Eğer ombre, röfle gibi farklı tonlarda geçişler istiyorsanız bunu kuaförünüze danışmanızı tavsiye ederiz.

Evde saç boyamanız için açıcıya ihtiyacınız vardır. Saç rengini olduğundan daha fazla açıp, istediğiniz mavi tonu oluşturmalısınız. Mavi saç rengi bir hafta on gün sonra tekrar üzerine boyandığında daha güzel tutar ve rengi oturur.

mavi renk saç modelleri

mavi renk saç modelleri

Evde renkli saç boyası yapımı

Evde renkli saç boyası yapımı

Mavi Saç Boyası Numaraları ve Mavi Saç Boyası Markaları

  • Neva Color Premium mavi siyah 1.1 set saç boyası
  • Sea Color 1/1 mavi siyah saç boyası
  • Voila 1/7 mavi siyah saç boyası
  • Koleston Set 2.8 Mavi Siyah Saç Boyası Wella
  • Palette Deluxe 1.1 gece mavisi saç boyası
  • Loreal Inoa 2.10 mavi siyah saç boyası

Mavi Saç Modelleri

Mavi saç renklerinde dalgalı saçlar ve kırık fönler saçın parlaklığını ortaya koyacağından daha hoş durur.

Açık mavi saç rengi

Açık mavi saç rengi

Mavi saç modelleri kişinin tarzını ve stilini yansıtan bir renktir. Mavi gücün temsilidir. Bu yüzden mavi saç renklerini daha çok kısa ve bombeli oval saç kesimlerinde görmek mümkün.

→Kısa Saçlılar İçin Saç Modelleri

Gece mavisi nasıl bir renk

Gece mavisi nasıl bir renk

Uçlara doğru mavi ombre saç modellerinde maşa ve düz fönler ile örgü modelleri de pek harika duracaktır.

mavi saç rengi tonları

mavi saç rengi tonları

Mavi Saç Rengi Esmere Yakışır Mı?

Mavi saç rengi esmerlere de yakışan bir renktir fakat açık tonunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Daha çok gece mavisi veya siyah mavi ombre modellerini tercih edebilirsiniz. Mavi saç renkleri daha çok açık tenli bayanlara yakışmaktadır.

Makyaj tüyoları ile saç renginizin güzelliğinde denge sağlayabilirsiniz. Göz makyajı ve ruj rengi ile bunu yapabilirsiniz.

Mavi saç rengi nasıl elde edilir

Mavi saç rengi nasıl elde edilir

Sizlere mavi saç renkleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Mavi saç modelleri erkekler içinde kullanılan bir renktir. Bu tonları erkekler de kullanabilir.  Sizlere yardımcı olması için evde saç boyaması ile ilgili video sunuyoruz.

RESİM GALERİSİ : Mavi Saç Rengi Nasıl Yapılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu