Modası Geldi !

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır?

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır?

Yılların eskitemediği saç modelleri arasında mısır örgüsü modelleri bulunmaktadır. Bu nedenle biz de sizlere bugün mısır örgüsü nasıl yapılır sorusunun cevabı ile birlikte mısır örgüsü modelleri arasında olan mısır örgü topuz, ikili mısır örgüsü, yandan mısır örgüsü gibi en güzel saç modellerinden bahsedeceğiz.

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır?

İlk defa mısır örgüsü yapacaksanız biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ancak sürekli yapa yapa seri ve düzgün bir şekilde mısır örgüsü saç yapma konusunda uzman olacaksınız diyebiliriz.

Mısır örgüsü modelleri

Mısır örgüsü modelleri

En kolay şekilde mısır örgüsü yapmak için detaylara dikkat edin.  İlk olarak saçınızı at kuyruğu bağlayın ve ikiye ayırın.

Sağdaki tutamının alt kısmından üçüncü bir tutam çıkartarak bunu tutanların orta kısmına getirin.bu saç tutamını sol tarafa doğru yanaştırın ve sımsıkı çekin.

Ardından soldaki tutamın altından ince bir tutam alarak ayırdığınız saç buyruğunu tam ortasından sağ tarafa çekerek sıkıştırın. Bu şekilde devam ederek mısır örgüyü tamamlayın.

Kolay mısır örgüsü yapmanın püf noktaları da var elbet. Bunun için saç tutamlarını tarakla değil parmakla alarak yapabilirsiniz.

Mısır örgü modellerinin pek çok farklı modelleri vardır. Bunlar arasında yandan mısır örgüsü mısır örgüsü topuz ikili mısır örgüsü gibi modeller öne çıkmaktadır.

Modelleri hem günlük saç modelleri olarak hem de özel gün ve gecelerde abiye üstüne saç modelleri olarak kullanabilirsiniz.

Mısır örgüsü topuz modelleri

Mısır örgüsü topuz modelleri

Mısır Örgü Topuz

Yukarıda bahsettiğimiz şekilde mısır örgüsü yaparak bir tel toka yardımı ile topuza dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde de abiye kombinlerinde rahat bir şekilde kullanacağını saç modeli elde etmiş olursunuz.

İkili Mısır Örgüsü

Bayanlar arasında en sık tercih edilen mısır örgüsü modelleri arasında ikili mısır örgüsü de bulunmaktadır. Özellikle genç kızlar ve öğrenciler modeli sıklıkla tercih etmektedir.

İkili mısır örgüsü modelinde saçlar önden ve arkadan olacak şekilde ortadan ayrılarak her iki parçaya ayrı mısır örgüsü yapılmaktadır.

İkili mısır örgüsü

İkili mısır örgüsü

Yandan Mısır Örgüsü

Yandan mısır örgüsü saç modelinde saçların tepe kısmından başlanılarak sağ tarafa veya sol tarafa doğru mısır örgüsü yapılarak inilir.

Bu saç modeli da her türlü ortamda kullanabileceğiniz bir saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Yandan mısır örgüsü yapıldığı zaman saçlar ara ara gevşet sildiği zaman çok daha şaşırtıcı ve şık bir tasarım olacaktır. Voila!

Foto Galeri: Örgüsü Modelleri

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu