Modası Geldi !

Mor İle Uyumlu Renkler

24.01.2023
6.009
Mor İle Uyumlu Renkler

Mor ile uyumlu renkler başlıklı yazımızda mor kıyafet kombinleri için son dönemlerin trend kombin renklerinden olan mor ve mora yakışan renklerden bahsetmek istiyoruz.

Mor ile uyumlu renkler, morların çok sevdiği ve onlarda her zaman gördüğü renklerdir. Bu renklerden olanların da bir kullanılabilir olsa da, bazıları çok daha sade bir haldeyken bazısı tamamen farklı bir biçimleri kullanırız.

Renk kombinlerinde göz alıcı bir renk uyumu ile mor ile uyumlu renkler sağlamak aslında çok basit. Mor renk günümüzde özel gün ve gece kombinlerinden günlük kombinlere kadar sıklıkla tercih edilmektedir. Doğru renklerle kombinler yapmak için mora yakışan renkleri bilmek gerekir. İşte detaylar…

İlginizi Çekebilir : Mor Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı

Mor renk kombinleri

Mor renk kombinleri

Mor İle Uyumlu Renkler

 • Sarı
 • Mavi
 • Yeşil

Mor ile uyumlu renkler

 • Kırmızı
 • Pudra
 • Mürdüm rengi
 • Siyah
 • Fuşya
 • Kemikrengi
 • Lacivert
 • Lila rengi
 • Vizon rengi
 • Kahverengi
 • Kiremit rengi
 • Beyaz
 • Gri ve tonlarını mor ile kullanarak şık kombinler yapabilirsiniz. Mor kombinler de kullanacağınız renklerin ten renginiz ile de uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
Mor ile uyumlu renkler kıyafet

Mor ile uyumlu renkler kıyafet

Mor kombinler genelde kışlık kombinlerde kullanılıyor gibi görünse de günümüzde artık dört mevsim kullanılan kombin renkleri arasında yer almaktadır. Mor ile yazlık kombinler yaparken açık renklerle, kışlık kombinler yaparken koyu mat tonlarla kombin yapabilirsiniz.

Mor Beyaz Uyumu

Mora en çok yakışan renkler arasında beyaz ilk sırada yer almaktadır. Mor beyaz uyumu ile pantolon bluz, etek gömlek, elbise ayakkabı, gömlek ceket kombini gibi kombinler yapabilirsiniz.

Mora uyan renkler

Beyaz uyumu size göre değilse mor bej rengi uyumu, mor krem rengi uyumu, mor ekru renk uyumu ve mor vizon rengi uyumu kullanarak şıklığı yakalayabilirsiniz.

Mor canlı bir renk olduğu için mat veya soft renkler ile enerjisinin kırılması gerekmektedir.

Onu da mor siyah uyumu, mor lacivert uyumu, mor gri uyumu ve bordo uyumu gibi renk uyumları ile sağlayabilirsiniz.

Mor yeşil uyumu

Mor yeşil uyumu

Mor Lila Rengi Uyumu

Mor rengin lila ile kullanılarak kombinlerde boy göstermesi ton sür ton kombin görünümü sunmaktadır. Morun parlaklığını açık lila ile kırarak daha yumuşak ve daha soft bir kombin yapabilirsiniz. Mor lila rengi uyumu ile elbise şal, pantolon gömlek ve etek bluz kombinleri yapabilirsiniz. Ayrıca dış giyim kombinlerinde de mor ile lila uyumundan yararlanarak enerjik kombinler yapabilirsiniz.

Mor ile hangi renk uyumlu

Mor ile hangi renk uyumlu

Mor İle Kırmızı Uyumu

Mor rengine hangi renk yakışır? Hangi renk hangi renkle uyumlu? diyorsanız tabiki kırmızı da neden olmasın.

Mor ile kırmızı birbirinden farklı olan iki renk olsa da, bu iki renk arasındaki zıt renk uyumunuzu artırmanıza yardımcı olacaktır. Kullandığınız koyu tonlar yüzde yüze yakışmaya da meyillidir. Bu iki rengin uyumu sonbahar kış aylarında çok yakışmaktadır.

Mor kırmızı uyumu

Mor kırmızı uyumu

Patlıcan Moru İle Uyumlu Renkler

Patlıcan moru Koyu mor ile uyumlu renkler arasına girmektedir. Bu renge ise daha çok açık tonlar ve ton sür ton kombinleri yakışmaktadır. Koyu renklerde açık renk olarak krem, beyaz, bej gibi tonları istediğiniz kadar renk kombinine dikkat etmeye çalışarak kullanabilirsiniz.  Ofis ve resmi ortamlarda daha çok kombinler yapabilirsiniz.

Mor ve lila ile uyumlu renkler ise ikisi bir arada kullanıldığında harika bir uyum sağlayacağını söyleyebiliriz. Size bakıldığında ferah bir görünüm sağlayacağını ve şık kombinler oluşturabileceğine emin olabilirsiniz.

Koyu mor ile uyumlu renkler

Koyu mor ile uyumlu renkler

Mor renk daha çok yazları kullanılmakta, mor renk elbiseler, etekler veya mor pantolon beyaz bluz kombinleri mora uyan çiçekli elbiseler yazları her zaman kurtarıcı renk kombinasyonlarındandır.

Mor rengi sadece aksesuarlarda bile kullanabilirsiniz.  Etkisi çekici renkler arasında yer aldığından her zaman kombininize uyum sağlar.

Açık mor ile uyumlu renkler

Açık mor ile uyumlu renkler

Mora yakışan renkler ile yapılan kombinler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız terlediğimiz galeri inceleyebilirsiniz.

EN ÇOK OKUNANLAR: 

RESİM GALERİSİ :Mor Renk Hangi Renklerle Uyumludur?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM