Modası Geldi !

Mor Şampuan Kullanımı, Nasıl Kullanılır?

14.11.2021
3.482
Mor Şampuan Kullanımı, Nasıl Kullanılır?Sarı saça ombre , komple sarıya boyalı saçlar veya sarı balyaj sevenlerin ihtiyacı olan tek ürün mor şampuanlardır. Sarı saçların bir süre sonra turunculaşması sizin de hoşunuza gitmiyorsa ve tekrar boyatarak yıpratmak istemiyorsanız, mor şampuan kullanımı ve mor şampuan nasıl kullanılır? bilgileri sayesinde bunu başarabilirsiniz.
İlginizi Çekebilecek Yazımız: Sarı Saçın Üzerine Kızıl Boyanır mı?

Mor şampuan önerileri

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuanlar, özellikle sarı saçlar için tasarlanmış tonlayıcı ve istenmeyen sarı rengi nötrleştiren bir şampuandır. Sarının zıttı olduğundan keskin sarı tonunu biraz daha soldurmaya yardımcı olur. Kuaförlerde istediğiniz rengi tutturamamış ve büyük hayal kırıklığı içine girmiş olsanızda üzülmeden uygun fiyatlarla mor şampuanlar sayesinde saçınızın sarısını tonlayabilirsiniz.
Evde mor şampuan kullanımı sayesinde kolaylıkla saçlarınızı istediğiniz sarı tona getirmeniz mümkün..

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Mor şampuan saçta kaç dakika kalmalı

Mor şampuan saçta kaç dakika kalmalı

Mor Şampuan Koyu Saçlara Uygulanır Mı?

Keskin sarılar için uygun olan mor şampuanı koyu tonlardaki saçlarınıza verdiğiniz renkleri de soldurabilir. Aşağıdaki görselle de bunu ayırt edebilirsiniz.
→Siyah Saça Hangi Lens Yakışır?

Mor şampuan koyu saça uygulanırmı

Mor şampuan koyu saça uygulanırmı

Mor Şampuan Saçta Ne Kadar Bekletilmeli?

Mor şampuanı nasıl ve ne sıklıkla kullanmalı diyenlere, ıslak saçlarınıza saçınızdaki boya düzeyine oranla bir miktar uygulayın ve mor şampuanı iki ila üç dakika bekletip yedirin. Daha sonra durulayın. Saç kırıklarını önlemek ve saçı beslemek için saç kreminizi uygulayın.

Mor şampuanı ne sıklıkla kullanacağınız saç tipinize ve ombre veya balyajına bağlıdır. Hiç mor şampuan kullanmadıysanız ve sarı saçlarınızın tonunu beğenmiyorsanız, harekete geçmenin tam da zamanı..

Gliss mor şampuan kullanımı

Gliss mor şampuan kullanımı

Mor Şampuan Nasıl Geçer?

Mor şampuanı sık kullananlardansanız, ve yıpranmış saçlarınız varsa bu mor rengin hafif tonunun kalmasına sebep olabilir. Mor şampuan nasıl akıtılır sorusu akıllara düşer. Sizde bu durumda mor şampuanı her gün yerine haftada bir kaç kez kullanmayı deneyin.
Mor şampuanı çok sık kullanırsanız, özellikle çok hafif veya yıpranmış saçlarınız varsa, saçınızda hafif bir mor renk tonu fark edebilirsiniz. Bu durumda mor şampuanı her gün yerine haftada birkaç kez kullanmayı deneyin.

Mor şampuanınızın kapağını açık bırakırsanız renk tonu değişebilir. Saçlarınızdaki mor renk kalıcı değildir. Kuru ve hasarlı saçlarda mor rengin kalma olasılığı yükseldiğinden saçlarınızı nemlendirin ve bir süre normal şampuan kullanın. 

Mor şampuan nasıl akıtılır

Mor Şampuandan Sonra Normal Şampuan Kullanılır Mı?

Mor şampuanın miktarını abartmayın. Mor şampuanlar normal şampuanlar gibi istediğiniz sarı rengi elde edene dek günlük şampuanlarınız gibi kullanabilirsiniz. İstediğiniz sarının tonuna ulaştığınızda kullanmayı bırakabilirsiniz. Daha sonra normal şampuana geçebilirsiniz. Aralıklı olarak mor şampuan ve günlük şampuan geçişlerinde bulunabilirsiniz.

Mor şampuan ilk yıkamada etki eder mi?

Mor şampuan ilk yıkamada etki eder mi?

Bu yazımız sizlere faydalı oldu ise Siyah Saça Ombre Modelleri İsteyenler İçin yazımıza da göz atabilirsiniz. Keyifli okurlar:)

RESİM GALERİSİ : Mor Şampuan Kullanımı, Nasıl Kullanılır?

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu