Modası Geldi !

Saç Dökülmesini Önlemek

09.11.2020
734
Saç Dökülmesini ÖnlemekDökülen saçlar sonucunda saçlarda seyrelmeler meydana gelmekte hatta ileri boyuttaki saç dökülmeleri kelliğe neden olmaktadır. Bu durum hiç kimsenin yaşamak istemeyeceği bir durumdur ve saç dökülmesini önlemek için çeşitli önlemler alınmaktadır.

Saç Dökülmesini Önlemek
Saç köklerini canlandırmak ve kan dolaşımını hızını arttırmak için zeytinyağı veya hindistancevizi yağı kullanarak saç diplerinize masaj yapmanız faydalı olacaktır.

Güçsüz ve kırılgan saçların sağlığını geri kazanmasında oldukça yaygın bir tedavi olan kokulu sardunya yaprakları yine saç dökülmelerini engellemek için kullanılmaktadır.

sardunya yaprağı
Sardunya yapraklarını ortalama 15-30 dakika kaynayan suyun içerisine atarak ve beyazlaşana kadar beklemelisiniz. Sonrasında bir kap içine sardunya suyunu süzdürün ve saçınızı şampuanlandıktan sonra en az haftada iki kez saç durulaması için bu suyu kullanın.

Saç dökülmesini önlemek için en çok kullanılan ürünlerden birisi marul ilaçlarıdır ayrıca marul ilaçları bu konuda basit ev ilaçlarından biridir.

saç dökülmesini engelleme

Bir parça marul yaprağını püre haline getirip sonra taze sıkılmış ıspanak suyu ile karıştırın ve oluşan karışımı her hafta 1 defa saç derisi ve saç maskesi olarak saçlarınıza uygulayın.

Saç Dökülmesini Engellemek
Biberiye dalları da saç dökülmesi problemini önlemek amacıyla kullanılmıştır. Bir tutam biberiye yaprağını kısık ateşte 20 dakika kaynattıktan sonra biberiye suyunu süzdürerek bu suyu her gün saçlarınızı durulamak için kullanın.

saç dökülmesini önleme ve saç gürleştirme

Horozibiği çiçeğinin ham suyunu elde etmek için, bir meyve sıkacağı veya mikser kullanmanız size yardımcı olacaktır. Bu ilacı her gün taze olarak hazırlamalısınız. Çünkü sulandıktan hemen sonra saça uygulanmaması halinde tedavi edici özelliği yok olur.

sac dökülmesini önleme

Aynı zamanda bu ilaç saç derisinde ve saçlarda saçları durulamadan ortalama 1 saat önce sıcak suyla masaj yapılarak uygulanmalıdır. Saç dökülmesini engellemesinin yanı sıra, saçların yumuşamasında ve gençleşmesinde de oldukça etkilidir.

Kınanın saç güçlendirici etkisi inanılmazdır ve bu hemen herkes tarafından bilinir. Kına Hindistan’da yetişen bir bitkidir, saçların parlak ve güçlü görünmesinde önemli bir etkiye sahiptir.
saç dökülmesini önleyen

Kına aynı zamanda saç millerinin kırılması önler. Kına özü içeren doğal saç bakım ürünlerinin kullanılması da sizler için etkili olacaktır.

Uzun yıllardan beri kullanılan yonca suyu, önemli saç bakım ilaçlarından birisidir.

saç dökülmesini önleyen besinler

Özellikle saç incelmesini engellemede, saç köklerini beslemede ve saçın döküldüğü bölgelerde yeni saçların gelişmesinde etkilidir.

Soğanda kükürt içermesinden dolayı saç çıkartmada oldukça etkilidir. Birkaç çorba kaşığı soğan suyu elde ederek, saçlarınızı yıkamadan önce bu su ile saç derinize bir saat masaj yapın.

saç dökülmesini önlemek ve yeniden çıkarmak

Soğan maskesi düzenli uygulanırsa, saç foliküllerini güçlendirir, yeni, sağlıklı ve canlı saç gelişimini sağlar.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu