Modası Geldi !

Saç Düzleştirici Tarak Kullanımı Ve Seçimi

21.03.2021
1.493
Saç Düzleştirici Tarak Kullanımı Ve SeçimiSaç düzleştirici tarak kullanımı son dönemlerde çok trend olan saç şekillerinde kullanılmaya başlandı. Bu yazımızda  taraklı düzleştirici ve kullanımı hakkında bilgileri derledik.

Saç Düzleştirici Tarak Kullanımı Nasıl Olmalı ?
Saça düzleştirici veya fön işlemi uygulamak, şekil vermek, hacimli ve güçlü göstermek için belirli işlemler bulunmaktadır.

Bu işlemler sırasıyla yapıldığından etkili ve mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Saç düzleştirme işlemleri denildiğinde her zaman en pratik yöntem aranmaktadır. Bunun sadece saç düzleştirici olmadığını, saç düzleştirici taraklar  sayesinde bu işlemlere büyük kolaylık sağlandığını söyleyebiliriz!

Günümüzde bu nesil saç düzleştirici tarakların merak uyandıran taraflarını incelemeye başlayalım!


Saç düzleştirici tarakların kullanımı
Saç düzleştirici tarakların kullanımı

Saç Düzleştirici Tarakların Kullanımı Öncesi Yapılması Gerekenler Nedir? 

Saç düzleştirici tarakların saça uygulanma öncesinde belirli ısı seviyesine getirilerek, hazırlanan cihazın saça bu ısıyı uygulayarak tarağın yardımıyla şekil alması sağlanmaktadır. Tabi ki pratikliği düzleştiriciden daha kolay olduğu için yeni nesil tercih edilen cihazların arasında saç düzleştirici tarağı görmek mümkündür.

Saç düzleştirici tarakların kullanımı

 
Saç düzleştirici tarağın kullanımı öncesinde saçın nemli veya kuru olma durumu önemlidir. Kirli saçın şekil alması zor olduğundan, yıkanmış temizlenmiş saça yeni bir şekil vermek ve bu şekli uzun süre korumak daha kolaydır.

Bu yüzden saç düzleştirici tarağı kullanmadan önce duş almak ve saçı nemli bırakmamak gerekir. Aksine saça zarar vermemek için saçın tam kuru olmasını isteriz ama saç düzleştirici tarak ile illaki ısıya maruz kalacak olan saça bir keratin içerikli nemlendirici uygulayarak bu zararı en aza indirmeliyiz.

Saç düzleştirici tarakların kullanımı

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ TARAĞI(FÖN TARAĞI) ÖNCESİ NEMLENDİRİCİ KULLANIMI!

Buna en iyi yıkanmış olan saçı havlu yardımıyla nemliliğini alarak başlayabiliriz. Daha sonra ısının etkisini kırmak ve saç uçlarının düzgün ve kuru durmamasını sağlamak için keratin içerikli bir nemlendirici saç kremi kullanmalıyız. Nemlendiriciden bir miktar alıp  el içinden hafif ısıtıp saç uçları sıkılarak uygulanmalıdır.  Burada püf nokta en çok saç uçlarına yapılmalı, çünkü en çok zarar gören bölüm saç uçlarıdır.

Saç düzleştirici tarakların kullanımı

Saçı Tutamlara Ayırarak Tarayın!

Saçlara takılmadan akan bir tarak ile saç taranmalı ve dolaşmaması için bölümlere ayrılmalıdır.
Ayırdığınız tutamları firketeyle sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. 1-2 dakika saç düzleştirici fırçanın ısınmasını bekledikten sonra ise işleme başlayabiliriz.

Ayırdığımız tutamları tek tek tarayıp, daha fazla düz görünmesini istediğimiz noktaları birkaç kere tarayabiliriz.saç nemlendiricisi

Saç düzleştirici tarakların Kullanım Şekli

Saç düzleştirici taraklar fön mantığıyla gürültülü bir şekilde çalışır. Biri yüksek, diğeri düşük olarak iki kademesi vardır. Kolay açılan ince telli saçlara sahipseniz düşük kademede yapabilirsiniz. Fakat zor açılan ve kabaran saçlarınız varsa yüksek kademesi önerilir.

Saç düzleştirici tarakları, saçın ön tarafına uygularken dışa doğru uygulandığında daha hacimli durabilir. Bunu özellikle saçı ince telli ve saç derisine çabuk yapışan saçlılar uygulamalı.

Fön taraklar saçı düzleştiren bir üründür ama nasıl kullanıldığını bilmek gerekir.

•Saçı önce yukarıya doğru sarıp çekerseniz, sonra aşağı doğru sarıp çekerseniz saç direnç ve ısı ile birlikte düzleşecektir. Buda pratik düzleştirme yöntemidir.

•Saç düzleştirici taraklar kullanıldığı gün etkisi daha fazladır. Fakat sonraki güne saçın duruşu bir miktar bozulabilir.

Düzleştiriciyle bir saat süren iş tarakla 15-20 dakika sürüyor.

  • Bunun en önemli noktası herkes saçını bu saç düzleştirici taraklar ile pratik şekilde düzleştirebilir.
  • Bu saç düzleştirici tarakları tararken normal tarak gibi kullanırsanız bir işe yaramayabilir.
  • Tutamlara ayırıp tarağı saçın altında geçirip taramanız gerekiyor.
  • Yağ sürmek ve tamamen kuru olması püf noktası işin.

 

 

Saç düzleştirici tarakların kullanımı

Saç düzleştirici tarakların kullanımı


 

Küt saçlar Saç düzleştirici tarakları kullanabilir mi?

Saç düzleştirici fön tarakları en pratik kullanabilecek kişiler küt saçlı kişilerdir. Bunun görselleri ;

küt saçların düzleştirilmesi

Saç düzleştirici tarakların kullanımı

Saç düzleştirici tarakların kullanımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Yandan Örgü Saç Modelleri 2021

Saçıma göre saç düzleştirici tarağım hangisi olmalı?

Sosyal ağlarda araştırdığınızda pek çok düzleştirici tarak mevcut, bu sizin saçınızı iyi tanıyor olmanıza bağlıdır. Saçlarınızı kuaföre gitmeden, kuaförün verdiği rahatlıkla düzleştirmeniz sizin seçtiğiniz bir saç düzleştirici tarakla pek mümkündür. Kısa bir araştırma ile size uygun ürünü bulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM