Modası Geldi !

Saks Mavisi Elbise Altına Ayakkabı Seçimi

14.04.2020
242
Saks Mavisi Elbise Altına Ayakkabı Seçimi

Ilık ilkbahar günleri geldi, önümüz de yaz! Havaların ısınması ile birlikte, canlı renkler de gardıroplarımızda daha fazla yer almaya başlıyor. Sıcak yaz günlerinin sevilen renklerinden biri olan saks mavisi, bu sezon da trend olmayı sürdürüyor.

Günlük ya da abiye elbiselerde karşımıza çıkan saks mavisi elbise tasarımları arasında, pek çok farklı desen, model ve tasarım seçeneği yer alsa da, böyle iddialı bir rengin altında kullanabileceğiniz ayakkabı rengi seçenekleri biraz kısıtlı olabiliyor. Peki, saks mavisi elbise altına ayakkabı seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli? Bu soruyu cevaplamak için, günlük ve abiye elbiseleri ayrı ayrı ele alacağız!

Saks Mavisi Elbise Altına Ayakkabı

Günlük Elbiseler İle;

saks mavisi elbise kombinleri

Sıcak bir yaz gününde tiril tiril elbiseler giymekten hoşlanıyorsanız, ince askılı, mini ya da uzun, yırtmaçlı günlük elbise seçimlerinizde, tercihinizi yeni sezon saks mavisi günlük elbise modellerinden yana kullanabilirsiniz. Bu renk, özellikle de güneşin etkisiyle tatlı bir bronzluğa kavuşan cildinize çok yakışacak. Peki, günlük bir saks mavisi elbise altına ayakkabı seçiminde renk seçenekleriniz neler?

Nude tonlarında sandalet ve spor ayakkabılar başta olmak üzere; turuncu, kırmızı, siyah, nar çiçeği ve pembe gibi renkleri saks mavisi elbiselerin altında kullanacağınız ayakkabılarda tercih edebilirsiniz. Siyah ve nude renkler, fazla risk almadan elbisenizi şık detaylarla tamamlamanızı sağlayacak.

Abiye Elbiseler İle;

saks mavisi elbise kombinleri

Bir davet ya da parti elbisesinde tercihinizi saks mavisi gibi iddialı bir renkten yana kullanacaksanız ve elbisenizin önüne başka bir detayın geçmesini istemiyorsanız, o halde ayakkabı seçiminde canlı renkler yerine daha sade ve gösterişsiz tasarımlara yönelmenizi öneririz.

Siyah, hemen her elbise rengi için kurtarıcı bir ayakkabı rengidir. Bununla birlikte, elbisenin tasarımına uygun nude renkli ince bantlı bir stiletto da şık ve kurtarıcı bir seçim olacaktır. “Ben daha iddialı görünmek istiyorum” diyorsanız da, saks mavisiyle kontrast oluşturacak turuncu ve pembe gibi iddialı renklere yönelmeyi düşünebilirsiniz.

Saks mavisi elbise altına ayakkabı seçimi için daha fazla öneriye ihtiyacınız varsa, aşağıda sizler için hazırladığınız galeriye mutlaka göz atmanızı öneririz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu