Modası Geldi !

Şal Bağlama Modelleri

01.12.2020
2.016
Şal Bağlama ModelleriŞal bağlama modelleri başlıklı yazımızda şal bağlamak bu kadar kolay mıymış sorusuna kendine soracaksınız. Eşarp denilince akla şal, türban, baş örtüsü gelmektedir. Rahat şal yapmak için şal boyutlarını ve şal kumaşını doğru seçmelisiniz.
Şal bağlamak son dönemlerde çok daha farklı ve şık tasarımları ile dikkatleri çekmektedir. Şal bağlaması modelleri doğru yapıldığı zaman basit ve sade kombinleri bile çok şık ve dikkat çekici bir hale getirmektedir.

Pratik Şal Bağlamaları

Estetiği ve güzelliği ile her daim alımlı olan kadın bu güzelliğini doğru kombinlerle birleştirdiği zaman çok daha dikkat çekici ve etkileyici olmaktadır.

Rahat şal yapmak Şal bağlama modelleri
Şal kombinleri dikkat çekici olsun istiyorsanız yüz şeklinize göre yapmalısınız. Buda bazen salaş, bazen sade, bazen de sıkı şekilde olacaktır. Şal bağlaması modelleri kombin tarzı ve uyumlu olduğu zaman çok daha cool olacaktır.

Kolay Şal Nasıl Bağlanır? Kolay Şal Bağlamak

Şal tam orta kısmından başa örtülerek iğne ile tutturulur. İki ucu arkaya doğru bağlanır. Şalın iki ucu arka tarafa atılarak da dalaş bir kulanım sağlayabilirsiniz.

Şal bir tarafı uzun bir tarafı kısa olarak bağlanır. Uzun kalan kısım arka tarafa atılır.

Sıkı bir şekilde başa bağlanan şalın bir ucunu arkadan öne getirerek yandan bağlayabilirsiniz. Bu şekilde şalın uçları yanda önde ve arkada saklanabilir. Veya şalın bir veya iki ucunu başın yanından üst kısmına götürerek burada tutturabilirsiniz.
Kolay şal nasıl bağlanır,

Rahat Şal Yapmak

Rahat şal yapmak için kaymayan ve terletmeyen şal kumaşları tercih ederek bu modeller arasından seçimler yapmalısınız. Terlemeye neden olan kaygan, aşırı naylon içerikli şallar kem kolay bozulur, hem terletir, hem de sürekli kontrol ederek düzeltme istediği için konfor sunmaz.

Rahat şal yapmak için pamuk içeriği yüksek olan şal tercih etmelisiniz. Şal kombinleri yaparken yüz şeklinizi de bilmeniz gerekmektedir.

Yuvarlak yüze sahipseniz başın orta kısmına gelen yeri köşeli yaparak yüzünüzü sarmalısınız.

Uzun yüze sahipseniz şalı alnınızın üstünü hafif kapatacak şekilde kullanmalısınız.

Oval yüz için ise tüm modeller kullanılabilir özelliğindendir. Tüm şal bağlama tekniklerini kullanabilirsiniz.

Foto Galeri: Şal Bağlamak
 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu