Modası Geldi !

Silverdin Cilt Bakımı İle İpuçları

05.11.2022
13.879
Silverdin Cilt Bakımı İle İpuçlarıSilverdin Cilt Bakımı Yara ve yanık tedavilerinde en çok kullanan ve herkesin evinde, ecza dolabında bulunması gereken kremlerden biri olan Silverdin, acı hafifletici ve kesinlikle hayat kurtarıcı bir kremdir. Özellikle hassas bir cilde sahip olanlarda, güneşle temas ettikten sonra oluşan yanık ve acı hissini azaltmada sıkça kullanılır. Bazen, kadınlar lazer ve iğneli epilasyon sonrası oluşan acı hissini ve leke oluşumunu önlemede de kullanmaktadır.
Ancak yine de uzmanlar, uzun vadeli kullanılmaması gerektiği konusunda uyarmaktadır. Silverdin kremin bir ilaç olduğu ve kullanmadan önce bir uzmana danışılması gerektiği de unutulmamalıdır. Peki, Silverdin nedir? ne işe yarar? cilt lekelerinde kullanılır mı? yüze sürülür mü? yanık izlerini geçirir mi? koltuk altı kararmalarına iyi gelir mi? Silverdin kreme dair merak ettiğiniz soruların cevabı bu yazımızda…

Silverdin Nedir? Nasıl Kullanılır?

Silverdin ne işe yarar?

Kokusuz formda, yumuşak dokulu, beyaz renkli bir krem olan Silverdin, topikal uygulamalar için tasarlanmış bir ilaçtır. Cilt yüzeyinde bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bu krem, ayrıca;

  • Yanık tedavisinde,
  • Yara izi tedavisinde,
  • Deride enfeksiyon oluşumunu önlemede,
  • Kol ve bacak yaralarında oluşabilecek iltihaplanmaların tedavisinde,
  • Parmak ucu yaralanmalarında da kullanılmaktadır.
Silverdin kremi, eğer doktorunuz reçete ettiyse mutlaka onun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Onun dışında, tek seferlik uygulamada 250 mg’lık miktar aşılmamalıdır. Bununla birlikte, günlük önerilen 850 mg’lık doz aşılmamalıdır. Silverdin Plus versiyonu kullanılıyorsa, gün içerisinde minimum 1 kez uygulanmalıdır. Tedavi gerektiren durumlarda, daha sık uygulanabilir. Kullanım sırasında, steril eldiven kullanılması önerilmektedir. Uygulama yapılacak bölge güzelce temizlendikten sonra, ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır.

Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 2 aylıktan daha küçük bebeklerde kullanılmamalıdır.
  • Çocuklara uygulanacaksa, doz miktarı daha düşük ayarlanmalıdır.
  • Böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastalarda kullanımı dikkatli olmalıdır.
  • Uzun süreli kullanımı, dirençli organizmalara bağlı iltihaplanmaya neden olabileceğinden, mutlaka doktorun önerdiği şekilde ve süreyle kullanılmalı.
  • Solunum yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalı.

Silverdin Yüze Sürülür Mü?

Yara ve yanık tedavilerinde kullanılan, iltihaplanma karşıtı bir ilaç olan Silverdin krem ile ilgili merak edilen konulardan biri de yüze sürülüp sürülemeyeceği. Hafif yapılı bir formüle sahip olduğundan, sivilce lekesi ve ameliyat izi gibi çeşitli izlere sahip olan kişiler, bazen de iğneli epilasyon sonrasında kadınlar, Silverdin kremi yüzüne sürebilmektedir. Genel olarak, yüz bölgesine uygulanmasının uygun olduğu belirtilse de, göz çevresinden mutlaka uzak tutulmalıdır. Bununla birlikte, solunum yetmezliği olan kişiler ve açık yaralarda mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Silverdin Krem Yanık İzini Geçirir Mi?

Silverdin yanıklara sürülür mü?

Silverdin krem ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de yanık izlerine iyi gelip gelmediğidir. Yanık iziniz varsa, bu kremi kullanabilirsiniz. Ancak, 1-2 kez kullanıp sonuç beklemek doğru olmayacaktır. Yara ve yanık izlerinin tedavisinde kullanacaksanız, doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanmaya özen göstermelisiniz. Düzenli kullanımda kullanıcılar, Silverdin kremin yanık izlerine iyi geldiğini belirtmektedir.

Silverdin Krem Koltuk Altı Kararması
Silverdin Cilt Bakımı İz ve yanık tedavisinde kullanılan bu mucizevi kremin bilinen etkilerinden biri de leke açıcı özelliğe sahip olduğudur. İnternette, forumları dolaşırsanız, Silverdin kremin koltuk altı kararmaları için de kullanıldığını bulabilirsiniz. Düzenli kullanımda, koltuk altı kararmaları için yüz güldürücü sonuçlar elde ettiğini belirten pek çok kullanıcı var. Ancak, yine de, yukarıda da belirttiğimiz gibi, Silverdin krem bir ilaç olduğundan mutlaka bir uzman görüşü alınmalı ve belirtilen şekilde kullanılmalıdır.

İLGİLİ YAZILAR:

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu