Modası Geldi !

Sonbahar Kış Saç Modelleri +6 Tarz Model

17.09.2022
191
Sonbahar Kış Saç Modelleri +6 Tarz ModelSonbahar Kış Saç Modelleri demek saçınızı yenileme zamanının geldiği anlamına geliyor. Dışarıda pek çok şık seçenek var, ancak çok fazla çaba sarf etmeden iyi görünmek istiyorsunuz. Örgüler, şık düz saçlar ve hatta birkaç romantik dalga da dahil olmak üzere bu sezon için tüm favorileriniz bizde!
2023 kış saç modelleri, Kısa saç modelleri, 2023 katlı saç modelleri,  2023 saç modelleri ve renkleri gibi birçok modeli bulabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Kısa Saçlılar İçin Saç Modelleri

Kısa saç modelleri

Kısa saç modelleri

Sonbahar Kış Saç Modası
Şık bir topuz, bu sonbahar kış sezonunda saçınızı şekillendirmenin harika bir yoludur. Zahmetsiz ve şıktır.

Sonbahar/kış görünümünde şık ve sofistike bir topuz oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Saçınızı tepeden saç çizginizin yaklaşık bir inç altına kadar geriye doğru tarayın, ardından yerine sabitlemek için tel tokalar kullanın. Bu, at kuyruğunuzun temelini oluşturacak ve aynı zamanda hacim verecektir.
 • Saçınızı ensenizden ayırarak ikiye bölün (tepeden değil). Ardından bir yarısını ip şeklinde bükün ve bükmeye başladığınız yerin yaklaşık 10 inç altından bir lastik veya eşarpla gevşekçe bağlayın; saçın diğer yarısını da ip şeklinde bükerek tekrarlayın.
 • Her bir ipin her iki ucunu alın ve X şekli oluşturacak şekilde birbirlerinin üzerinden geçirin; her iki tarafta başın arkasında güvenli bir şekilde bir araya getiren üç adet tel toka olacak şekilde tel tokalar kullanarak yerine tutturun (şemaya bakın). Gerekirse gevşek saç tellerini yüze yakın bir yere tutturun, böylece daha sonra kullanılacak ilk şekillendirici ürünün altında görünmeyeceklerdir – bu, yukarıda bahsedilenler gibi bireysel stiller için en uygun olana bağlı olarak saç spreyi veya jöle/krem anlamına gelebilir.

→Maşalı Dağınık Topuz Modelleri

Fransız topuz modeli

Fransız topuz modeli

Örgüler bu sezon çok moda. Sofistike bir görünüm için balık sırtı örgüyü deneyin ya da romantik bir görünüm için Fransız örgüsünü deneyin.
Kesim Örgüler bu sezon çok moda. Sofistike bir görünüm için balıksırtı örgüyü veya romantik bir görünüm için Fransız örgüyü deneyin.

→Saç Örgü Modelleri 2022 Yılına Özel Tüm Modelleri İle

Sonbahar kış balıksırtı örgü

Sonbahar kış balıksırtı örgü

Balıksırtı örgü: Bu zarif stili elde etmek için saçınızı başınızın ortasından ayırarak başlayın ve ardından ayırdığınız kısmın her iki yanında iki bölüm oluşturun. Ardından, bir bölümü alın ve diğer taraftaki diğer dört telle buluşacakları orta noktada bir araya gelen dört tel olacak şekilde bir “X” şekli oluşturun (bu tek bir tel oluşturur). Tüm bu parçalar bu şekle getirildikten sonra, onları birlikte örerken hareket etmemeleri için sıkıca tutturun – önce her parçanın etrafına şeffaf lastikler koymak yardımcı olabilir!

Fransız örgüsü: Taç bölgesinden birbirinden eşit uzaklıkta üç bölüm bulun (ilki alın hizasında; ikincisi göz hizasının üzerinde olmalıdır), ardından bu üç bölümü altı küçük bölüm kalana kadar tekrar üç eşit parçaya bölün. Şimdi her iki taraftan birer parça alın (sadece ikisine ihtiyacınız var) ve çapraz olarak birbirinin üzerinden geçirin – önce alttan sonra üstten – böylece şimdi üç parça, her iki ucuna gevşekçe bağlanmış elastik bir bantla sabitlenen büyük bir parça oluşturur.

Şık ve düz saçlar her zaman moda. Saçlarınızı düzleştirin ve parlatın!

 • Saçınızı düzleştirin. Saçınızı düzleştirmek için düz bir demir kullanın veya salonda profesyonel olarak yaptırın.
 • Parlatıcı serum kullanın. Saçlarınızın cilalı ve parlak görünmesini istiyorsanız, ısı aletleriyle şekillendirmeden önce nemli saça Argan yağı gibi yağ bazlı bir ürün kullanmayı deneyin.
 • Saçlarınızda herhangi bir alet kullanmadan önce bir ısı koruyucu sprey veya serum ile ısı hasarına karşı koruyun! Bu, kırık uçların oluşmasını önleyecek ve tüm kış boyunca mümkün olan en sağlıklı görünen yele sahip olduğunuzdan emin olmanızı sağlayacaktır!
Balıksırtı örgü modelleri

Balıksırtı örgü modelleri

Bu sezon kıvırcık olmamak için hiçbir neden yok. Saç maşasını çıkarmanın ve o muhteşem gevşek bukleleri elde etmenin tam zamanı.
Düz buklelerinize biraz bukle belirginliği katmak için saç maşası kullanın. Saç maşası, çok sıkı veya çok gevşek olmayan gevşek bukleler elde etmek için harikadır.

2023 kısa saç modeli kıvırcık

2023 kısa saç modeli kıvırcık

Saçınızı saç maşası ile kıvırdıktan sonra, ancak bir fırça ve/veya tekstüre edici sprey ile daha fazla taramadan ve şekillendirmeden önce kurutmak için düşük ısıda bir saç kurutma makinesi kullanın (bu konuda daha sonra daha fazla bilgi verilecektir). Kuruduktan sonra, saç uçlarınızdaki başıboş saçları alın; bu, saçlarınızın daha iyi belirginleşmesine ve uzun vadede daha fazla yapı kazanmasına yardımcı olacaktır!

Şimdi işlerin zorlaştığı yer burası: Önemli olan bu muhteşem buklelerin doğal görünmesini sağlamaktır, sonrasında herhangi bir rötuş yapmadan sadece ürün kullanırsanız olacağı gibi gevrek veya sert değil! Bu nedenle, tüm saçlarınız güzel ve sıkı bir şekilde kıvrıldıktan sonra, tüm bu muhteşem dalgalar yeniden canlanmaya başlayana kadar her bir tutamı tek tek fırçalamak için açılı bir fırça kullanın! Bu aynı zamanda şekillendirme işlemi sırasında birbirine yapışmış olabilecek parçaları gevşetmeye yardımcı olacaktır, böylece bu noktada hiçbir şey çok mükemmel veya tekdüze görünmez; bunun yerine daha doğal görünümlü bir şey istiyoruz, bu da işleri kusurlu bir şekilde mükemmel tutmak anlamına geliyor 😉 İşte o zaman önce ellerimize biraz doku spreyi ekleyeceğiz, ardından kulak arkası hariç hiçbir yeri atlamadan kök ucundan aşağıya doğru tüm uzunluk boyunca eşit bir şekilde uygulayacağız.

→Ombreli Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saç stilinize ekstra bir hava katmak için bir aksesuar ekleyin. Işıltılı bir saç bandı her saç stiline anında cazibe katacaktır.

Saç stilinize ekstra bir hava katmak için bir aksesuar ekleyin. Işıltılı bir saç bandı her saç stiline anında cazibe katacaktır. Saç bantları, her stille takılabildikleri ve birçok renk ve stilde bulunabildikleri için aksesuar kullanmanın harika bir yoludur.

Sonbahar kış saç modelleri bandana

Sonbahar kış saç modelleri bandana

Hızlı, basit ve şık bir şey istiyorsanız, yüzünüzden aşağı sarkan gevşek saç telleriyle zahmetsiz bir görünüm elde edeceğiniz bir kabarıklık deneyin.

Sonbahar Kış Saç Modelleri için hızlı, basit ve şık bir şey istiyorsanız, yüzünüzden aşağı sarkan gevşek saç telleriyle zahmetsiz bir görünüm elde edeceğiniz bir kabarıklığı deneyin.

Sonbahar kış topuz saç modelleri

Sonbahar kış topuz saç modelleri

Bu görünümü elde etmek için:

 • Başınızın etrafındaki saçlardan küçük bölümler alın ve yüzünüzden uzağa doğru kıvırın. Birbiriyle örtüşen veya düz olmayan parçalar varsa, bir fırça veya tarak kullanarak bunları nazikçe düzeltin ve saç modelinin geri kalanına uyum sağlamalarını sağlayın.
 • Başınızın üstüne biraz saç spreyi sıkın ve ardından iki elinizin avuç içlerini kullanarak saçınızı sallayın. Bu, saçınıza kabarık bir şekil ve köklerde (kafa derinize en yakın kısım) hacim verecektir. Bu adımın hızlı bir şekilde yapılması en iyisidir, böylece her katmana tekrar dokunmadan veya tutuculuk için daha fazla ürün püskürtmeden önce sertleşmesi için yeterli zamana sahip olur! Aksi takdirde tüm o zor kazanılmış dalgalar/ bukleler dağılabilir!
Sonbahar kış saç modeli

Sonbahar kış saç modeli

Arkaya yatırılmış bir at kuyruğu, herhangi bir kıyafeti sıfır çabayla anında süslemenin kolay bir yoludur.

At kuyruğunun en popüler saç modellerinden biri olmasının bir nedeni var: Yapması kolay, çok yönlü ve sadece birkaç saniye içinde bir araya getirilmiş görünmenize yardımcı oluyor. Sonbahar ve kış için saçınızı şekillendirmenin birçok yolu olsa da, klasik at kuyruğuna bu özel yaklaşımı seviyoruz çünkü yaratması çok kolay ve her kıyafetle harika görünüyor.

 • Düğüm veya karışıklık olmaması için saçınızı fırçalayın. Ardından kulağınızın üstünden bir bölüm alın ve başınızın tepesinde (çok yüksek olmayan) basit bir at kuyruğu şeklinde geriye doğru çekin.
 • Gerekirse elastik bir bant veya burgu ile sabitleyin (bu stili tek başına kullanacaksanız herhangi bir aksesuar kullanmamaya çalışın).
 • Arzu ederseniz, kaküllerinizin bir tarafını ütüyle kıvırdıktan sonra her iki gözünüzün ön köşesinde (hangi taraf olduğuna siz karar verin) kendi altlarına tutturarak biraz hava katın, ardından ikinci saç tutamıyla diğer tarafta tekrarlayın
Kış Saç Renkleri Bayan

Kış, saç rengini denemek için mükemmel bir zamandır.

Kış saç renklerinin anahtarı, onları parlak ve cesur tutmak, ancak çok parlak olmamaktır. Renk, Cadılar Bayramı peruğu gibi değil, doğal görünmelidir.

Kış saç renginiz için bir renk seçerken, neyi başarmak istediğinizi düşünün. Bir açıklama yapmak mı istiyorsunuz? Kendinizi daha özgüvenli mi hissetmek istiyorsunuz? Hayatınıza biraz eğlence mi katmak istiyorsunuz? Dışarıda çok fazla seçenek var!

Kış saç renkleri bayan

Kış saç renkleri bayan

Biraz keskin bir şey arıyorsanız, kırmızı veya bordo tonunu deneyin. Kırmızı her zaman modadır ve bordo her yıl daha popüler hale gelen renklerden biridir. Hemen hemen herkese yakışıyor!

Daha geleneksel bir şey arıyorsanız, sarışın veya esmer bir ton deneyin – ancak mor veya mavi bazlı tonlardan da korkmayın! Her cilt tonuyla iyi uyum sağlarlar ve koyu kış paltolarının altından gözlerinizi gerçekten ortaya çıkarabilirler!

Kışın saç boyanır mı? ve kışın saç uzar mı? gibi sorulara da yanıt vermek gerekirse, saç bakımının mevsimi olmaz diyebiliriz. Saç bakımı her zaman düzenli olarak yapıldıkça uzaması da bunun gibi düzenli gerçekleşmektedir.

Sonbahar Kış Saç Modelleri için hepsi bu kadar! Saçlarınız için stres yapmayı bırakıp bu kolay saç modelleriyle sezonun tadını çıkarmaya başlamanın zamanı geldi. Saç bantları, tokalar, iğneler veya klipsler gibi görünümünüze biraz hava katabilecek aksesuarları unutmayın.

Bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz:

Kumral Tene Hangi Saç Rengi Gider?

→Abiye Saç Modelleri En Trendler 2022-2023

RESİM GALERİSİ : Sonbahar kış saç modası

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu