Modası Geldi !

Takım Elbise Altına Ayakkabı Modelleri

27.02.2021
2.887
Takım Elbise Altına Ayakkabı ModelleriTakım elbise altına ayakkabı modelleri, her dönemde tercih edilen, özellikle önemli günlerde vazgeçilmez unsurlar arasında olan bir kıyafettir. Hem şık, hem de karizmatik bir görüntü sunan takım elbisenin altına uygun ayakkabı modelleri giyilmelidir. Bu konuda takım elbiseye uygun ayakkabı seçimi yapmak isteyenlere yönelik ipuçları hazırladık! Siz de takım elbise ayakkabısı nasıl olmalı diyorsanız buyurun profesyonel stilistlerin bu soruya verdikleri yanıtları inceleyin…

Takım Elbiseye Uygun Ayakkabılar Hangileri?
Brogue: Burun veya gövde kısmında dekoratif delikleri bulunan Brogue modelleri, tam olarak takım elbiseler için tasarlanmış diyebiliriz. Brogue tarzı ayakkabıların birçok çeşidi bulunmakta fakat zaman içerisinde oluşan kırılma izlerini çok iyi kamufle etmesiyle ünlü Semi-Brogue ayakkabılar en çok tercih edilen modellerdir.

Takım Elbiseye Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Oxford: kapalı bağcık tarzına sahip olan Oxford modelleri de, takım elbise ayakkabısı nasıl olmalı diyenlere alternatif bir seçenek oluşturmaktadır. En çok tercih edilen türü ise ön kısmında W harfi şeklinde delik veya dikişleri olan ayakkabılardır.
 

Loafer: Rahatlıktan hoşlananların tercihi genellikle bağcıksız ayakkabılardan yana oluyor. Brogue ve Oxford’ta olduğu gibi kendi içinde gruplara ayrılan Loafer; Kiltie (püskülü olan), Penny (üzerinde tokası ya da püskülü bulunmayan), Tassel (dil kısmı uzun olan) ve Bit loafer (üzerinde tokası bulunan) modelleri takım elbiselerin altına giyilebilir.

 

Takım Elbiseye Uygun Ayakkabı Seçimi Yapılırken Renk Uyumuna Dikkat Edilmeli

Takım elbise tercih edecek olan kişiler öncelikle renk konusuna dikkat etmelidirler. Katılacağınız toplantı ya da etkinliğin ağırlığına göre renk belirlemenizde fayda vardır. Örneğin iş toplantılarında daha koyu renklerin tercih edilmesi önerilmektedir. Siyah ve gri takımların altına siyah ayakkabı giyildiğinde renk ahengine özen gösterildiği için göz alıcı bir şıklık oluşur.
Takım Elbise Altına Hangi Renk Ayakkabı

Özellikle son yıllarda revaçta olan parlement mavisi takım elbise oldukça geniş bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Göze hoş gelen bir yapısıyla hem özel davetlere, hem de iş toplantılarına uygundur. Peki, parlement mavisi takım elbise altına ayakkabı seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

 

Parlement Mavisi Takımlarda Kravat ve Diğer Unsurlarda Önemli

Parlement mavisi tercih edileceğinde sadece takım elbisenin değil aynı zamanda kravat, kemer ya da varsa çanta gibi aksesuarların da rengi göz önüne alınmalıdır. Bu renk takım elbisenin altına genellikle kahverengi tonlarda ayakkabı önerilir. Açık ya da koyu kahverengi tonlar ile takım elbiseniz mükemmel bir ahenk yakalayacaktır.

Lacivert Takım Elbise  ve Ayakkabı

Günümüzde sıklıkla tercih edilen parlement mavisi takım elbiselerin altına parlak siyah ayakkabılar da tercih edilebilir. Bu sayede görselliği bozmadan uyum yakalamış olursunuz. Aynı tona yakın kemer ve çanta kullanımı da önerilmektedir. Tüm bunların yanı sıra ayakkabılarda hafif topuk bulunması görsellik açısından artı sağlayacaktır.
 

Takım elbise  ve ayakkabı modelleri içerisinde klasik tarzda tasarımlarda oldukça popüler! Buna rağmen görselliğine spor görüntü vermek isteyenler elbette sportif modelleri kullanabilirler. Modayı takip eden kişiler için takım elbiseye uygun ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Özellikle görüntü bütünlüğü sağlamak, şıklığı tamamlamak ve modaya uygun giyinmek isteyen kişilerin merceğinde olan bir konudur.

Foto Galeri : Takım Elbise Altına Hangi Renk Ayakkabı

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu