Modası Geldi !

Takma Kirpik Nasıl Temizlenir?

07.12.2021
241
Takma Kirpik Nasıl Temizlenir?

Gözler ve bakışlar makyajda en önemli kısımdır. Bu nedenle kendinizi iyi hissetmek ve etkileyici olmak için ipek kirpiklere çok maliyet harcamadan gerçekçi duran, ipek olmayan kirpiklerle de bunu sağlayabilirsiniz. Bu kadar maliyetten kaçmışken takma kirpiklerinize iyi bakarak ömürlerini uzatabilirsiniz. Takma kirpik nasıl temizlenir? bunu bilmeniz önemlidir.

Takma kirpiklerin rimellerle kullanılması sonucu temizlenmesi zor gelebilir. Aslında onları bozulmamış halde korumak çok ta zaman alıcı değildir ve bir sonraki günde kullanacağınızı bilmek size takma kirpik temizliğini zevkli hale bile getirebilir.

Sizler de Takma kirpik ne kadar süre kullanılır? Takma kirpik nasıl takılır?, Takma kirpik nasıl seçilir, takma kirpik yapıştırıcısı nedir? gibi birçok soruyu merak ediyorsanız, yazımızı sizler için hazırladık.

Yapıştırılan kirpik nasıl çıkarılır?

Yapıştırılan kirpik nasıl çıkarılır?

Kirpik Yapıştırıcısı Gözden Nasıl Çıkar?

Takma kirpiklerin ömrünü uzatmak aslında sizin elinizde, takma kirpiklerinizi mahvetmeden nasıl temizleyeceğinizi bilmelisiniz.

Takma kirpikleri gözden çıkarmanın yolları;

  1. Ellerinizin temiz olmasına dikkat edin. Ellerinizi sabun ve suyla iyice yıkayın. Hassas göz çevrenize zarar vermek istemezsiniz.
  2. Yavaşça bir ucundan tutarak çekmeye başlayın. Yağsız bir göz makyajı temizleme suyunu pamuğa sürerek kirpik diplerinize hafif uygulayarak başlayabilirsiniz.  Takma kirpiklerinizin dış köşesini başparmağınız ve işaret parmağınız arasında tutun ve ardından nazikçe soyun. Aceleci olmayın.
  3. Temizle. Gerçek kirpiklerinizden ve göz kapağınızdan kalan yapıştırıcıyı temizlemek için  pamuk yardımıyla kullandığınız bir göz makyajı temizleyicisi ile göz çevrenizi temizleyin ve yüzünüzü durulayın.

Takma kirpik yapıştırıcısının bir önemi yoktur, yapıştırıdan kurtulabilirsiniz. Evde takma kirpik nasıl çıkarılır yukarıdaki yöntemlerle bunu başarabilirsiniz. Yıpratmadan çıkardığınız kirpiklerinizi daha sonra da kullanmanız mümkün.

Takma kirpik kaç kere kullanılır

Takma kirpik kaç kere kullanılır

Rimelli Takma Kirpik Nasıl Temizlenir?

Bulaşık sabunu veya bebek şampuanı ile temizleme;

Genişçe bir kaba ılık suyu alın, ardından bir miktar bulaşık sabunu veya bebek şampuanı ekleyin, çıkarttığınız kirpiklerin yapıştırıcı kısımlarınızı elinizle çekerek çıkarın ve kirpikleri bu kaba koyup hafif ovalayın. Bu şekilde kirinden arınacaktır.

Kullanmadan önce tamamen kurumasını sağlayın. Temiz bir kapta saklamanız önemlidir. Küf ve bakteriden uzak durması için.

Rimelli Takma kirpik nasıl temizlenir

Rimelli Takma kirpik nasıl temizlenir

Kirpik yapıştırıcısını cımbız yardımıyla da çekip çıkarabilirsiniz.

Tekli takma kirpik nasıl çıkarılır

Tekli takma kirpik nasıl çıkarılır

Takma Kirpik Kaç Gün Dayanır?

Takma kirpiklerin süresi 3 ila 5 kez arasında değişmektedir. Aslında bu sizin kullanım durumunuza da bağlıdır. Yıpratarak kullandığınız ve temizlemediğiniz kirpikler zamanla kurur. Bu yüzden hijyenini aksatmadığınız takma kirpiklerinizi uzun süre kullanabilirsiniz.

Takma kirpik yıkanır mı?

Takma kirpik yıkanır mı?

Evde Takmak Kirpik Nasıl Takılır?

Göz çevresine makyajınızı tamamladıktan sonra, kirpik yapıştırıcısını takma kirpiklerin diplerine güzelce sürün ve tam göz kapağı diplerine yerleştirin. Burada uç kısımlarının çıkmaması için o kısımlarına daha yoğun sürebilirsiniz. Bir süre gözünüz kapalı şekilde yapıştığından emin olmalısınız ki tekrar aynı işleme gerek kalmasın.

Takma iprek kirpik nasıl temizlenir

Takma ipek kirpik nasıl temizlenir

İlginizi Çekebilecek Yazımız: Çatlaklara Ne İyi Gelir?

Kirpikleriniz gerçekten hasarlıysa veya bazı inatçı pislikleri çıkaramıyorsanız, dikkatli olun ve onları çöpe atın. Gözlerinizi hiçbir şekilde riske atmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu