Modası Geldi !

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? Pratik Fikirler

14.12.2021
1.551
Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? Pratik Fikirler


Çam ağacı süsleme fikirleri ve yılbaşı süsleri kimi aileler için hobi ve aile içinde yılbaşı gecesinde kaliteli vakit geçirmek için ortam oluşturma kimi aileler içinse inanç ve mecburiyettir. Kış aylarının başlangıcı soğuk havalarda içimizi ısıtan rengarenk ışıklar ve yılbaşı süsleri temin edilmeye başlandı veya eskiden saklayıp kaldıranlar varsa depolardan çıktı bile..

Yılbaşında ağaç süsleme veya evde ağaç nasıl süslenir diyorsanız, Yılbaşı ağacı ne anlama gelir, Yıl başında neden ağaç süslenir gibi sorularınız da varsa yazımızı sizlere sunuyoruz..

BAKINIZ: Yılbaşı Kıyafet Kombinleri 2022

Yılbaşı ağacı ne zaman kurulur
Yılbaşı ağacı ne zaman kurulur

Yılbaşı Ağacı Ne Anlama Gelir?

Çam ağacı süslemek ne anlama gelir? Yılbaşı çam ağacı neden süslenir? Eski mısırlılar, çinliler ve yahudiyelerin yaprak dökmeyen ağaçlarda ölümsüzlüğün simgelendiğini benimsedikleri için noel ağaçlarında çam ağaçlarını seçmişlerdir.

evde yılbaşı ağacı yapımı

Evde yılbaşı ağacı yapımı

Kış aylarında karanlık ve soğuk kış gecelerini süslemesi ve özellikle yaprak dökmeyen ağaçların tercih edilmesi Pagan geleneği olarak başlamış, Roma dönemine kadar uzanmıştır. Bu genellikle yeni yıl kutlamaları sırasında yapılır.
Kiliseler de Noel ağaçları dikilmeye ve yanlarına mumlar yakılmaya başlanması sonrası bu mumlar yerini ağaçlardaki noel ışıklarına ve süs eşyalarına bıraktı.

Yılbaşı ağaçları hangi tarihte süslenmeye başlanır? Hristiyanların noel kutlamalarında yeni yılı simgeleyen çam ağacı objeleri 21 aralıktan itibaren Kuzey Avrupa bölgelerinde süslenmeye başlar. Almaya da kış tatillerinin başladığı günlerde, Romalılar da ise mart ayında süslenir.

Yıl başında neden ağaç süslenir

Yıl başında neden ağaç süslenir

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

Sizlere yılbaşı ağacınızı farklı konseptlerde süsleme önerileri sunmak istiyoruz.Sizde elinizde bulunan malzemelerle konsept oluşturabilirsiniz.

♥Bakır renkli toplar ve koniler.

♥Kurdeleler ve ekose desen kumaşlar
♥Kurutulmuş narenciye çelengi ve kurutulmuş portakal parçaları

♥Elektirikli mumlar ve tepesinde saman yıldızı

♥Beyaz ve kırmızı parlak toplar

♥Kar spreyi ve buz pateni objeleri

♥Altın rengi toplar ile yanan sönen ışık fileleri

♥Ağaç dibine kurulmuş tren rayı ve dönen oyuncak tren vagonları

♥Lolipop şeker süsleri ve ev dekorasyonu objesi

Yılbaşı ağacı nasıl süslenir

Yılbaşı ağacı nasıl süslenir

Boyalı çam kozalakları ve kurutulmuş portakal dilimleri ile teneke çanları, tepesine konulan yıldız ile harika uyumlu olur. Genel görünüm neşeyle cıvıl cıvıl ve bir dış mekan Noel ağacının muhteşemliğini ortaya koyacak.

Yılbaşı ağacı kendin yap

Yılbaşı süsleri nereden alınır? Yılbaşı ağacı nereden alınır? diyenler için internet sitelerinin birçoğunda ve bit pazarlarında veya antika dükkanlarında bulunan şenlikli toplar ve duygusal sayılar gibi kağıt efemeralarla süslenmiş bir ağaç yılbaşı ağacı süslemeye uyar.

Yılbaşı ağacı nasıl süslenmeli

Yılbaşı ağacı nasıl süslenmeli

Tamamen beyaz bir çam ağacı kar spreyi ile spreylediğiniz yapay yılbaşı çam ağacı ile kıvılcım çıkaran kar taneleri, pastel süsler, putz ev aksanları ve tatlı bir buz pateni bir sosyete havası verir.

Yılbaşı Ağacı Süsleri

Yılbaşında ağacın nerede kurulacağı ve nerede sergileneceği çok önemlidir. Ne kadar süslerseniz süsleyin, evin ücra bir köşesine konulan yılbaşı ağacından istenilen enerjiyi alamazsınız.

Yılbaşı ağacı süslerken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Ağacın etrafına süslerin dönebileceği kadar mesafe bırakılmalı,
  • Yılbaşı ağacı evin sevilen ve göz önünde duran bir bölgesinde olmalı
  • Yılbaşı süsleri aydınlatmaları tepeden başlayarak ağacın etrafında döndürülerek sarılmalı
  • Yılbaşı topları boyutları farklıysa, büyük olanlar ağacın geniş olan alt kısmına konulmalı, küçük olanlar tepelere doğru konulmalı,
  • Yılbaşı ağacı daha önce saklanmışsa, ezilmiş ve yıpranmış olabilir bu yüzden, yılbaşı ağacınızı kabartın ve gür durmasını sağlayın.
  • Yapay yılbaşı ağacınızın dökülmemesi ve etrafa saçılmaması için ağacın altına örtü serin.
  • Yılbaşı ağacı plastik ayakları görünmemesi için, yılbaşı ağacı hediyeleri ile zemine ekose desen veya kırmızı ve beyaz hediye kartonları ile sarılı paketler bırakın.
  • Doğru yılbaşı ağacı seçiminde bulunun. Bunu odanızın boyutu ve ev eşyalarınızla orantılı olarak seçin.
  • Yılbaşı ağacı şeklinde kurabiye veya Yılbaşı ağacı şeklinde mumlarla yılbaşı ağacı süsleriyle dekorasyonu tamamlayın.
  • Işıklar en önemli dekorasyondur. Yılbaşı ağacı ışıkları karanlık ve soğuk kış günlerinin en aydınlatıcı simgesi.
yapay çam ağacı süsleme

yapay çam ağacı süsleme

Yılbaşı Ağacı Nasıl Saklanır?

Noel ağacı ne zaman kaldırılır? Yılbaşı ağacı yeni yıl gelmeden önce kurulur, bir sonraki ayın sonlarına kadar süslü haliyle evleri renklendirir. Yılbaşı ağacı toplanma zamanı geldiğinde süslediğiniz süsleri ayrıştırıp zarar görmeyecek şekilde kutulamalısınız. Süsleri çıkarılan ağacı yaprakları zarar görmeyecek halde küçültmeye çalışalım. Yılbaşı ağaçlarını alırken yanında verilen standların gövdesi çıkanlardan olmasına dikkat edin.

Yılbaşı ağacınızı kuru ve temiz bir ortamda, evin deposu, garajı veya kapalı balkonu gibi yerlerinde saklayın.

Yılbaşı Hediye Paketleri

Yılbaşı Hediye Paketleri

Yılbaşı Ağacı Yıkanır Mı?

Yılbaşı ağaçları bir sene öncesinden alınmış ve saklanmışsa, çıkarıldıktan sonra yapay yılbaşı ağacı ise deterjanla yıkanıp temizlendikten sonra süslenmeli. Gerçek çam ağacı ise açık bir ortamda hafif su tutularak yıkanıp, kuruması beklenmelidir.

Yılbaşı ağacının tepesine koyulan süs,

Yılbaşı ağacının tepesine koyulan süs,

Yılbaşı gecesine hazırlıklar için yapılan ağaç süslemeleri için sizde evde yılbaşı ağacınızı süslemek istiyorsanız, resim galerimizden faydalanabilirsiniz.

RESİM GALERİSİ : Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? Pratik Fikirler

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.