Modası Geldi !

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

22.03.2021
32
Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Kadınların yüz güzelliğinde en çok önem verdiği kısımlardan birisi de kaşlardır. Bakışları daha etkili gösteren ve yüze ifadeyi kazandıran kaşlar doğru şekillendirilmediğinde yüz estetiğinde ciddi kaygılar ortaya çıkabilir. Yüz şekline göre kaş modelleri ile yüzünüzde ki ifadeyi daha yumuşak ya da daha sert gösterebilirsiniz. Ancak burada uygun bir kaş şekli tercih etmelisiniz.

Kişilerin kaş yapıları yoğun ya da seyrek olabilir. Böyle durumlarda kaşın görünümünü doğallığını bozmayacak şekilde ayarlamak mümkün olmaktadır. Bazı kadınlar ince ve hacimsiz kaşları tercih ederken bazıları daha hacimli ve dolu kaşları tercih edebilirler. Bazen de tamamen modaya uygun bir kaş yapısı tercih etme yoluna gidebilirler. Burada seçimleri etkileyen en önemli unsur kaşların yüzünüze yakışması ve tamamen doğal bir duruşa sahip olmasıdır.

Kaş şekilleri yüz hatlarına ve göz yapısına uygun olarak belirlenebilir. Oval, yuvarlak, köşeli yüz şekillerine uygun olarak farklı incelikte ve kalınlıkta kaş modelleri vardır. Kavisli kaşlar genel olarak birçok kadına yakışmakla birlikte bazın kuyruk kısmı kısa daha sade bir kaş modeli tercih edilebilir. Burada yüz kasları da kaşların şeklini belirleyen unsurlardan biridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Kahverengi Göze Yakışan Saç Rengi

Kalın Kaş Modelleri

Kaş modası son yıllarda kalın kaş modası oldukça popülerdir. Bu kaş modellerinde dikkati çeken en önemli unsur kaşın yoğunluğudur. Kalın kaş kimlere yakışır sorusu ise birçok kadın tarafından merak ediliyor. Kalın kaşlarda en dikkati çeken özellik ise yukarıya taranarak kullanılmasıdır. Bu kaş modelini daha çok kalp şeklinde yüz hatlarına sahip kadınlar tercih etmektedir. Alın bölgesi geniş olan kişiler için ideal modellerdir.

Bu kaş modelleri ile hem çok net bir yüz ifadesi kazanabilir hem de son derece canlı görünüm elde edebilirsiniz. Yüz şekline göre kaş modelleri seçmek isteyen kişilerin eğer yüz bölgesi geniş ise bu kalın kaşları rahatlıkla kullanabilme şansını elde edebilirler. Bununla birlikte uzun bir yüz hattına sahipseniz kalın kaşlarda kavis kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Görüntüyü daha doğal hale getirmek için dilerseniz kavissiz kalın kaş modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kalın kavisli kaş modelleri çok dikkati çeken kaşlardır. Bu kaş modellerini kullanabilmek hem uygun yüz hatlarına sahip olmayı gerektirir hem de düzgün şekil verilmiş olması gereklidir. Kavisli kaşlar her yüz tipine yakışan kaş modellerinden değildir. Bu kaşların karakteristik yüz hatlarına sahip kişiler tarafından kullanılması gereklidir. Eğer yüzünüz yumuşak bir hatta sahip ise kavisli kaşları tercih etmek yüz ifadenizde daha tok bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Kavisli kaşlara sahip olabilmek için dilerseniz çeşitli kaş boyama teknikleri ile bu şekli kolayca kaşlarınıza verebilirsiniz.

 

 

Düz Kaş Modelleri

Yüz ifadenize en uygun kaş şekilleri ile yüzünüzde daha estetik bir görünüm meydana getirmek oldukça kolaydır. Bu kaşlarda kavis yoktur. Olsa da oldukça az bir kavis vardır. Yüze daha yumuşak bir hava veren düz kaşlar son yıllarda birçok ünlü isim tarafından da kullanılmaktadır. Düz kaş modelleri kuyruk kısmına doğru incelen bir yapıya sahiptir.

Düz kaşlara sahip olmak yüzünüzün ifadesinde önemli etkiler ortaya çıkaracaktır. Eğer yüz hatlarınız uygunsa bu kaş modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günümüzde birçok kadın tarafından kullanılan bu kaşlar yüz bölgenizi daha canlı gösterecektir.

Kaşlarınız yeterli hacme sahip değilse onları besleyecek şekilde uygulamalar yapabilirsiniz. Özellikle dökülüyorsa ve cansı bir görünümü varsa kaş serumlarından yararlanabilirsiniz. Onların daha gür olması için birtakım maske uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Kaş serumları hem kaşların köklerini besler hem de daha gür bir şekilde çıkmasına yardımcı olur.

 

 

Dökülmeler ileri boyuttaysa ve yeniden çıkması da uzun sürecek ise rahatlıkla kaş dövmeleri de yaptırabilirsiniz. Yüz ifadenize en çok yakışan düz kaş modelini şekillendiremeseniz de farklı yöntemlerle elde etmek mümkün olabilir.

 

 

 

Kavisli Kaş Hangi Yüz Tipi İçin Uygundur?

Kavisli kaşlar kullanımı titizlik gerektiren aşlardır. Bir kadının estetik güzellikten beklediklerini en iyi şekilde veren bu kaş şekli her yüz tipinde kullanılması mümkün olmayan şekillerdir. Kavisli kaşları kullanabilmek için yüz hatlarınızın uygunluğu son derece önemlidir. Bunun yanında bu kaşlara şekil vermek de büyük bir beceri ister. Güzel kaş modelleri arasında yer alması birçok kadının bu modele yönelmesini sağlar.

 

Bu kaş modellerini daha çok yuvarlak yüz şekline sahip kadınlar rahatlıkla tercih edebilirler. Yüzünüzün şeklini daha geniş göstermek isterseniz yüksek kavisli kaşlar son derece idealdir. Kavisli kısmı ne kadar yükseltirseniz yüzüz de o kadar uzun görünecektir. Bu yüz hatlarına sahip olan kadınların kesinlikle kaş şekli olarak daireler hatları tercih etmemesi gerekmektedir.

 

Eğer daha oval bir yüz hattına sahipseniz kaş tercihinizi hafif kavisli kaşlardan yana yapabilirsiniz. Yüz yapısı ile ters düşmeyecek bir kaş şekli ifadenizin daha iyi görünmesine yardımcı olacaktır. Oval yüz şeklinde sahi olan kişilerin mutlaka yüksek kavislerden uzak durması gereklidir. Yüzünüz ile uyumsuz bir kaş şekli istemiyorsanız bu tarz yüksek kavisli kaşlar yerine daha uygun orantılarda kavisli kaşları tercih edebilirsiniz.

 

Kavisli kaşları rahatlıkla kullanabilecek olan yüz hatlarından birisi de kalp şeklinde olan yüzlerdir. Kalp yüz şekline sahip kadınlar yüzleri ile uyumlu olarak kavisli kaşları rahatlıkla kullanabilirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kaşa kavisi veren kısımların çok sert geçişler yerine daha yumuşak geçişler tercih edilmesidir.

 

Bu tarz yüz hattına sahip kişilerin yüksek kavisli kaşları tercih etmemesi son derece önemlidir. Böylece çene yapısına dikkati çekmemiş olursunuz. Doğal kaş şekilleri arasında birçok model bulunmaktadır. Eğer doğal bir yüz görünümü arzu ediyorsanız çok ince kaşlardan yana tercih etmemelisiniz. Çok fazla inceltilen kaş modellerin de doğal görünüm tamamen ortadan kalkmaktadır.

 

 

 

Köşeli Kaş Modelleri

Karakteristik yüz hatları arasında birçok farklı yüz hattından bahsetmek mümkündür. Eğer son derece çarpıcı bir güzellik arayışındaysanız mutlaka kaş modeli seçimine gereken titizliği göstermelisiniz. Köşeli kaş modelleri kadınların daha özgüvenli ve daha dinamik görünmesinde çok etkili oklan modellerdir. Kaşlarınızın kendini hissettirmesi ve gözlerinize bir anlam yüklemesi için mutlaka uygun şekillendirilmiş olması gereklidir.

 

Net bir kaş şekli özellikle gözlerinizin daha canlı görünmesinde son derece etkili olacaktır. Doğal kaş yapısı son derece seyrek olan kadınlar için alternatifler oldukça fazladır. Kontür kaş uygulamaları sayesinde yüzünüze en çok uyan kaş modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde yeni kaş modelleri de yaratabilir ve klasik kaş şekillerinin dışında yenilikler deneyebilirsiniz. Ancak bu uygulamaları kişiler kendileri yapamazlar. Mutlaka kontür kaş konusunda bir uzmandan yararlanmak zorundasınız. Yüz şeklinize en uygun modeli önce size gösterirler ve gerekli planlamaları yaparlar ve sonrasında uygulamayı gerçekleştirirler.

 

Eğer kaş yapınızda doğallıktan vazgeçmek istemiyorsanız kıl tekniği kaş modellerinden yararlanabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde doğal görünüm elde etmek son derece mümkündür. Kaşlarınızı kalınlaştırmak ya da mevcut olan kaşların aralarında boşlukları daha dolgun hale getirmek isterseniz bu yöntemlerden de yararlanabilirsiniz. Kadınların yüz ifadelerinde uygun bir kaş modeli son derece çekici bir izlenim yaratacaktır.

Yüz şekline göre kaş modelleri hakkında tüm detayları makalemizde paylaştık. Daha fazla detaylı bilgi için resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Foto Galeri : Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu