Modası Geldi !

Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

13.12.2021
4.660
Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

Yüzü canlı gösteren saç renkleri başlıklı yazımızda genç gösteren saç renkleri hakkında bilgiler vereceğiz. Soluk benizliler için soluk benizlilere göre 2022 saç renklerini de içeren yazımızda, kıyafet kombinleri yapılırken doğru renk, doğru model ve doğru ölçü kombini yapımı nasıl zorunlu ise saç renklerinin de önemli olduğunu söylemek gerek. Zira her saç rengi herkese yakışmaz. Doğru saç rengi ile hem güzel görüneceksiniz, hem de genç gösteren saç rengine sahip olacaksınız. İşte detaylar…

Yüzü canlı gösteren sıcak bakır saç

Yüzü canlı gösteren sıcak bakır saç

2022 saç renklerinde 2021 yılı gibi ombreler halen moda, fakat bir önceki seneye göre daha renkli ve cesur saç renkleri olacağı kesin. Mavi saç renkleri, pembe geçişli modeller hatta gri saç renkleri ile farklı tarzlar oluşturmaya cesareti olanlar için harika saç rengi modelleri hazır bile. Yüzünüzü biraz daha canlı ve etkili görmeniz için olduğundan farklı renkler katmak zorundasınız. Bunu bir katman koyultarak veya açarak yada kendinize yakıştırdığınız ombre modeli, röfle modeli, balyaj modeli ile de mümkün.

İlginizi Çekebilecek Yazımız : Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri 2022

Hangi saç rengi yüzü canlı gösterir

Hangi saç rengi yüzü canlı gösterir

Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

Soluk ten rengine sahip olanlar doğru saç renkleri ile ten renklerini daha canlı gösterebilirler. Doğru saç rengi için yapacağınız ilk işlem ten renginizi net bir şekilde bilmektir. Bunu cilt analizi yapan yerlerden en doğru şekilde öğrenebilirsiniz. Hatta Doğru saç rengi testini internetten veya bu merkezlerden yaparak, şimdiye kadar kendinize göre saç rengini oluşturmadıysanız oluşturabilirsiniz. Soluk benizliler için saç renklerini sizler için araştırdık..

Örneğin; Beyaz tenli kadınlara altın ve şeftali tonları çok yakışmaktadır. Bu özelliklere sahip insanlar kolayca kızarma eğilimindedir ve genellikle çilleri vardır. Gözleri açık renk, özellikle mavi veya yeşildir ve saç rengi sarı veya bazı durumlarda koyu veya kırmızımsıdır. Bu yüzden en çok tavsiye edilen, sıcak renkler seçmek ve küllü tonlardan uzak durmalarıdır.

Genç gösteren saç renkleri

Genç gösteren saç renkleri

Siyah saç mı sarı saç mı daha genç gösterir? sorusunu sık sık duyuyoruz. Bunu belirleyen bazı noktalar vardır. Birincisi yaşınız çok genç mi veya çok yaşlımı, ikincisi ise ten rengi ile saç uyumu var mı? Eğer çok gençseniz fakat platin sarısı gibi soluk bir saç rengini tercih ettiyseniz olduğunuzdan yaşlı görünebilirsiniz.

Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Olur?

Soğuk saç renkleri

Soğuk saç renkleri

Espresso Saç Rengi

Beyaz veya beyaza çok yakın açık buğday tenli iseniz, çok açık sarışın iseniz soluk benizlisinizdir, serin renk tonuna sahip cilt de diyebiliriz. Beyaz tenli iseniz kullanacağınız saç rengi ne çok koyu ne de çok açık olmalı. Bu bağlamda espresso saç rengi tam da sizin ten renginize göre. Özellikle yeşil gözlü iseniz seçeceğiniz saç rengi ve göz rengi ile zıtlık uyumu sağlamış olursunuz. Bu da cildinizi porselen kadar duru ve kusursuz gösterecektir.

Yüzü canlı gösteren çikolata kahve saç

Yüzü canlı gösteren çikolata kahve saç

Platin Sarı

Gümüş, küllü beyaz veya platin sarısı saçlar kırmızımsı cilt tonu olanlarda mükemmel durmaktadır. Mavi gözlü, ela gözlü kişilerde söz konusu renk ideal saç rengi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siyah Saça Ombre Modelleri İsteyenler İçin

Hangi saç rengi büyük gösterir

Hangi saç rengi büyük gösterir

Koyu Kahverengi Saç

Mocha, çikolata ve kahve tonlarında olan yoğun kahve saç rengi yüzünüze canlılık katarken kremsi bir ifadeyi de beraberinde getirecektir.

Yüz rengine göre saç rengi

Yüz rengine göre saç rengi

Koyu Kahverengi Saç

Sıcak Kızıl

Yaşa göre saç renkleri kullanırken daha çok gen kesin kullandığı saç rengi olarak sıcak kızıl dikkatlerimiz çekiyor. Bakır tonları ile kullanılan sıcak kızıl saç, açık tenli kişilerde hem güzelliklerine güzellik katacak, hem de kremsi bir yüz ifadesi kazandıracaktır.

→Kızıl Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Havalı gösteren saç renkleri

Havalı gösteren saç renkleri

Parlak Sarı Saça Ombre, Röfle ve Balyajlar

Buğday tenli cilt tipine sahip kişiler, genellikle mavi, yeşil veya mavimsi gri gözlere sahiptirler. Ayrıca sarı veya kahverengi saçlı olmaları da yaygındır. Bu durumlarda en iyi seçim, saça ekstra parlaklık vermek için doğal olanın 2 ton üzerinde olan gümüş veya koyu saç bukleleridir.

Yaşa göre saç rengi

Yaşa göre saç rengi

Aşağıda soluk benizlilere saç rengi görsellerinden derlediklerimizi sizlere sunuyoruz. Fikir için Mavi Saç Rengi Nasıl Yapılır?Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri yazılarımıza da göz gezdirebilirsiniz.

RESİM GALERİSİ: Soluk Benizlilere Göre Saç

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu