Modası Geldi !

En Güzel Kısa Saç Modelleri 2021

09.10.2020
248
En Güzel Kısa Saç Modelleri 2021

Kısa saç modelleri 2021: Kısa saç kullanımı aslında en kolay kullanılan saç tipidir. Saçlarına çok vakit ayıramayan kadınlar için pratik ve kurtarıcı modeller arasındadır. Eğer saç stilinizi değiştirmek istiyorsanız her şeyden önce dikkat edilmesi gereken nokta, yüz şeklinize uygun saç modelini seçmek ve uygulamaktır.

Kısa Saç Modelleri 2021

Özellikle bir başkasında görüp beğendiğiniz kısa saç modeli sizin için yanlış bir model olabilir. 2021 kısa saç modelleri kadınlara rahatlık dışında çekicilik de getirecektir. Özellikle bob saç, pixie saç ve asimetrik tarz kısa saç modelleri tercih edilecektir.

2021 kısa saç modelleri

Bob saç kesimi oldukça şık ve dikkat çekici bir modeldir. Bu saç modeli fark yaratmak adına büyük bir adımdır. Uzun saç kullanımı sonrası kısa saça geçiş yapmak elbette ki zor bir durumdur. Kısa kesim yapıldıktan sonra bir süre alışma dönemi geçirilir. Kısa saç kesimi isteyen kadın bu ikilemi yaşamamak için kademeli saç kesimi en mantıklısıdır. Bu sebeple ilk adım omuz hizasında kesilen şekildir.

Yüz Tipine Göre Kısa Saç

Kısa saç modellerinin uzun saça göre kesinlikle daha modern bir etkisi vardır. Sizi iyi tanıyan bir kuaföre saçınızı teslim ederek size en yakışan modeli bulabilmeniz mümkündür.

Kısa saç risktir ancak yüz tipine göre kesilmeyen kısa saç kesimi iki kat risktir.

Mesela kare yüz tipine göre saç çene hizasında kesilmelidir. Katlı modeller uygun olur.

Oval yüz şeklinde saç kesimi yüzü kapatmayacak şekilde olmalıdır. Perçemli modellerden uzak durulmalıdır.

Eğer yuvarlak yüz tipine göre saç kesiminde ise amaç yüzü ince göstermek olduğundan küt kesim yerine katlı modeller tercih edilmelidir.

Bob saç kesimi

En güzel kısa saç modelleri doğrultusunda makyaj ve giyimle birlikte kadınlar bambaşka bir görüntüye sahip olurlar.

Vücut Tipine Göre Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modeli sadece yüz yapısına değil vücut yapısına göre de şekillendirilmelidir. Hacim verilmeyen bir kısa saç modeli vücut yapısını da bozuk gösterir.

Kilo problemi olanların kısa saç modellerini tercih etmemeleri önerilir. Aynı şekilde çok uzun boyu olan kadınlara da kısa saç tavsiye edilmez.

Kısa saç kesimi için karar vermek belli bir süreç ister. Bu süreci aşıp saçları kestirme dönemi ise başka bir süreçtir. Pişmanlık olmaması adına kesim modeli çok ince detaylarla hesaplanmalıdır. Aşağıdaki görselleri inceleyerek kısa saç modelinin size yakışıp yakışmayacağına karar verebilirsiniz.

Galeri: Kısa Saç Kesimleri

 

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu