Modası Geldi !

Erkek Saç Modelleri

Erkek Saç Modelleri

Erkek saç modelleri; Kadınlar gibi erkekler de kendilerine büyük önem verirler. Her türlü cilt bakımlarını, vücut bakımlarını, saç bakımlarını belirli aralıklarla yaparlar veya yaptırırlar. Nasıl ki kadınlar için birçok saç modeli varsa, erkekler için de birçok farklı saç modeli bulunmaktadır. Özellikle yabancı futbolculardan etkilenen erkekler, futbolcuların saç kesim modellerini kendileri için yaptırırlar.

Yeni sezon erkek saç modeli arasında geçtiğimiz sezonun saç modelleri yanı sıra  yeni saç modelleri de dikkatleri çekmektedir. Yeni sezon saç trendleri arasında kısa erkek saç modellerinin öne çıktığını görmekteyiz. O halde yeni sezon saç modelleri nelermiş görelim.

Düz erkek saç modelleri

Düz erkek saç modeli

Erkek Saç Modelleri

Erkek saç modelleri arasında yabancı futbolcuların değişik saç kesim modelleri, Amerikan kesim denilen saç modeli, kısa kesim ve uzun saç modelleri bulunmaktadır. Ergenlik çağına gelmiş genç erkekler, daha çok yaratıcı, farklı ve tarz olan modellerden yana tercihlerini kullanır.

Mesela; kulak hizasından arkaya doğru çizgi şeklinde kazıtarak, farklı bir saç modeli tasarlayanlar görülmektedir. Farklılığı seven erkeklerin kimisinde, ay yıldız şeklinde kazınmış saçlar görülmekte, yine aynı şekilde kazıma yöntemiyle değişik figürler yaptıranlar görülmektedir.

Okul çağına gelmiş ya da gelmemiş olan erkek çocukları için daha çok Amerikan model denilen saç kesimi uygulaması görülmektedir. Amerikan saç kesimi modelinde, başın alt kısmı çok ince şekilde kalacak şekilde kesilir, üst kısmı ise fazla kısaltılmadan bırakılır. Kulak hizasından ayarlanan bu model, daha çok küçük yaştaki erkek çocuklarında görülen bir modeldir.

en tarz erkek saç modeli

en tarz erkek saç modeli

Yeni Tarz, Yeni Moda Uzun Saç Erkek

Gelişen modayla birlikte, erkekler de kendilerini modaya uymak zorunda hissederler ve gerekli olan her şeyi en ince ayrıntısına kadar takip ederler. 2020-2021 erkek saç modelleri arasında görülen modellerden birisi de, uzun saçtır.

Geçmişte belli bir dönemde görülen uzun saç modası, günümüzde yeniden moda haline gelmektedir. Bu saç modeli hem de yepyeni bir tarzla karşımıza çıkmaktadır. Omuzları aşan, bele yaklaşan uzun saçlar, erkeklerin de favorileri arasında yer almaktadır.

Ünlülerden, film yıldızlarından etkilenerek tasarlanan bu saç modeli, gittikçe yaygınlık kazanmaktadır. Hatta bazı aileler, küçük yaştaki erkek çocuklarının saçlarını uzatmakta ve erkek çocuklarının saçlarını tokayla bağlamaktadır. Her kesimden insan bulunan toplumumuzda, herkes özgürce dilediğini tercih edip kullanmakta serbesttir.

Foto Galeri: Erkek Saç Modeli

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu