Modası Geldi !

Ombreli Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

28.08.2022
285
Ombreli Saç Bakımı Nasıl Olmalı?Ombreli Saç Bakımı Nasıl Olmalı? Ombre renklendirme tekniği son yıllarda özellikle aynı saç renginden sıkılanlar için bir trend oldu. Peki Ombre den yıpranmış saçlara ne iyi gelir? her boyama işleminde olduğu gibi, her zaman kaliteli bir şampuan ve saç kreminin yanı sıra saçınızı nemli ve yumuşak tutmaya yardımcı olacak yağ bakımları kullanmanızı öneririz.
Ombreli saçlar için bakım maskesi, ombreli saçlar içim şampuan ve ombre sonrası saç bakımı için aşağıda detaylara bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Boyalı Saçlar İçin Saç Bakım Ürünleri

Ombre den yıpranmış saçlara ne iyi gelir?

Ombre den yıpranmış saçlara ne iyi gelir?

Ombreli Saçlar İçin Evde Bakım
Ombré saç en popüler saç modellerinden biridir, ancak bakımı özel bir özen gerektirir.

Öncelikle saçınızı düzenli olarak yıkamalısınız. Saç derinizde biriken doğal yağlar ve kir, ombrenizin zamanla solmasına neden olabilir. Saç derinizin ne kadar yağlı olduğuna bağlı olarak saçınızı iki günde bir veya üç günde bir yıkamalısınız.

Ombreli saçlar için şampuan

Ombreli saçlar için şampuan

İkinci olarak, saçınızı düzenli olarak kremlemelisiniz. Saç kremi, saçınızdaki rengin hiç kullanmadığınız zamanki kadar çabuk solmasını önleyecektir.
Üçüncü olarak, ombrenizi fön makinesi veya düzleştirici ile şekillendirmeden önce bir ısı koruyucu kullanın. Isı, renge zarar verebilir ve normalde olduğundan daha hızlı solmasına neden olabilir!

Ombreli Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

1. Çok sık yıkamaktan kaçının

Ombre saçlar sık sık yıkanmayı gerektirir, bu yüzden pek çok kişi bu stili tercih eder. Ancak çok sık yıkarsanız, tüm röflelerinizi gerçekten işe yarama şansı bulamadan kaybedebilirsiniz. Her gün ya da gün aşırı yıkamak yerine, yıkamalar arasında iki ya da üç gün bırakmayı deneyin, böylece saçınız mükemmel renk tonunuz olma yolculuğunda bir sonrakine geçmeden önce her bir röfleden gelen rengi emecek zamana sahip olur!

 Ombre sonrası saç bakımı


Ombre sonrası saç bakımı

2. Saç kremini idareli kullanın
Saç kremi ombrenizin harika görünmesine yardımcı olabilir, ancak yalnızca az kullanıldığında. Çok fazla kullanırsanız saçlarınızı ağırlaştırır ve parlak ve ışıltılı yerine mat görünmesine neden olur! Şampuandan sonra saç kremi uygularken, on sent büyüklüğünde bir miktarla başlayın ve saç tipiniz için doğru miktarı bulana kadar devam edin – bu biraz deneme yanılma gerektirebilir.

Ombreli saçlar için evde bakım

Ombreli saçlar için evde bakım

Ombre Kaç Ayda Bir Yenilenir?

Ombre saçın rengi, boyalı kısmın solması ve doğal rengin yeniden uzaması için geçen süreye bağlıdır. Doğal renginizin tekrar uzaması ne kadar uzun sürerse, ombrenizi o kadar kısa sürede tekrar boyamanız gerekecektir. Saçınızı istediğinizden daha sık boyamak zorunda kalmamak için kalıcı boya yerine yarı kalıcı bir boya kullanmanızı öneririz. Bu şekilde, ombreniz solduğunda, başladığınız yere geri dönmek için başka bir yarı kalıcı boya kullanabilirsiniz!

Ombre kaç ayda bir yenilenir?

Ombre kaç ayda bir yenilenir?

Ombre yenileme süresi dışında iki üç ayda bir kuaförünüze giderek cila attırabilirsiniz. Bu solan rengin canlanmasına yardımcı olur.

Ombre Saç Hangi Şampuan Gider?

Mor şampuanlar ombreli saçlar için harika bir ürün. Mor şampuanın içindeki mor pigmentler, saç rengini daha küllü bir tona çevirerek sıcak yansımaları nötrler. Özellikle de  sarı ombreli saç bakımında işe yarar.

Ombre saç bir bilimden çok bir sanattır, bu nedenle kendiniz ve ombreniz için doğru şampuanı bulmada deneme yanılma önemlidir!

Ombre sonrası yıpranan saç

Ombre sonrası yıpranan saç

Ombreden kaç gün sonra saç yıkanır? Saç boyandıktan kaç gün sonra yıkanabilir?

Saçınızı yıkamadan önce birkaç gün beklemeniz gerekir. Bu boyanın oturması ve hemen akmaması için uygundur. Kuruturken havlu tercih edin direk ısıya maruz bırakmamanızda ilk günlerde önemlidir.

Her kadının mutlaka bir kere de olsa uyguladığı ombre modelleri uzun süreli kullanabilmek için yukarıdaki maddelere dikkat etmelisiniz. Siz ombre saç bakımını düzenli uygulamalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu