Modası Geldi !

Saç Örgü Modelleri 2021

Saç Örgü Modelleri 2021

En güzel saç modelleri 2021 denilince akla saç örgü modelleri de gelmektedir. Rahat kullanımı ve güzel görünümü ile birçok hanım’ın gönlüne taht kuran örgülü saç modelleri hakkında merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. Saç örgüsü geçmişten günümüze gelen saç modelleri arasında yer almaktadır. Saç örgüsü modelleri arasında hollanda örgüsü, taç örgüler, kılçık örgü, klasik örgü balıksırtı örgü gibi birçok  saç örgüsü bulunmaktadır.

Saç Örgü Modelleri 2021

Kimi zaman kısa saçları daha derli toplu ve şık göstermek, kimi zaman ise uzun saçları toplamak ve daha söz dinler hale getirmek için saç örgüleri kullanılmaktadır. Her sezonun öne çıkan saç örgüleri bulunmaktadır.

Klasik kolay saç örgüsü

Günümüzde en sık kullanılan kolay saç örgü modelleri arasında mısır örgüsü, halat örgü ve balıksırtı örgü ilk sıralarda yer almaktadır. Örgü modelleri ve yapılışları anlatımlı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.

Mısır Örgüsü

Mısır örgüsü karmaşık ve zor bir saç örgüsü modeli olarak bilinse de aslında kolay örgü modelleri arasında yer almaktadır. Kısa saç örgüsü modelleri olarak da kullanılan mısır örgü daha çok uzun saçlarda kullanılmaktadır.

Mısır örgüsü yapımına saçınızı at kuyruğu bağlayarak başlayabilirsiniz. Ardından bağladığınız at kuyruğunu ikiye ayırın.

Sağdaki saç tutamının altından 3. İnce bir saç demeti alın. Bu saç demetini halıdaki kalın at kuyruğunun üstünden ortaya alın.

Ardından bu saç tutamını sol tarafa sıkıca çekin. Bu işlemi sağdan ve soldan alarak saçın uç kısmına kadar mısır örgüsü tamamlayın. Daha detaylı fikir için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Mısır saç örgüsünü günlük olarak kullanabileceğiniz gibi özel gün ve gecelerde abiye saç modeli olarak da kullanabilirsiniz. Hatta gelin saç modeli olarak da kullanarak fark yaratabilirsiniz.

Kısa Saç Örgü Modelleri

Kısa saç örgüleri arasında taç örgü, balıksırtı örgü, şelale örgü, ve düz örgü kullanarak saçlarınızı daha gösterişli hale getirebilirsiniz. Özellikle saçların ön kısımlarına minik örgüler yaparak kısa saçlarınızı daha tarz bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

kısa saç örgü modelleri

kısa saç örgüleri modeli

Aşağıdaki resim galerisinde 2021 sezonuna ait en güzel saç modelleri arasından derlediğimiz kolay örgü modellerini sizlerle paylaşıyoruz. Daha fazla detay için inceleyebilirsiniz.

Foto Galeri: Örgü Modelleri Ve Yapılışları Anlatımlı

 

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu