Modası Geldi !

Yeşil İle Uyumlu Renkler

16.05.2021
18.519
Yeşil İle Uyumlu RenklerYeşil ile uyumlu renkler başlıklı yazımızda etkileyici ve dikkat çekici giyimde yeşil ile kombin renkler için yeşile yakışan renklerden bahsetmek istiyoruz. Bayan kombinleri ve erkek kombinlerinde en çok tercih edilen renkler arasında yeşil bulunmaktadır. Yeşilin birçok tonunun olması hemen hemen her ten rengine yakışacak bir tonun bulunması anlamına gelmektedir. Bu da yeşile kombinlerde daha çok yer verilmesini sağlamaktadır. Yeşilin tonlarından olan su yeşili ile uyumlu renkler, mint yeşiline uygun renkler, çağla yeşiline uyumlu renkler, kına yeşiline uyan renkler ve zümrüt yeşili renge uyumlu renklerden sizlere bahsedeceğiz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :Yeşil Elbise Atına Ne Renk Ayakkabı Giyilmelidir?

koyu yeşil ile uyumlu renkler

koyu yeşil ile uyumlu renkler

Yeşil İle Hangi Renk Uyar

Yeşilin kendi içinde birçok tonu vardır. Zümrüt yeşilinden, çağla yeşiline, mint yeşilinden, haki yeşiline, petrol yeşilinden, küf yeşiline kadar birçok seçenek bulunmaktadır. Günler bugün sizlere hemen hemen bütün yeşil tonları ile kullanılabilecek yeşil rengine uyan renklerden bahsetmek istiyoruz.
Yeşil ile uyumlu renkler

  • Siyah
  • Beyaz
  • Kahverengi
  • Sarı
  • Vizon rengi
  • Hardal sarısı
  • Gri
  • Krem rengi
  • Ekru renk
  • Lacivert ve tonlarını yeşilin tüm tonları ile rahatlıkla kullanabilir ve dikkat çekici yeşil kombinler yapabilirsiniz. Yeşilin koyu tonları ile kullanabileceğiniz koyu yeşil kombinlerin renkleri arasında beyaz, ekru renk, krem rengi, saman sarısı, siyah, nude renk ve bej rengi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu renkleri yeşilin koyu yeşil ile uyumlu renkleri olan koyu tonları ile kullanırken dilerseniz pantolon üstüne gömlek, dilerseniz bluz altına etek şeklinde kullanabilirsiniz.

Koyu yeşile uyan bu renklerle kombin yaparken ten renginiz ile uyumlu renkleri üst kombin parçası olarak kullanmanız daha etkili bir kombin yapmanızı sağlayacaktır.

yeşil ile uyumlu renkler kıyafet

yeşil ile uyumlu renkler kıyafet

Su Yeşiline Uyan Renkler
Özellikle yazlık kombinler de karşımıza çıkan yeşilin en güzel tonlarından olan Su yeşili renk uyumunda, renkler olarak beyaz, siyah, bebe mavisi, turkuaz mavisi, lacivert, vizon rengi, gri, pembe, turuncu ve somon rengi karşımıza çıkmaktadır. Bu renkleri kullanarak su yeşiline yakışan renklerden, su yeşili kombinler yapabilirsiniz. Bu renkler ayrıca su yeşiline uyumlu renklerdir.

Su yeşiline uyan renkler

Su yeşiline uyan renkler

Tonsürton kombinin yapıldığı renklerin başında yeşil gelmektedir. Kullandığınız yeşil kıyafeti bir iki ton koyusu veya açığını kullanarak dikkat çekici kombinler yapabilirsiniz.

Yeşile uyan renkler

Yeşil Siyah Uyumu

Yeşilin her tonu ile mükemmel uyum yakalayan siyah her türlü ortam için yapılan kombinler de yeşile müthiş bir asalet ve gösteriş getirmektedir. Yeşil siyah uyumunda yararlanarak elbise ayakkabı kombininden, etek bluz kombinine kadar her türlü kombini yapabilirsiniz.

acı yeşil ile uyumlu renkler

acı yeşil ile uyumlu renkler

Yeşil Sarı Uyumu
Özellikle sonbahar kombinlerinde hardal sarısı ve yeşili kullanarak uyumlu kombinler yapabilirsiniz. Bu tonlar ayrıca yeşil ile uyumlu renkler tesettür giyimde ön planda kullanılan tonlardandır. Doğum günü partilerinde, günlük kombinler de, ofis kombinlerinde ve sokak kombinlerinde hardal sarısı ve yeşil uyumundan yararlanarak tüm dikkatleri üzerinize çekecek kombinler yapabilirsiniz.

hardal sarısı ile uyumlu renkler

hardal sarısı ile uyumlu renkler

 

mint yeşiline uygun renkler

Mint yeşiline uygun renkler

Yeşil Lacivert Renk Uyumu

Hangi renk hangi renkle uyumlu denildiğinde yeşile yakışan renklerde lacivert de denilebilir. Ton geçişinin çok rahat olduğu yeşile uyan renklerden olan bu rengi  dizlere kadar gelen lacivert bot ve aynı renk kemerle kombinleyebilirsiniz.

Yeşil lacivert renk uyumu

Yeşil lacivert renk uyumu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZIMIZ: Lacivert Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Olur?

GALERİ: Yeşile Yakışan Renkler

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM