Modası Geldi !

Yıpranmış Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri

22.04.2020
1.089
Yıpranmış Saçlar İçin Evde Bakım ÖnerileriSaçlarınıza baktığınızda mat ve dokunduğunuzda kuru hissediyorsanız, kolay kırılmalarına ve şekillendirmenin zorlaşmasına neden olabilir. Ancak, yıpranmış saçlara sahip olmak, altta yatan bir sağlık sorunuyla ilgili olduğu anlamına gelmez.

  • Güneşe maruz kalma
  • Aşırı ısı kullanımı
  • Nemli ortamlar
  • Sigara kullanmak, saçlarınızın hasar görmesine, yıpranmasına ve kurumasına neden olabilir.
İyi haber şu ki, saçlarınızın yıpranmasını azaltmak istiyorsanız, yıpranmış saçlara evde bakım uygulayabileceğiniz bazı şeyler vardır!

Bilmeniz Gerekenler!

Saçlarınız çok yıprandığında, taze bir saç kesimi bir yenilik sağlayabilir. Saçlarınız kısa da olsa, eğer saç uçlarınızda kırıklarınız varsa, hem şekillendirmesi zorlaşır hem de saçlarınızın mat ve bakımsız görünmesine neden olabilir. Saçları düzenli olarak kesmek/kestirmek, daha sağlıklı saç görünümüne katkıda bulunabilir.

Bu küçük ipucunu verdikten sonra, artık yıpranmış saç bakımı yıpranmış saçlar için evde bakım önerilerine geçebiliriz:

Şampuanlama Öncesi Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı

Saç bakım önerileri Yıpranmış ve mat görünen saçlarınız varsa, muhtemelen nemsizlik sorunu yaşıyorsunuzdur. Şampuanlama öncesinde Hindistan cevizi gibi bir bakım yağı uygulamak, saçlarınızın çok fazla su emmesini önlemeye yardımcı olur.

Yağı, yalnızca saç uçlarına uygulayın ve şampuan sürmeden önce 20-30 dakika saçınızda bekletin. Yağ kullanımı sonrasında, saçları iyice şampuanlamayı unutmayın. Aksi takdirde, uzun vadede ek hasarlar ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar Mı?

Durulama Soğuk Su İle Olmalı!
Yıpranmış saçlar için evde bakım önerileri

Profesyonel saç uzmanları; parlak saçlar için saçlarınızı soğuk su ile durulamanızı öneriyor. Saç hasarını ve yıpranmayı önlemek için kanıtlanmış bir çözüm olarak görülen soğuk su ile durulama; saç derisini ve saç uçlarını korumaya yardımcı olur. Bu da, saçlarınızı daha güçlü yapar.

Aloe Vera İle Bakım

aloe vera evde saç bakımı

Yııpranmış saça ne iyi gelir? derseniz Aloe vera bitkisinin iyi gelmediği şey çok azdır. Kuru ve yıpranmış saçlar için bakım Cilt ve saç bakımına katkıları, bu noktada ünlüdür. Ayrıca, göz çevresi bakımı için de önerilir.

Saç bakımı söz konusu olduğunda, onu tek başına bir saç kremi olarak kullanabilir ya da ev yapımı doğal bir saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Yıpranmış saçlar için ev yapımı maske tarifi hazırlamak isterseniz; Yıpranmış saç maskesi olan Aloe vera jeli, bal ve Hindistan cevizi yağını birleştirebilirsiniz.

Karışımı durulamak için acele etmeyin. En az 30 dakika saçlarınızda beklettiğinizde, saç derinizde harikalar yarattığını görebilirsiniz.

Saç kremi olarak yoğurt kullanın
ev yapımı saç nemlendiricisi

Yıpranmış saç uçlarına ne iyi gelir? Kuru saçları yeniden nemli göstermek oldukça zor olabilir. Ve, havadan sert şekillendirme ürünlerine kadar pek çok faktör, saçınızdaki nem seviyesini düşürebilir. Kuruluktan kaynaklı yıpranmış saçları onarmak için, sade yoğurdu saç kremi olarak kullanabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlar İçin Evde Bakım Önerilerinde yıpranmış saçlara maskede yoğurdun içerdiği laktik asit, saçınızdaki nem kaybını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Ev Yapımı Saç Maskelerine Yumurta Ekleyin

yıpranmış saçlar için ev maskesi

Saç yıpranmasına ne iyi gelir? İyi bir protein kaynağı olan yumurta, sağlıklı yağlar ve vitaminler içerir. Saça uygulandığında da iyi bir nemlendiricidir. Ayrıca, içerdiği amino asitleri de unutmamak gerekir. Tüm bu yönleri ile yumurta, saç bakım maskelerine eklendiğinde; saç tellerini pürüzsüz tutmaya, beslemeye, güneş hasarını azaltmaya ve hava kirliliğinden korumaya yardımcı olur.

Yumurtayı zeytinyağı ve bal ile karıştırıp saçlarınıza uyguladıktan sonra 20-30 dakika saçınızda bekletin ve şampuanlama öncesinde soğuk su ile durulayın.

Yıpranmış Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri hakkında bilgiler sunduk. Farklı bilgiler için sitemize göz atın.

BAKINIZ:Keçeleşmiş Saç Nasıl Açılır? Çözüm Sunuyoruz!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
Copyright 2020 - ∞ Kadın Blogu